Connect with us

Fudbal

Atletiko Madrid savladao Valensiju 2:0 sa kombinovanim sastavom u 34. kolu La Lige

Ekipa Dijega Simeonea rutinski trijumfovala na ‘Mestalji’, dok je srpski defanzivac zabeležio debi u španskom prvenstvu

Published

on

Antoine Griezmann,Martin Zubimendi Jose Breton - Atletico Madrid's Antoine Griezmann, left, and Arsenal's Martin Zubimendi battle for the ball during a Champions League semifinal, first leg, soccer match between Atletico Madrid and Arsenal in Madrid, Spain, Wednesday, April 29, 2026. (AP Photo/Jose Breton)

Ekipa Dijega Simeonea rutinski trijumfovala na ‘Mestalji’, dok je srpski defanzivac zabeležio debi u španskom prvenstvu

Fudbaleri Atletiko Madrida ostvarili su sigurnu pobedu protiv Valensije rezultatom 2:0 u utakmici 34. kola La Lige, odigranoj na stadionu ‘Mestalja’. Tim Dijega Simeonea nastupio je sa kombinovanim sastavom, imajući u vidu predstojeći revanš polufinala Lige šampiona protiv Arsenala, ali to nije uticalo na krajnji ishod ovog duela koji je završen bez većih poteškoća za goste iz Madrida.

Iako je Valensiji ovaj meč imao veći značaj zbog borbe za opstanak u elitnom rangu španskog fudbala, Atletiko je demonstrirao širinu igračkog kadra i kvalitet. Madriđani su već ranije osigurali plasman među četiri najbolja tima lige i time ulazak u Ligu šampiona naredne sezone, što im je omogućilo da rotiraju ekipu i pruže priliku fudbalerima sa klupe.

Poseban značaj susreta ogleda se i u činjenici da je tokom ove utakmice debitovao srpski defanzivac, koji je tako upisao svoje prve minute u dresu Atletika na španskoj sceni. Iako ime nije navedeno u izvoru, njegov debi ostaje važna napomena za srpsku sportsku javnost.

Valensija nije uspela da iskoristi prednost domaćeg terena niti motivaciju zbog teške situacije na tabeli. Tokom celog susreta ekipa Dijega Simeonea kontrolisala je igru i stvorila više izglednih prilika, što je rezultiralo dvostrukim pogotkom i mirnim završetkom meča.

Ovom pobedom Atletiko Madrid dodatno je učvrstio svoju poziciju među vodećim timovima La Lige i sa optimizmom čeka naredni izazov — revanš polufinala Lige šampiona protiv Arsenala. Sa druge strane, Valensiji ostaje borba za opstanak do samog kraja prvenstva.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Óscar García Junyent napušta Ajaks posle uspešne sezone na klupi prvog tima

Španski stručnjak završio saradnju sa Ajaksom nakon što je ekipu doveo do petog mesta u Erediviziji i plasmana u Ligu konferencija

Published

on

By

Španski stručnjak završio saradnju sa Ajaksom nakon što je ekipu doveo do petog mesta u Erediviziji i plasmana u Ligu konferencija

Óscar García Junyent, španski fudbalski trener rođen u Sabadelju 1973. godine, okončao je svoju epizodu u holandskom velikanu Ajaksu. García je početkom februara preuzeo vođenje omladinskog tima Jong Ajaks po dolasku Jordi Krujfa na mesto tehničkog sekretara, a već u martu prekomandovan je na klupu prvog tima nakon smene Freda Grima.

Pod njegovim vođstvom, Ajaks je sezonu završio na petom mestu Eredivizije, što im je obezbedilo plasman u kvalifikacije za Ligu konferencija. U ukupno 15 mečeva koje je vodio – deset sa prvim timom i pet sa omladincima – ostvario je sedam pobeda, četiri remija i četiri poraza, uz gol razliku od 29:16.

Planirano je da se Óscar García vrati na čelo Jong Ajaksa nakon dolaska novog trenera Míchela, ali su trener i klub postigli dogovor o prekidu saradnje. Razlog za ovu odluku bio je zajedničko mišljenje da povratak među omladince ne bi bio najprikladnije rešenje nakon što je vodio prvi tim.

Jordi Cruyff, tehnički direktor Ajaksa, istakao je zahvalnost Garcíi za rad u teškim okolnostima: „Óscar se pridružio Jong Ajaksu u teškom trenutku. Nedugo zatim smo ga zatražili za prvi tim i ni to nije bila laka situacija. Zahvalni smo mu na trudu i želimo mu mnogo uspeha u nastavku karijere.”

García iza sebe ima bogato trenersko iskustvo iz Maccabi Tel Aviva, Brightona, Salcburga, Olimpijakosa i Selte iz Viga. Odlazak iz Ajaksa označava kraj još jednog poglavlja u njegovoj trenerskoj karijeri.

Pročitaj još

Fudbal

Thiago Almada na meti Al Ahlija: Saudijski klub poslao ponudu Atletiku

Al Ahli nudi 27 miliona evra za Thiaga Almadu, dok argentinski vezista čeka kraj Svetskog prvenstva pre odluke o budućnosti

Published

on

By

Al Ahli nudi 27 miliona evra za Thiaga Almadu, dok argentinski vezista čeka kraj Svetskog prvenstva pre odluke o budućnosti

Thiago Almada, fudbaler Atletiko Madrida, nalazi se u centru transfer spekulacija nakon što je saudijski Al Ahli zvanično ponudio oko 27 miliona evra za njegovo dovođenje. Iako je klub iz Madrida još pre mesec dana stavio argentinskog vezistu na transfer listu, interesovanje za njega nije splasnulo, uprkos činjenici da iza sebe nema sezonu za pamćenje.

Ponuda Al Ahlija uključuje trogodišnji ugovor i finansijski paket koji bi mogao privući pažnju Atletika, s obzirom na to da žele povratiti najmanje deo od više od 20 miliona evra uloženih u transfer Almada. Važno je istaći da sam fudbaler trenutno ne želi donositi konačnu odluku o svojoj budućnosti dok traje Svetsko prvenstvo, gde pod vođstvom Lionela Scalonia ima značajnu ulogu u reprezentaciji Argentine.

Iako su finansijski uslovi primamljivi, Thiago Almada prioritet daje sportskom projektu i mogućnosti ostanka u evropskom fudbalu. Ipak, nije isključeno da bi mogao prihvatiti izazov igranja u Saudijskoj Arabiji, s obzirom na sve veće ulaganje tamošnjih klubova i dolazak brojnih kvalitetnih igrača. Njegove godine mu takođe omogućavaju povratak na evropsku scenu nakon eventualnog iskustva u arapskom fudbalu.

Pored interesovanja iz Saudijske Arabije, Almada ima i određene kontakte sa brazilskim klubovima, gde je ranije nastupao pre dolaska u Atletiko Madrid. Prethodno interesovanje River Platea je splasnulo zbog visine ponude Al Ahlija.

Transfer saga oko Thiaga Almade ostaje otvorena do kraja Svetskog prvenstva, a konačnu odluku doneće nakon završetka turnira, kada će biti jasnije koje opcije stoje pred njim i Atletikom.

Pročitaj još

Fudbal

Zlatan Ibrahimović: U prvom poluvremenu sam hteo da zaspim, u drugom je bilo zanimljivije

Ibrahimović prokomentarisao meč Belgija – Iran na Svetskom prvenstvu, ističući defanzivnu igru i izostanak golova u remiju bez pobednika

Published

on

By

Ibrahimović prokomentarisao meč Belgija – Iran na Svetskom prvenstvu, ističući defanzivnu igru i izostanak golova u remiju bez pobednika

Zlatan Ibrahimović, bivši švedski reprezentativac i aktuelni analitičar Svetskog prvenstva na američkoj televiziji, dao je prepoznatljivo duhovit komentar nakon utakmice drugog kola Grupe G između Belgije i Irana, koja je završena bez pobednika rezultatom 0:0. Meč je odigran u okviru Mundijala, a Ibrahimovićeva izjava privukla je pažnju sportskih medija.

Prvo poluvreme prošlo je bez većih uzbuđenja, što je i sam Zlatan istakao rečima: “U prvom poluvremenu sam hteo da zaspim…” Tek u nastavku susreta ritam igre se promenio, ali ni tada nije bilo pogodaka.

Belgijski tim opravdao je status favorita po prikazanoj igri, ali to nije uspeo da materijalizuje golovima. S druge strane, golman Irana Alireza Beiranvand bio je jedan od najzaslužnijih što mreža njegovog tima ostala netaknuta tokom celog meča.

Ibrahimović je poznat po britkim komentarima na terenu i van njega, a ovoga puta naglasio je koliko su defanzivne postavke uticale na kvalitet fudbala prikazan tokom ovog susreta. “…a u drugom se bar nešto dešavalo”, dodao je švedski napadač.

Ovim remijem Belgija ostaje u trci za plasman dalje, dok Iran može biti zadovoljan osvojenim bodom protiv jednog od favorita grupe. Naredni mečevi odlučiće konačan rasplet u Grupi G.

Pročitaj još

U Trendu