Connect with us

Fudbal

Defanzivac Porta Jan Bednarek napadnut nožem u svom domu pred očima ćerke

Defanzivac Porta Jan Bednarek doživeo je traumatičan napad grupe provalnika, a lopovi su odneli vrednosti procenjene na 150.000 evra

Published

on

Foto Izvor:

Defanzivac Porta Jan Bednarek doživeo je traumatičan napad grupe provalnika, a lopovi su odneli vrednosti procenjene na 150.000 evra

Jan Bednarek, poljski defanzivac fudbalskog kluba Porto, doživeo je ozbiljan incident u svom domu u Portugalu kada je grupa od pet provalnika upala u njegovu kuću. Napad se dogodio u večernjim satima nakon što se Bednarek vratio sa večere i zatekao nepoznate osobe koje su već bile unutra.

Prema dostupnim informacijama, napadači su govorili španski i bili su iznenađeni povratkom fudbalera. Situacija je brzo eskalirala, a jedan od provalnika izvukao je nož i pretio Bednareku, dok se sve odvijalo pred četvorogodišnjom ćerkom poljskog fudbalera koja je takođe bila prisutna u kući.

Istraga ukazuje da su napadači verovatno pratili kretanje igrača i čekali trenutak kada će kuća biti prazna. Međutim, neočekivani povratak Jana Bednareka poremetio im je planove. Na sreću, niko nije zadobio fizičke povrede, ali porodica je pretrpela veliki šok zbog ovog događaja.

Lopovi su prema prvim informacijama odneli vredne predmete iz doma – među kojima su satovi, nakit i burme – ukupne vrednosti oko 150.000 evra.

Policija u Portu odmah je započela opsežnu istragu kako bi identifikovala počinioce i vratila ukradene stvari. Fudbalski klub Porto takođe je reagovao slanjem tima za podršku koji pomaže Janu Bednareku i njegovoj porodici da prevaziđu posledice ovog traumatičnog događaja.

Fudbal

Đani Infantino obrazložio uvođenje pauza za osveženje na Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA istakao da su obavezne pauze uvedene zbog vrućine i ravnopravnih uslova za sve timove tokom takmičenja

Published

on

By

Predsednik FIFA istakao da su obavezne pauze uvedene zbog vrućine i ravnopravnih uslova za sve timove tokom takmičenja

Đani Infantino, predsednik FIFA, oglasio se povodom brojnih komentara na račun novog pravila o obaveznim pauzama za osveženje tokom utakmica na Svetskom prvenstvu. Ovo pravilo predviđa da se u svakom poluvremenu održi kratka pauza kako bi fudbaleri mogli da se hidriraju, što je izazvalo burne reakcije širom sveta.

U medijima su se pojavile procene da emiteri, poput američkog “FOX-a”, značajno profitiraju od dodatnog reklamnog prostora tokom ovih tzv. „hydration break“ momenata, sa zaradom koja dostiže i do 1,2 miliona dolara po jednoj pauzi. Ipak, Đani Infantino insistira da je osnovni motiv briga o zdravlju igrača.

“Glavni razlog je vrućina, ali takođe moramo da shvatimo da je na takmičenju poput Mundijala, koje se održava tokom 39 dana, sa timovima koji potencijalno igraju osam utakmica u tih 39 dana, izuzetno važno imati vremena za odmor. Ono što je još važnije za nas jeste da osiguramo da svi timovi, u svakoj utakmici, igraju pod istim uslovima”, izjavio je Infantino za zvanični sajt FIFA.

Pauze su uvedene kako bi se svim ekipama omogućili jednaki uslovi bez obzira na vremenske prilike ili raspored mečeva. Infantino je naglasio da razume određene kritike trenera i javnosti zbog prekida ritma igre, ali ističe da zdravstveni aspekt mora biti prioritet.

Nova praksa izazvala je brojne debate među navijačima i stručnjacima koji smatraju da ovakva promena može uticati na dinamiku mečeva i koristi se kao način povećanja marketinških prihoda. Međutim, Infantino ostaje pri stavu da sigurnost i dobrobit fudbalera ne smeju biti kompromitovani ni u jednom trenutku.

Pročitaj još

Fudbal

Viktor Sančez del Amo preuzeo trenersku funkciju u Kalba FC iz Ujedinjenih Arapskih Emirata

Nekadašnji fudbaler Real Madrida i španske reprezentacije imenovan je za novog trenera Kalba FC, kluba iz prve lige UAE.

Published

on

By

Nekadašnji fudbaler Real Madrida i španske reprezentacije imenovan je za novog trenera Kalba FC, kluba iz prve lige UAE.

Viktor Sančez del Amo, bivši fudbaler Real Madrida i španske reprezentacije, postavljen je za novog trenera Kalba FC, kluba koji nastupa u prvoj ligi Ujedinjenih Arapskih Emirata. Ovu informaciju potvrdila je uprava kluba, ističući da od iskusnog stručnjaka očekuje značajan doprinos u narednom periodu.

Sančez del Amo je karijeru započeo u omladinskim kategorijama Real Madrida, a debitovao je za prvi tim maja 1996. godine na utakmici protiv Saragose na stadionu La Romareda, kada je trener bio Arsenio Iglesias. Tokom boravka u Real Madridu do 1998. godine odigrao je ukupno 80 utakmica i postigao devet golova. Sa kraljevskim klubom osvojio je titulu prvaka Španije (1996), sedmu titulu Kupa evropskih šampiona (Liga šampiona) u Amsterdamu i Superkup Španije (obe trofeje 1998).

Nakon odlaska iz Reala, Sančez del Amo nastupao je jednu sezonu za Rasing Santander (1998-1999), a zatim čak sedam godina nosio dres Deportiva La Korunja (1999-2006). Potom se tokom leta 2006. preselio u Grčku gde je potpisao za Panathinaikos, ali zbog povrede upisao je samo petnaest nastupa. Godinu dana kasnije vratio se u Španiju kao igrač Elčea, međutim učestale povrede su ga sprečile da redovno igra pa je ubrzo završio igračku karijeru.

Na internacionalnom planu Sančez del Amo zabeležio je osam nastupa za seniorsku selekciju Španije, dok je za mladu reprezentaciju do 21 godine upisao dvanaest mečeva i postigao tri gola.

Trenersku karijeru započeo je vodeći Deportivo La Korunja (2015-2016), potom Olympiacos (2016), Real Betis (2016), Malagu (2019-2020) i Kartahenu (2023). Radio je i sa mlađim kategorijama španske reprezentacije (2024), te kao trener Olimpije Ljubljana (2024) i Rijeke (2025).

Njegovo angažovanje na klupi Kalba FC predstavlja novi izazov za ovog iskusnog stručnjaka koji će imati zadatak da ekipu podigne na viši nivo u konkurenciji jake lige Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Pročitaj još

Fudbal

Kolubara se povukla iz lige, Srem iz Jakova zauzima upražnjeno mesto u Zonskoj ligi Beograd

Fudbalski klub Kolubara istupio iz Zonske lige Beograd, dok Srem iz Jakova dobija priliku za viši rang uprkos osmom mestu prošle sezone.

Published

on

By

Fudbalski klub Kolubara istupio iz Zonske lige Beograd, dok Srem iz Jakova dobija priliku za viši rang uprkos osmom mestu prošle sezone.

Fudbalski klub Kolubara iz Lazarevca suočava se sa ozbiljnim problemima nakon što je, posle ispadanja iz Srpske lige Beograd, odlučio da ne nastupi ni u Zonskoj ligi Beograd. Klub je trebalo da se takmiči u nižem rangu, ali je odustao od daljeg takmičenja, čime je upražnjeno jedno mesto u ligi.

Popunu mesta nije odlučila borba na terenu već administrativna odluka “za zelenim stolom”, pa će tako Srem iz Jakova biti naredni učesnik Zonske lige Beograd. Ovaj klub je prethodnu sezonu završio kao osmoplasirani u Prvoj beogradskoj ligi, Grupa “A”, koja predstavlja peti rang takmičenja. Ipak, Srem drugi put zaredom dobija priliku za plasman u viši rang putem finansijske ponude na licitaciji Fudbalskog saveza Beograda, a ne rezultatima na terenu.

Vredi napomenuti da je i Milutinac iz Zemuna konkurisao za ovo mesto nakon što je sezonu završio kao drugoplasirani iza šampiona Borca. Ipak, Milutinac nije uspeo da obezbedi promociju jer je finansijska ponuda Srema bila veća.

Ovakva dešavanja pokreću pitanje smisla sportskog nadmetanja u nižim ligama kada su administrativne odluke i licitacije češći način napredovanja od rezultata postignutih na fudbalskom terenu. Srem će tako sledeće sezone igrati u Zonskoj ligi Beograd iako nije ostvario plasman kroz sportske rezultate.

Kolubara ostaje bez nastupa u narednoj sezoni nakon povlačenja iz takmičenja, dok će Zonska liga Beograd biti popunjena timom koji svoju šansu duguje vanterenskim okolnostima.

Pročitaj još

U Trendu