Connect with us

Fudbal

Fabian Hürzeler produžio ugovor sa Brajtonom do 2029. godine

Nemački stručnjak nagrađen za uspešnu sezonu, Brajton trenutno osmi sa 50 bodova i u borbi za evropska takmičenja

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Shuji kajiyama

Nemački stručnjak nagrađen za uspešnu sezonu, Brajton trenutno osmi sa 50 bodova i u borbi za evropska takmičenja

Fudbalski klub Brajton & Houv Albion saopštio je da je produžio ugovor sa svojim trenerom, Fabianom Hürzelerom, do leta 2029. godine. Nemački stručnjak preuzeo je ekipu u leto 2024. kao naslednik Roberta De Zerbija, a iako mu je važeći ugovor trajao još godinu dana, rukovodstvo kluba odlučilo je da ga nagradi trogodišnjim produžetkom zbog izuzetnih rezultata tokom aktuelne sezone.

Pod vođstvom Fabiana Hürzelera, Brajton se nalazi na osmom mestu Premijer lige sa osvojenih 50 bodova. Klub ima ambiciju da u preostale tri utakmice izbori drugu istorijsku plasman u evropska takmičenja. Sezona nije počela idealno za “Galebove”, a navijači su u februaru nakon poraza od Kristal Palasa tražili smenu trenera usled serije od samo jedne pobede na prethodnih dvanaest mečeva.

Međutim, Hürzeler je uspeo da stabilizuje tim i ostvari kontinuitet dobrih igara u završnici prvenstva. U ključnim momentima sezone pokazao je kvalitetan rad sa ekipom i podigao nivo igre što je doprinelo povratku kluba na gornji deo tabele Premijer lige.

Povodom novog ugovora, Fabian Hürzeler izjavio je: “Oduševljen sam što radim u ovom klubu i što živim u ovom gradu. Presrećan sam zbog novog ugovora. To što klub veruje u mene na duže staze predstavlja veliku čast i dodatno učvršćuje moju želju da donesem uspehe Brajtonu”.

Produženje saradnje dolazi nakon što su mediji spekulisali o interesovanju klubova iz Bundeslige za mladog nemačkog trenera. Ovim potezom uprava Brajtona jasno pokazuje poverenje u Hürzelera i nameru da gradi dugoročan projekat sa njim na čelu stručnog štaba.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Australija izborila plasman u šesnaestinu finala Svetskog prvenstva remijem protiv Paragvaja

Fudbaleri Australije odigrali bez golova sa Paragvajem i obezbedili drugo mesto u Grupi D, iza Sjedinjenih Američkih Država

Published

on

By

Fudbaleri Australije odigrali bez golova sa Paragvajem i obezbedili drugo mesto u Grupi D, iza Sjedinjenih Američkih Država

Fudbalska reprezentacija Australije plasirala se u šesnaestinu finala Svetskog prvenstva zahvaljujući remiju bez golova (0:0) protiv Paragvaja u trećem kolu Grupe D. Ovim rezultatom, Australija je osvojila drugi plasman u grupi, dok su Sjedinjene Američke Države završile kao lideri.

U meču odigranom u okviru poslednjeg kola grupne faze, Australija je uspela da izdrži pritisak Paragvaja i osigura bod koji joj je bio dovoljan za nastavak takmičenja. Paragvaj je sa četiri osvojena boda i negativnom gol-razlikom (-2) zauzeo treće mesto i sada čeka rasplet ostalih grupa kako bi utvrdio da li može među najbolje trećeplasirane ekipe koje prolaze dalje.

U paralelnom susretu Grupe D, Turska je savladala domaću selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:2. Uprkos pobedi, Turska nije uspela da izbori nastavak takmičenja jer nije imala dovoljan broj bodova iz prethodnih kola.

Plasmanom Australije među 16 najboljih selekcija poznati su i prvi parovi nokaut faze: Sjedinjene Američke Države će igrati protiv Bosne i Hercegovine, Brazil dočekuje Japan, Holandija se sastaje sa Marokom, a Južna Afrika igra protiv Kanade. Protivnik Australije biće drugoplasirana ekipa iz Grupe G, gde za prolaz konkurišu Egipat, Iran, Belgija i Novi Zeland.

Ovim rezultatom Australija nastavlja svoj put na Svetskom prvenstvu i očekuje ime narednog rivala, dok Paragvaj ostaje u neizvesnosti do okončanja grupne faze.

Pročitaj još

Fudbal

Alvaro Arbeloa preuzima Fulam: novi projekat sa fokusom na mlade talente iz Real Madrida

Arbeloa potpisuje trogodišnji ugovor sa Fulamom, a u klubu planiraju dolazak mladih igrača iz La Fabrike kako bi ojačali ekipu za evropske ambicije.

Published

on

By

Arbeloa potpisuje trogodišnji ugovor sa Fulamom, a u klubu planiraju dolazak mladih igrača iz La Fabrike kako bi ojačali ekipu za evropske ambicije.

Alvaro Arbeloa, bivši trener omladinskog tima Real Madrida, nalazi se pred zvaničnim imenovanjem za novog šefa stručnog štaba Fulama, uz dogovoreni trogodišnji ugovor. Preostale su još administrativne formalnosti do potpune realizacije transfera. Ova odluka predstavlja jasnu strategiju Fulama da kroz Arbeloinu ekspertizu i dosadašnje iskustvo u radu sa mladim fudbalerima promeni pravac razvoja kluba i podigne ambicije, uključujući plasman u evropska takmičenja.

Jedan od ključnih elemenata novog projekta je fokus na razvoj i integraciju mladih igrača iz sopstvene akademije, kao i dovođenje talentovanih fudbalera iz inostranstva. Upravo zbog svog rada u Real Madridu, gde je tokom perioda u La Fabrici pokazao izuzetan instinkt za otkrivanje talenata i hrabrost da pruži priliku mladima, Arbeloa je prepoznat kao idealno rešenje. Među igračima koje je afirmisao ili otkrio tokom boravka u madridskoj akademiji nalaze se Joan Martínez, Aguado, Thiago Pitarch, Cestero, Gonzalo, Jacobo Ramón, Nico Paz, Palacios, Manuel Ángel i Fortea.

Fulam pažljivo prati dešavanja u Valdebebasu i planira da naredne sezone dovede nekoliko najperspektivnijih igrača iz Castille. U fokusu su César Palacios, Manuel Ángel, Thiago Pitarch i Cestero — fudbaleri koji su podvlačeni kao glavni kandidati za prelazak zajedno sa Arbeloom u Premijer ligu. Prema informacijama iz kluba, Arbeloa ima potpuno poverenje u ove mlade igrače i pokušaće da ih uključi u svoj projekat već od sledeće sezone.

Rezultati rada Alvara Arbeloe vidljivi su kroz vrednost aktuelnog tima Castille koji prema procenama dostiže gotovo 90 miliona evra — najvišu vrednost u istoriji ovog sastava. Mnogi od tih igrača predstavljaju lične izbore Arbeloe tokom njegovog angažmana u La Fabrici.

Od kada je napustio Real Madrid i postao deo trenerskog tržišta, Alvaro Arbeloa privukao je pažnju brojnih klubova upravo zbog snažnog uticaja na mlade nade Castille. Njegov prelazak u Fulam mogao bi značiti početak nove ere za londonski klub sa naglašenim razvojem domaćih i internacionalnih talenata.

Pročitaj još

Fudbal

Mančester siti postavio rekordni transfer dovođenjem Eliota Andersona za 116 miliona funti

Notingem Forest prihvatio ponudu Mančester sitija za Eliota Andersona, čime je oboren britanski transfer rekord

Published

on

By

Notingem Forest prihvatio ponudu Mančester sitija za Eliota Andersona, čime je oboren britanski transfer rekord

Mančester siti je na korak od realizacije jednog od najznačajnijih transfera u istoriji engleskog fudbala, pošto je Notingem Forest prihvatio ponudu „Građana“ vrednu 116 miliona funti za Eliota Andersona. Ovaj iznos predstavlja novi rekord kada su u pitanju dolasci igrača u Premijer ligu.

Prema informacijama koje prenose najpouzdaniji svetski izvori, među kojima su Fabricio Romano i Dejvid Ornstin, ostaje još samo da Anderson potpiše ugovor sa Mančester sitijem kako bi transfer bio kompletiran. Uz osnovnu sumu, predviđeni su i dodatni bonusi koji mogu dodatno povećati ukupnu vrednost transfera.

Ovakav potez jasno pokazuje ambicije Mančester sitija pred novu sezonu i potvrđuje poziciju kluba kao jednog od finansijski najmoćnijih u Engleskoj. Notingem Forest je nakon kratkih pregovora pristao na ponuđene uslove, čime je otvoren put za prelazak talentovanog veziste na Etihad stadion.

Eliot Anderson će ovim transferom premašiti dosadašnji rekord kada su u pitanju dolasci igrača u englesku elitu. Detalji ličnih uslova i trajanja ugovora još nisu objavljeni, ali se očekuje da će sve formalnosti biti završene u narednim danima.

Dolazak Andersona predstavlja važan deo strategije trenera Pepa Gvardiole da osveži ekipu i dodatno pojača konkurenciju na sredini terena. S obzirom na visinu obeštećenja i potencijal mladog fudbalera, očekivanja navijača Mančester sitija biće izuzetno velika pred start nove takmičarske godine.

Pročitaj još

U Trendu