Connect with us

Fudbal

Bivši šampion Lige 1 ispao u drugu ligu porazom u pretposlednjem kolu

Ekipa za koju su igrali Vladimir Stojković i Stefan Babović završila je četrnaestogodišnji boravak u elitnom rangu nakon poraza od 1:0, što znači selidbu u Ligu 2 prvi put od sezone 2012/13.

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Ekipa za koju su igrali Vladimir Stojković i Stefan Babović završila je četrnaestogodišnji boravak u elitnom rangu nakon poraza od 1:0, što znači selidbu u Ligu 2 prvi put od sezone 2012/13.

Bivši šampion Francuske, klub za koji su nekada nastupali Vladimir Stojković i Stefan Babović, zvanično je ispao iz Lige 1 nakon poraza od 1:0 protiv protivnika koji se još bori za titulu. Ovim rezultatom, ekipa napušta najviši rang posle četrnaest godina neprekidnog učešća, a ispadanje je postalo izvesno kolo pre kraja prvenstva.

Uoči ovog susreta gostujući tim bio je svestan da mu je samo pobeda ostavljala nadu u opstanak. Međutim, domaćin je tokom većeg dela prvog poluvremena bio dominantniji i stvorio više prilika. Najopasniji trenutak za goste desio se već u osmom minutu kada je Vesli Said prihvatio dugu dijagonalnu loptu, probio po levoj strani i šutirao po zemlji sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Antoni Lopeš sigurnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Nakon tog pokušaja domaćina usledilo je nekoliko solidnih akcija s obe strane, ali nisu donete konkretne promene rezultata do odlaska na odmor. U nastavku utakmice gosti nisu uspeli da pronađu način da ugroze protivnički gol i preokrenu rezultat koji im je bio neophodan za ostanak među elitom.

Ovim ishodom klub se vraća u Drugu ligu prvi put još od sezone 2012/13, čime završava jedan od najdužih kontinuiteta igranja u francuskoj eliti poslednjih godina. Poraz na gostovanju potvrdio je matematički kraj njihovih nadanja uprkos naporima bivših reprezentativaca kao što su Vladimir Stojković i Stefan Babović koji su tokom svojih karijera branili boje ovog tima.

Predstojeće kolo biće prilika da klub pokuša da okonča sezonu časno pred svojim navijačima, dok će rival nastaviti borbu za vrh tabele do samog kraja prvenstva.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Demba Sek produžio ugovor sa Partizanom do 2029. godine

Senegalski napadač postao trajno rešenje crno-belih, prošle sezone upisao 39 nastupa, šest golova i deset asistencija

Published

on

By

Senegalski napadač postao trajno rešenje crno-belih, prošle sezone upisao 39 nastupa, šest golova i deset asistencija

Fudbalski klub Partizan je zvanično potvrdio da će Demba Sek ostati član tima do leta 2029. godine nakon što je postignut dogovor o otkupu njegovog ugovora sa italijanskim Torinom. Ova vest predstavlja značajno pojačanje za crno-bele pred naredne sezone, a navijači kluba mogu biti zadovoljni što je senegalski ofanzivac postao dugoročno rešenje u napadu.

Demba Sek je tokom prethodne sezone opravdao poverenje stručnog štaba i navijača svojim nastupima. U svim takmičenjima upisao je ukupno 39 utakmica, postigavši šest golova i zabeleživši deset asistencija, čime se nametnuo kao jedan od ključnih igrača u ofanzivnoj liniji Partizana.

Rođen 10. februara 2001. godine u senegalskom Gediavajeu, Sek svojim fizičkim predispozicijama (190 cm visine) i iskustvom iz italijanskog fudbala donosi dodatnu dimenziju igri tima iz Humske. Njegovo prisustvo na terenu doprinelo je većoj kreativnosti i realizaciji napadačkog potencijala ekipe.

Potpisivanjem višegodišnjeg ugovora do leta 2029. godine, Partizan je pokazao jasnu nameru da gradi budućnost oko talentovanih mladih igrača poput Seka, koji su već dokazali svoj kvalitet na domaćoj i međunarodnoj sceni.

Očekuje se da će Demba Sek u nastavku karijere nastaviti sa dobrim partijama i dodatno doprineti ambicijama Partizana u Superligi Srbije i evropskim takmičenjima.

Pročitaj još

Fudbal

Mats Grotenbreg, holandski fudbaler i učesnik rijalitija, tragično nastradao u nesreći na jezeru Mokerplas

Grotenbreg preminuo sa 28 godina nakon sudara sa čamcem dok je plivao u mestu Midelar, potvrđeno iz njegovog bivšeg kluba Jonge Kraht

Published

on

By

Grotenbreg preminuo sa 28 godina nakon sudara sa čamcem dok je plivao u mestu Midelar, potvrđeno iz njegovog bivšeg kluba Jonge Kraht

Mats Grotenbreg, holandski fudbaler i poznati učesnik rijaliti programa ‘The Bachelorette’, izgubio je život u 28. godini nakon nesreće koja se dogodila tokom plivanja na jezeru Mokerplas u mestu Midelar, provincija Limburg. Tragedija se desila u četvrtak kada je došlo do sudara između Grotenbrega i čamca na vodi.

Policija Holandije saopštila je da je nakon incidenta jedna osoba poginula, a osumnjičeni za upravljanje čamcem je priveden. Zvanični identitet žrtve nije odmah objavljen od strane nadležnih organa, ali su iz fudbalskog kluba Jonge Kraht potvrdili da je reč o njihovom bivšem igraču Mats Grotenbregu.

Trener kluba Jonge Kraht izjavio je za list ‘De Gelderlander’: “Ovo je neshvatljivo. Mats je bio sjajan momak, uvek nasmejan i pun života.” Od Grotenbrega se oprostio i Đovani Bitner, njegov kolega fudbaler, koji mu je posvetio emotivnu poruku na Instagramu.

Mats Grotenbreg bio je poznat široj javnosti po nastupu u rijalitiju ‘The Bachelorette’, dok se paralelno takmičio u nižim ligama holandskog fudbala. Svoju karijeru započeo je u omladinskim selekcijama PSV-a i Vitesea, igrao za B tim Vitesea iz Arnema, a nastupao još i za klubove Os, Herkules, GVVV i Venendal. Tokom 2023. godine postigao je gol za Herkules protiv Ajaksa u Kupu Holandije.

Nesreća koja se dogodila izazvala je šok među prijateljima i sportskom zajednicom Holandije. Istraga o okolnostima incidenta na Mokerplasu još traje.

Pročitaj još

Fudbal

Partizan otkupio ugovor Demba Seka, potencijalna prodaja već do kraja leta

Demba Sek ostaje u Partizanu nakon otkupa iz Torina za 1.400.000 evra, a italijanskom klubu pripada i 15 odsto narednog transfera

Published

on

By

Demba Sek ostaje u Partizanu nakon otkupa iz Torina za 1.400.000 evra, a italijanskom klubu pripada i 15 odsto narednog transfera

Fudbalski klub Partizan je zvanično završio otkup ugovora senegalskog napadača Demba Seka od italijanskog Torina, potvrđeno je danas. Crno-beli su za ovog igrača izdvojili 1.400.000 evra, dok će Torino imati pravo na 15 odsto od sledeće prodaje Demba Seka. Napadač iz Senegala potpisuje trogodišnji ugovor sa beogradskim timom.

Ovaj potez dolazi nakon što je Partizan prethodnih dana angažovao Aleksa Zekovića, kao i Milana Aleksića, Čake Traorea i Erika Kojzeka. Otkup Demba Seka predstavlja važan korak u jačanju ofanzivnog dela tima pred početak nove sezone.

Sek je prošle sezone nastupao kao pozajmljen igrač Torina u Partizanu i svojim partijama privukao pažnju uprave kluba, koja je odlučila da investira značajnu sumu za njegov ostanak. Klub iz Humske računa na doprinos ovog napadača u borbi za titulu, ali mogućnost njegove prodaje već krajem leta nije isključena ako stigne adekvatna ponuda.

Podsetimo, pored finansijske kompenzacije Torinu, dogovoreno je da italijanski klub zadrži procenat od narednog transfera Seka, što može biti značajan faktor u budućim pregovorima.

Tim trenera Partizana nastavlja sa jačanjem igračkog kadra kako bi što spremnije dočekao izazove na domaćoj i evropskoj sceni tokom predstojeće takmičarske godine.

Pročitaj još

U Trendu