Connect with us

Domaće

Policija uhapsila pet osoba zbog organizovanja prostitucije u Beogradu

Istraga traje nekoliko meseci, osumnjičeni privedeni po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal

Published

on

Foto Izvor:

Istraga traje nekoliko meseci, osumnjičeni privedeni po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal

Pet osoba uhapšeno je na teritoriji Beograda, Kragujevca i Raške zbog sumnje da su kao članovi organizovane kriminalne grupe posredovali u vršenju prostitucije, saopšteno je iz policijskih izvora. Akcija je sprovedena po nalogu Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, nakon višemesečne istrage koja je trajala od novembra 2025. do maja 2026. godine.

Osumnjičeni D. N. (1977), K. A. (1989), I. D. (1977), Z. M. (1995) i V. A. (1996) terete se da su oglašavali usluge prostitucije putem javno dostupnih oglasa, potom dogovarali vrstu, cenu i lokaciju pružanja seksualnih usluga, a zatim organizovali prevoz i predaju žena korisnicima usluga na teritoriji Beograda. Novac zarađen na ovaj način deljen je između žena i članova grupe, pri čemu su žene zadržavale polovinu iznosa, dok su drugu polovinu uzimali osumnjičeni.

“Akcija je sprovedena u saradnji više odeljenja MUP-a, a svi osumnjičeni su privedeni bez otpora. Prikupili smo dokaze tokom duže istrage i svi će biti predati Tužilaštvu za organizovani kriminal”, rečeno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova.

U okviru iste krivične prijave obuhvaćeno je i lice M. V. (1991), koje se trenutno nalazi u pritvoru zbog izvršenja drugog krivičnog dela. Svim osumnjičenima stavlja se na teret udruživanje radi vršenja krivičnih dela, u vezi sa posredovanjem u vršenju prostitucije, prema članovima 346. i 184. Krivičnog zakonika Republike Srbije.

Istraga je i dalje u toku, a Tužilaštvo ispituje sve okolnosti slučaja. Policija navodi da su ovakve akcije deo kontinuirane borbe protiv organizovanog kriminala i suzbijanja trgovine ljudima.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Domaće

Curenje amonijaka u hladnjači u Guči, sedmoro ljudi zatražilo pomoć

MUP izdao upozorenje građanima, četiri osobe prebačene u bolnicu, ekipe na terenu

Published

on

By

MUP izdao upozorenje građanima, četiri osobe prebačene u bolnicu, ekipe na terenu

Sedam osoba javilo se tokom noći u Dom zdravlja u Guči nakon curenja amonijaka iz hladnjače u Prvomajskoj ulici broj 9, potvrđeno je iz opštine Lučani. Četiri osobe prebačene su u bolnicu u Čačku radi daljih ispitivanja, dok je ostalima ukazana pomoć na licu mesta. Prema izjavama nadležnih, niko od građana nije životno ugrožen.

Incident se dogodio oko 00:50 časova, kada je došlo do izbijanja sigurnosnog ventila usled povećanog pritiska u rashladnom sistemu. Vatrogasne i ekipe hitne pomoći su odmah reagovale i sanirale kvar, a na terenu su ostali da dežuraju i prate situaciju.

“Kada smo došli, videli smo da je sigurnosni ventil izbio, što je sprečilo veće posledice. Ekipe su uspele da vrate ventil i saniraju kvar, ali su ostale na licu mesta”, izjavio je predsednik opštine Lučani Milija Milenković.

MUP je izdao hitno upozorenje stanovnicima Guče i okoline, savetovavši da ostanu u svojim domovima, zatvore prozore i, u slučaju osećanja jakog mirisa amonijaka, stave mokre krpe na nos i usta kako bi zaštitili disajne organe.

Istraga o uzrocima incidenta je u toku, a stručne ekipe nastavljaju da nadgledaju stanje na terenu kako bi se sprečile eventualne posledice. Prema dosadašnjim informacijama, situacija je pod kontrolom i nema opasnosti po širu javnost.

Pročitaj još

Domaće

Curenje amonijaka u Guči, više osoba upućeno na pregled

MUP sprovodi istragu, curenje zaustavljeno, građani upozoreni na oprez

Published

on

By

MUP sprovodi istragu, curenje zaustavljeno, građani upozoreni na oprez

Curenje amonijaka iz hladnjače u Prvomajskoj ulici u Guči dogodilo se sinoć, što je izazvalo brzu reakciju vatrogasaca i nadležnih službi, saopštili su iz Ministarstva unutrašnjih poslova. Prema prvim informacijama, hemijska supstanca iscurela je iz sigurnosnog ventila na rashladnom sistemu, a curenje je u međuvremenu zaustavljeno. Nekoliko osoba iz okoline upućeno je na lekarski pregled radi predostrožnosti, navodi se u izveštaju.

Građanima u blizini mesta incidenta poslate su SMS poruke sa upozorenjem da ostanu u zatvorenim prostorijama, zatvore prozore i, u slučaju prisutnog oštrog mirisa amonijaka, koriste mokre krpe za zaštitu disajnih puteva. Nadležni su apelovali na stanovništvo da prate zvanična saopštenja i preporuke.

“U toku je kompletan uviđaj na terenu. Za sada nema potvrđenih informacija o povređenima ili težim posledicama, a građani se mogu informisati putem zvanične platforme Ministarstva unutrašnjih poslova”, navodi se u saopštenju nadležnih institucija.

Detalji o uzroku incidenta i konačni podaci o eventualno ugroženim osobama biće poznati nakon završetka istrage i stabilizacije situacije na lokaciji.

Pročitaj još

Domaće

Autobus sleteo sa puta kod Bačke Topole, povređeno 12 putnika

Policija sprovodi istragu, svi povređeni prebačeni u bolnicu u Subotici

Published

on

By

Policija sprovodi istragu, svi povređeni prebačeni u bolnicu u Subotici

Dvanaest osoba povređeno je jutros oko osam časova kada je autobus sa putnicima sleteo sa autoputa u blizini Bačke Topole, potvrđeno je prema policijskim izvorima. Nesreća se dogodila na deonici između Novog Sada i Horgoša, a u vozilu se u tom trenutku nalazilo 17 putnika.

Prema dosadašnjim informacijama, autobus je prevozio putnike koji su se vraćali sa letovanja na Hvaru, a na putu su bili od prethodnog dana u 16.30. Većina putnika planirala je izlazak u Subotici. Okolnosti pod kojima je autobus sleteo sa kolovoza još uvek nisu poznate i policija radi na utvrđivanju svih činjenica.

U nesreći je sedmoro putnika zadobilo teške telesne povrede, dok je pet osoba lakše povređeno. Svi povređeni su zbrinuti u Opštoj bolnici u Subotici, a najmanje jedna osoba zbog ozbiljnosti povreda prebačena je u Beograd na dalje lečenje. Na licu mesta obavljen je uviđaj, a saobraćaj na ovoj deonici bio je usporen tokom višesatne intervencije spasilačkih službi.

“Istraga je u toku i svi relevantni dokazi se prikupljaju kako bi se utvrdile okolnosti pod kojima je došlo do izletanja autobusa”, navodi se u izjavi nadležnih organa.

Ovakve saobraćajne nesreće nisu retkost na ovom delu autoputa, a policija apeluje na sve vozače da prilagode brzinu i poštuju saobraćajne propise, posebno tokom letnjih meseci kada je promet veći.

Pročitaj još

U Trendu