Connect with us

Domaće

Pokušaj podmetanja požara u stanu direktora firme u Beogradu, istraga u toku

Policija i tužilaštvo tragaju za dvojicom osumnjičenih, sigurnosne kamere zabeležile napad

Published

on

Foto Izvor:

Policija i tužilaštvo tragaju za dvojicom osumnjičenih, sigurnosne kamere zabeležile napad

Dvojica nepoznatih napadača pokušala su da podmetnu požar na ulaznim vratima stana direktora jedne poznate firme u Beogradu u noći između nedelje i ponedeljka, oko dva sata posle ponoći, saopštili su policijski izvori. U trenutku incidenta u stanu su se nalazili direktor, njegova supruga i sin, koji nisu povređeni.

Prema dosadašnjim saznanjima, napadači su u ponedeljak, 16. marta, u ranim jutarnjim satima zapalili deo ulaznih vrata stana, dok je porodica spavala. Vlasnika je probudio miris dima, nakon čega je brzom reakcijom uspeo da ugasi vatru i spreči širenje požara u unutrašnjost stana. Na vratima je pričinjena materijalna šteta, ali zahvaljujući prisebnosti ukućana, ozbiljnije posledice su izbegnute.

Policija i nadležno tužilaštvo su odmah obavešteni o incidentu i pokrenuli su istragu. Prema nezvaničnim informacijama, sigurnosne kamere u zgradi zabeležile su dvojicu muškaraca za koje se sumnja da su izvršioci ovog krivičnog dela.

“Istraga je u toku, prikupljaju se materijalni dokazi i analiziraju snimci sa sigurnosnih kamera radi identifikacije osumnjičenih”, navodi se u zvaničnoj izjavi nadležnih organa.

Policija i tužilaštvo rade na utvrđivanju motiva napada i proveravaju da li je pokušaj podmetanja požara povezan sa poslovnim aktivnostima oštećenog ili postoji drugi razlog. Stanari zgrade su nakon ovog događaja uznemireni zbog činjenice da su osumnjičeni neometano ušli u objekat u kasnim noćnim satima.

Istraga se nastavlja, a nadležni apeluju na sve koji imaju informacije o događaju da se obrate policiji.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Domaće

Curenje amonijaka u Guči, evakuisano sedmoro ljudi, četiri hospitalizovana

MUP sproveo hitnu intervenciju, istraga o uzroku curenja u toku

Published

on

By

MUP sproveo hitnu intervenciju, istraga o uzroku curenja u toku

Sedam osoba evakuisano je tokom noći iz hladnjače u Guči zbog curenja amonijaka, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova. Četvoro evakuisanih prevezeno je u čačansku bolnicu radi daljeg lečenja, dok su ostali zbrinuti na licu mesta.

Prema zvaničnim informacijama, incident se dogodio tokom noći kada je došlo do curenja amonijaka u industrijskoj hladnjači. Pripadnici Sektora za vanredne situacije odmah su upućeni na lice mesta, gde su, u saradnji sa drugim službama, preduzeli sve mere zaštite i stavili situaciju pod kontrolu. Intervencija je završena u 6.55 časova, a pretakanje amonijaka je uspešno izvršeno.

Ministarstvo unutrašnjih poslova izdalo je tokom noći upozorenje građanima, koje je prosleđeno i SMS porukom. Međutim, kako je saopšteno, došlo je do nepravilnosti u isporuci poruke, pa je deo korisnika upozorenje primio putem sistema “Pronađi me”, umesto putem Sistema za hitno obaveštavanje građana.

“Svi nadležni organi su odmah reagovali i preduzeli neophodne mere kako bi sprečili širenje opasnosti i zaštitili stanovništvo. Istraga o uzrocima curenja je u toku”, naveli su iz MUP-a.

Nadležne službe nastavljaju da prate stanje u objektu, a policija i dalje sprovodi istragu u vezi sa okolnostima koje su dovele do curenja amonijaka.

Pročitaj još

Domaće

Curenje amonijaka u hladnjači u Guči, četvoro prebačeno u Čačak

Vatrogasci dežuraju na mestu incidenta, MUP izdao upozorenje građanima

Published

on

By

Vatrogasci dežuraju na mestu incidenta, MUP izdao upozorenje građanima

U hladnjači u Prvomajskoj ulici broj 9 u Guči noćas je došlo do curenja amonijaka, nakon što je, usled velikog pritiska u sistemu, popustio sigurnosni ventil, saopštio je predsednik opštine Lučani Milija Milenković. Incident se dogodio oko deset minuta do jedan, a na lice mesta odmah su upućene ekipe Hitne pomoći, policije i vatrogasaca-spasilaca.

Prema rečima Milenkovića, vatrogasci su brzo intervenisali i zaustavili dalje curenje amonijaka, ali su ostali na terenu da dežuraju do jutra radi praćenja stanja i sprečavanja novih problema. “Sedmoro ljudi javilo se Domu zdravlja, od kojih je četvoro poslato na dalju opservaciju u Čačak, ali niko nije životno ugrožen”, izjavio je Milenković.

Ministarstvo unutrašnjih poslova izdalo je tokom noći upozorenje građanima zbog curenja amonijaka, koje je prosleđeno i putem SMS poruke. Sve dežurne ekipe, uključujući vatrogasce-spasioce i specijalizovane timove, upućene su na teren kako bi locirale i sanirale izvor curenja, kao i obezbedile bezbednost stanovnika okolnog područja.

Građanima koji žive u blizini mesta incidenta savetovano je da prate uputstva nadležnih službi dok traje dežurstvo na terenu.

Pročitaj još

Domaće

Saobraćajna nezgoda na Novom Beogradu, dve osobe povređene

Hitna pomoć tokom noći imala 143 intervencije, policija istražuje okolnosti nezgode

Published

on

By

Hitna pomoć tokom noći imala 143 intervencije, policija istražuje okolnosti nezgode

Dve osobe lakše su povređene u saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila noćas u Ulici Antifašističke borbe na Novom Beogradu, potvrđeno je iz službe Hitne pomoći. Nezgoda se dogodila u 00:56, a povređeni su prebačeni u Zemunsku bolnicu radi daljeg lečenja.

Tokom noći, ekipe Hitne pomoći imale su ukupno 143 intervencije, od čega su 43 bile na javnim mestima. Najveći broj poziva odnosio se na pomoć hroničnim bolesnicima, dok su na javnim mestima najčešće intervencije bile zbog tuča i alkoholisanih građana.

“Naše ekipe su pravovremeno reagovale i pružile potrebnu medicinsku pomoć svim povređenima. Svi slučajevi su zbrinuti u najkraćem mogućem roku”, saopšteno je iz službe Hitne pomoći.

Policija je obavila uviđaj na mestu nezgode i ispituje sve okolnosti događaja. Dalja istraga utvrdiće tačan uzrok saobraćajne nezgode. Prema dostupnim podacima, tokom noći nije bilo težih posledica po učesnike drugih incidenata.

Pročitaj još

U Trendu