Connect with us

Fudbal

Gustavo Herrera optužio golmana Josého Calderóna za nameštanje nakon autogola u završnici meča Alianza FC – Sporting San Miguelito

Calderón postigao autogol u 90. minutu, Herrera napustio teren i javno ga optužio za nameštanje utakmice u Panamskoj ligi

Published

on

Foto Izvor: Pixabay / Sepph

Calderón postigao autogol u 90. minutu, Herrera napustio teren i javno ga optužio za nameštanje utakmice u Panamskoj ligi

Fudbalska javnost Paname uzdrmana je incidentom sa utakmice Alianza FC – Sporting San Miguelito (3:2) u okviru Lige Paname, gde je internacionalni golman José Calderón postigao autogol u 90. minutu, nakon čega ga je saigrač Gustavo Herrera optužio za nameštanje rezultata. Meč je odigran 2. maja, a posle spornog trenutka Herrera je demonstrativno napustio teren pre kraja i ubrzo se oglasio na društvenim mrežama.

Herrera nije štedeo reči: „Ljubav prema fudbalu nosi se u srcu, ali mnogi su ga izgubili. Govorim imenom i prezimenom – José Calderón je amolador (nameštač) utakmica i ima ih još mnogo. Nemaju stida, sve rade toliko očigledno… Ceo svet gleda igrača sa velikim iskustvom koji je predstavljao zemlju, a sada radi ovakve stvari. Kakav primer daješ mlađima?“, napisao je Herrera.

On je dodao da mu je zbog svega veoma teško: „Istina, ovo izaziva veliku tugu. Mnogi igrači daju sve od sebe na terenu, žele da odu iz zemlje i ostvare snove. I ja sam jedan od njih – koliko god puta padnem, ustajaću dok ne ostvarim san. Oni koji prljaju sport neka se sklone i rade nešto drugo, i neka imaju hrabrosti da priznaju ono što rade.“

Liga Paname objavila je zvanično da otvara formalnu istragu povodom događaja: „Liga Paname pokreće službenu istragu zbog ozbiljnog incidenta tokom utakmice između Alianza FC i Sporting San Miguelito 2. maja, što može ugroziti integritet takmičenja… Liga će postupiti sa maksimalnom strogošću i dovesti istragu do kraja.“

Nakon teških optužbi, José Calderón koji ima 44 nastupa za reprezentaciju Paname, obratio se javnosti preuzimajući odgovornost za grešku ali oštro negirajući bilo kakvo nečasno ponašanje: „Dogodila se nesrećna situacija koja je rezultirala autogolom. Izražavam iskreno izvinjenje saigračima, stručnom štabu, porodici i navijačima… U potpunosti preuzimam odgovornost za isključivo sportsku grešku koja nije bila namerna.“

Calderón je dodatno naglasio: „Odbacujem svaku vezu ove situacije sa ponašanjem suprotnim integritetu sporta. Zadržavam pravo da pravnim putem zaštitim svoju čast i ugled protiv svakoga ko iznosi lažne ili neosnovane tvrdnje protiv mene“, jasno aludirajući na Herrerine optužbe.

Ovaj slučaj bacio je senku na završnicu regularnog dela LPF-a i otvorio pitanje integriteta takmičenja pred nastavak sezone.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Incident u reprezentaciji Bosne i Hercegovine posle plasmana u osminu finala Svetskog prvenstva

Edin Džeko bio u centru pažnje nakon pobede nad Katarom 3:1, burna reakcija kapiten izazvala reakciju predsednika saveza

Published

on

By

Edin Džeko bio u centru pažnje nakon pobede nad Katarom 3:1, burna reakcija kapiten izazvala reakciju predsednika saveza

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je istorijski uspeh plasmanom u osminu finala Svetskog prvenstva, savladavši selekciju Katara rezultatom 3:1. Ipak, slavlje “Zmajeva” zasenio je incident u kojem je glavnu ulogu imao kapiten Edin Džeko, čija je reakcija po završetku meča privukla veliku pažnju sportskih medija širom regiona.

Utakmica između Bosne i Hercegovine i Katara odigrana je na stadionu pred velikim brojem navijača, a izabranici su pokazali visok nivo igre, što im je donelo prolazak među šesnaest najboljih na svetu. Međutim, neposredno nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, došlo je do žustre rasprave među igračima tima Bosne i Hercegovine. Prema izveštajima sa lica mesta, Edin Džeko nije uspeo da obuzda emocije te je burno reagovao prema jednom od svojih saigrača.

Ovaj događaj izazvao je brojne komentare i zabrinutost unutar tima. Kapiten Džeko se našao u fokusu kako zbog igre na terenu tako i zbog dešavanja van njega. Incident nije prošao nezapaženo ni kod rukovodstva Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine — reagovao je i predsednik saveza koji je istakao važnost zajedništva u nastavku takmičenja.

Bosna i Hercegovina sada očekuje naredni izazov u nokaut fazi Mundijala, a stručni štab će morati da brzo smiri tenzije unutar ekipe kako bi tim bio potpuno fokusiran na predstojeće mečeve. Očekuje se da će kapiten Edin Džeko imati ključnu ulogu ne samo na terenu već i kao lider koji mora doprineti stabilnosti kolektiva.

Pročitaj još

Fudbal

Aleksandar Milikić produžio ugovor sa Železničarom pred debitantski nastup u Evropi

Najbolji štoper Superlige Srbije ostaje u FK Železničar Pančevo još dve godine, uz priznanje za rad i poziv u A reprezentaciju

Published

on

By

Najbolji štoper Superlige Srbije ostaje u FK Železničar Pančevo još dve godine, uz priznanje za rad i poziv u A reprezentaciju

Aleksandar Milikić, zvanično najbolji štoper Superlige Srbije u prethodnoj sezoni, produžio je saradnju sa FK Železničar Pančevo na još dve godine. Ovaj pouzdani defanzivac, koji je član pančevačkog tima od 2022. godine, postao je lider kluba zahvaljujući odličnim partijama i doprinosu rezultatima tima. Vest o produžetku ugovora dolazi pred istorijski prvi nastup Železničara na evropskoj sceni.

Tokom prethodne sezone, Milikić je svojim igrama skrenuo pažnju fudbalske javnosti i stručnog štaba reprezentacije Srbije, što mu je donelo poziv selektora Veljka Paunovića za prijateljske utakmice A selekcije. Produženje ugovora predstavlja potvrdu poverenja i nagradu za posvećenost koju Milikić pruža na terenu.

“Produžetak saradnje za mene predstavlja veliko priznanje. Zahvalan sam na ukazanom poverenju i ponosan što sam deo ambicioznog kluba koji iz godine u godinu raste i želi da ostvaruje sve veće rezultate”, izjavio je 24-godišnji defanzivac nakon potpisivanja novog ugovora.

Milikić se osvrnuo i na minulu sezonu: “Iza nas je sjajna sezona, kako za klub, tako i za mene lično. Zajedno smo napredovali, ostvarili dobre rezultate i pokazali da se naporan rad, posvećenost i zajedništvo uvek isplate.”

Naglasio je značaj timske atmosfere: “Od prvog dana verovali smo u sebe i u to da možemo da ostvarimo dobar rezultat. Upravo su nas ta vera, veliko zajedništvo i želja za napretkom doveli do ciljeva koje smo ostvarili.”

Posebno mesto zauzima poziv u nacionalni tim: “Poziv selektora mi mnogo znači i predstavlja veliko priznanje. Velika je čast nositi dres svoje zemlje, a na meni je da nastavim da radim još jače kako bih i ubuduće zasluživao poverenje i nove pozive.”

FK Železničar Pančevo ulazi sa optimizmom u novu sezonu, uz jasnu poruku da zadržavanje najboljih igrača predstavlja osnovu budućih uspeha na domaćoj i evropskoj sceni.

Pročitaj još

Fudbal

Erik Kojzek: Zadovoljan sam što sam deo Partizana, važno je da imamo dobru hemiju u timu

Slovenački fudbaler Erik Kojzek istakao odlične prve utiske po dolasku u Partizan i zahvalio se klubu na ukazanom poverenju

Published

on

By

Slovenački fudbaler Erik Kojzek istakao odlične prve utiske po dolasku u Partizan i zahvalio se klubu na ukazanom poverenju

Erik Kojzek, jedno od najznačajnijih letnjih pojačanja Fudbalskog kluba Partizan, obratio se medijima pred nastavak priprema crno-belih za kvalifikacije za Ligu konferencije koje počinju sredinom jula. Slovenački fudbaler izrazio je zadovoljstvo dosadašnjim iskustvom u klubu i istakao važnost dobre atmosfere među saigračima.

Fudbaleri Partizana ovih dana završavaju prvu fazu priprema, a uskoro će otputovati u Sloveniju gde ih očekuje nekoliko prijateljskih utakmica koje će poslužiti kao provera pred evropske izazove. Tim povodom, pored trenera Saše Ilića, medijima se obratio i Erik Kojzek.

“Hvala, prvi utisci su jako dobri, baš sam zadovoljan da sam tu. Zahvaljujem treneru, sportskom direktoru i klubu na poverenju da mogu da budem tu. Razumem se sa svima, to je jako važno da imamo dobru hemiju u ekipi i radujem se svaki dan kada dolazim na trening da radim sa njima”, rekao je Kojzek.

Kojzek je objasnio šta ga je motivisalo da potpiše za Partizan: “Pa, došla je ponuda i bio sam ovde na pripremama, pričao sam sa sportskim direktorom. Svideo mi se plan, znam da je ovo tradicionalni klub sa mnogo velikom istorijom. Zadovoljan sam što sam tu.”

Posebno mesto u njegovoj odluci imao je Nemanja Rnić: “Ja mnogo volim Rnića kao trenera, ali i igrača — on je mnogo dobar čovek. Bio je moj trener u akademiji u U18 ekipi. Hteo je da radim mnogo više, znao je da mogu daleko više. I njemu sam mnogo dužan reči hvale — pomogao mi je mnogo u karijeri do sada. Pričao sam i sa njim o klubu; dao mi je dobar prvi utisak kako to izgleda.”

Partizan nakon povratka iz Slovenije nastavlja sa završnim pripremama pred start evropskih kvalifikacija polovinom jula kada će biti poznat protivnik crno-belih.

Pročitaj još

U Trendu