Connect with us

Fudbal

Inter pobedio Parmu 2:0 i osigurao titulu šampiona Italije tri kola pre kraja

Markus Turam i Henrik Mkitarijan strelci za Inter na stadionu ‘Đuzepe Meaca’, tim iz Milana osvojio 21. Skudeto

Published

on

Marcus Thuram Luca Bruno - Inter Milan's Marcus Thuram celebrates their victory at the Serie A soccer match between Inter Milan and Parma, in Milan, Italy, Sunday, May 3, 2026. (AP Photo/Luca Bruno)

Markus Turam i Henrik Mkitarijan strelci za Inter na stadionu ‘Đuzepe Meaca’, tim iz Milana osvojio 21. Skudeto

Fudbaleri Intera iz Milana savladali su Parmu rezultatom 2:0 na stadionu “Đuzepe Meaca” i tako obezbedili titulu šampiona Italije tri kola pre kraja prvenstva. Ovom pobedom, ekipa iz Milana vratila je Skudeto u svoje vitrine nakon što je prošle sezone Napoli bio najbolji tim u Seriji A.

Inter je dominirao tokom većeg dela susreta, a prvi gol postignut je u samoj završnici prvog poluvremena. Markus Turam je zatresao mrežu Parme u prvom minutu nadoknade, čime je doneo prednost svom timu od 1:0. U nastavku meča, tačku na utakmicu stavio je Henrik Mkitarijan koji je u 80. minutu pogodio za konačnih 2:0 i time potvrdio trijumf domaćina.

Ovim rezultatom Inter je došao do svoje 21. titule šampiona Italije, a ovo im je drugi trofej u poslednje tri godine. Tokom čitave sezone, “neroazuri” su pokazali konstantnu formu i bili najuspešniji tim u ligi, ostavivši konkurente iza sebe sa čak 12 bodova prednosti ispred drugoplasiranog tima i prošlogodišnjeg šampiona Napolija.

Ipak, pored velikog uspeha na domaćoj sceni, ostaje žal među navijačima zbog ranog ispadanja iz Lige šampiona i neočekivanog poraza od ekipe Bodo Glimt.

Inter će do kraja sezone imati priliku da dodatno uveća bodovnu prednost i potvrdi dominaciju u Seriji A.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Vojvodina poražena od Đera 2:1 u pripremnoj utakmici u Austriji

Siniša Tanjga postigao gol za Vojvodinu, dok su Gavrić i Đer doneli pobedu mađarskom šampionu posle uzbudljive završnice

Published

on

By

Siniša Tanjga postigao gol za Vojvodinu, dok su Gavrić i Đer doneli pobedu mađarskom šampionu posle uzbudljive završnice

Fudbaleri Vojvodine izgubili su od šampiona Mađarske, ekipe Đera, rezultatom 2:1 (1:1) u prvoj pripremnoj utakmici pred novu sezonu, koja je odigrana u Austriji. Trener Miroslav Tanjga iskoristio je priliku da pruži minutažu većem broju igrača, pa su na terenu tokom dva poluvremena nastupila praktično dva različita sastava novosadskog tima.

Meč je počeo izuzetno dinamično – Đer je poveo već u petom minutu golom Željka Gavrića. Ipak, Voša nije dugo čekala na odgovor: u 15. minutu Siniša Tanjga je nakon preciznog centaršuta Vidosavljevića glavom savladao protivničkog golmana i doneo izjednačenje svom timu. Prvo poluvreme proteklo je u otvorenoj igri sa prilikama na obe strane, ali se rezultat do odlaska na odmor nije menjao.

Pobedonosni pogodak za Đer postigao je Gavrić svojim drugim golom na meču, ovog puta u 53. minutu. Do kraja susreta Vojvodina je bila ofanzivnija i stvarala nekoliko ozbiljnih prilika – Sukačev je volejom sa dvadesetak metara pogodio prečku, dok je Zukić zatresao stativu, ali promene rezultata više nije bilo.

Za Vojvodinu su nastupili sledeći igrači:
Prvo poluvreme: Rosić, Nikolić, Tanjga, Crnomarković, Baros, Poletanović, Đakovac, Mitrović, Vidosavljević, Ranđelović i Vukanović.
Drugo poluvreme: Gočmanac, Butean, Suč, Redžić, Sukačev, Mladenović, Petrović, Kolarević, Kokanović, Zukić i Mulahusejnović.

Za ekipu Đera igrali su: Petraš, Vladiou, Krpić, Cinger, Stefulj, Tot, Vitalis, Gavrić (dva gola), Bumba, Banati i Njie. U nastavku meča šansu su dobili još Međeri, Biro, Umatum, Urblik Mas,Tolar Šon Živković Garamšegi Seljem Deši.

Ova provera omogućila je stručnom štabu Vojvodine da stekne bolji uvid u trenutnu formu ekipe pred nastavak priprema za novu sezonu.

Pročitaj još

Fudbal

Bojan Adžić novi fudbaler Novog Pazara, dolazi iz Partizanove škole i crnogorske reprezentacije

Mladi bek Bojan Adžić, proizvod omladinske škole Partizana i reprezentativac Crne Gore, potpisao je ugovor sa Fudbalskim klubom Novi Pazar

Published

on

By

Mladi bek Bojan Adžić, proizvod omladinske škole Partizana i reprezentativac Crne Gore, potpisao je ugovor sa Fudbalskim klubom Novi Pazar

Bojan Adžić, mladi fudbalski reprezentativac Crne Gore i bivši član omladinske škole Partizana, zvanično je pojačao redove Fudbalskog kluba Novi Pazar. Potpisivanje ugovora sa talentovanim bekom predstavljeno je u utorak, čime Novi Pazar nastavlja da jača igrački kadar pred nastavak takmičenja u Superligi Srbije.

Adžić je svoju karijeru započeo u Partizanu, gde je prošao kroz sve mlađe selekcije kluba. Nakon toga nastupao je za Čukarički i Spartak iz Subotice, a punu afirmaciju stekao je igrajući za Radnički 1923 iz Kragujevca. Sa tim klubom beležio je zapažene nastupe u domaćem prvenstvu, ali i na evropskoj sceni tokom kvalifikacija za UEFA takmičenja.

Poznat po svojoj borbenosti i pouzdanosti na desnom beku, Bojan Adžić se istakao kao jedan od najtalentovanijih mladih defanzivaca Superlige Srbije. Njegovo iskustvo iz Partizanove škole i internacionalni status u dresu mlade reprezentacije Crne Gore značajno doprinose ambicijama Novog Pazara pred izazove u narednoj sezoni.

Dolazak Adžića deo je strategije uprave kluba da osveži sastav mladim i perspektivnim igračima koji su već prošli kroz ozbiljne sisteme rada. Klub očekuje da će novo pojačanje doprineti stabilnosti odbrane i dodatno povećati konkurenciju na bekovskoj poziciji.

Novi Pazar planira još nekoliko transfera do početka priprema za sledeću sezonu Superlige Srbije, dok će Bojan Adžić imati priliku da se nametne stručnom štabu već tokom prvih treninga.

Pročitaj još

Fudbal

Đani Infantino obrazložio uvođenje pauza za osveženje na Svetskom prvenstvu

Predsednik FIFA istakao da su obavezne pauze uvedene zbog vrućine i ravnopravnih uslova za sve timove tokom takmičenja

Published

on

By

Predsednik FIFA istakao da su obavezne pauze uvedene zbog vrućine i ravnopravnih uslova za sve timove tokom takmičenja

Đani Infantino, predsednik FIFA, oglasio se povodom brojnih komentara na račun novog pravila o obaveznim pauzama za osveženje tokom utakmica na Svetskom prvenstvu. Ovo pravilo predviđa da se u svakom poluvremenu održi kratka pauza kako bi fudbaleri mogli da se hidriraju, što je izazvalo burne reakcije širom sveta.

U medijima su se pojavile procene da emiteri, poput američkog “FOX-a”, značajno profitiraju od dodatnog reklamnog prostora tokom ovih tzv. „hydration break“ momenata, sa zaradom koja dostiže i do 1,2 miliona dolara po jednoj pauzi. Ipak, Đani Infantino insistira da je osnovni motiv briga o zdravlju igrača.

“Glavni razlog je vrućina, ali takođe moramo da shvatimo da je na takmičenju poput Mundijala, koje se održava tokom 39 dana, sa timovima koji potencijalno igraju osam utakmica u tih 39 dana, izuzetno važno imati vremena za odmor. Ono što je još važnije za nas jeste da osiguramo da svi timovi, u svakoj utakmici, igraju pod istim uslovima”, izjavio je Infantino za zvanični sajt FIFA.

Pauze su uvedene kako bi se svim ekipama omogućili jednaki uslovi bez obzira na vremenske prilike ili raspored mečeva. Infantino je naglasio da razume određene kritike trenera i javnosti zbog prekida ritma igre, ali ističe da zdravstveni aspekt mora biti prioritet.

Nova praksa izazvala je brojne debate među navijačima i stručnjacima koji smatraju da ovakva promena može uticati na dinamiku mečeva i koristi se kao način povećanja marketinških prihoda. Međutim, Infantino ostaje pri stavu da sigurnost i dobrobit fudbalera ne smeju biti kompromitovani ni u jednom trenutku.

Pročitaj još

U Trendu