Connect with us

Domaće

Mladić izboden u parku u Kruševcu, uhapšena dva osumnjičena

Policija i tužilaštvo sprovode istragu, osumnjičenima određeno zadržavanje do 48 sati

Published

on

Foto Izvor:

Policija i tužilaštvo sprovode istragu, osumnjičenima određeno zadržavanje do 48 sati

Dvadesetdvogodišnji A. G. iz Kruševca preminuo je u petak uveče nakon što je izboden oštrim predmetom u gradskom parku u naselju Bare, saopšteno je iz Policijske uprave Kruševac. Incident se dogodio oko 21.40 časova, a policija je ubrzo identifikovala i uhapsila dvojicu mladića, starosti 21 i 19 godina, zbog sumnje da su izvršili krivično delo ubistva.

Prema navodima iz zvaničnog saopštenja, osumnjičeni L. B. (21) i A. K. (19) terete se da su dvadesetdvogodišnjem mladiću naneli više ubodnih rana, nakon čega su pobegli sa mesta događaja. Povređeni A. G. preminuo je u Opštoj bolnici u Kruševcu od zadobijenih povreda. Policija je, zahvaljujući intenzivnom radu, ubrzo pronašla i lišila slobode osumnjičene, kojima je po nalogu Višeg javnog tužilaštva određeno zadržavanje do 48 sati, nakon čega će biti privedeni nadležnom tužiocu uz krivičnu prijavu.

“Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Kruševcu uhapsili su dve osobe zbog sumnje da su učestvovale u ovom događaju. Istraga je u toku i prikupljaju se svi relevantni dokazi”, navodi se u saopštenju policije.

U toku je postupak prikupljanja dokaza i saslušanja svedoka, a tužilaštvo i policija razmatraju sve okolnosti pod kojima je došlo do ovog incidenta. Čekaju se i rezultati veštačenja, koji bi trebalo da razjasne detalje događaja.

Prema nezvaničnim informacijama, mogući motiv napada je lične prirode i povezan sa ranijim sukobom, ali te tvrdnje za sada nisu zvanično potvrđene. Mediji navode da je jedan od motiva mogao biti dug, ali zvanične potvrde nema.

Ubijeni A. G. bio je poznat kao navijač lokalnog kluba, dok nije poznato u kakvom je odnosu bio sa dvojicom osumnjičenih. Njegova smrt izazvala je veliku tugu među prijateljima i poznanicima u Kruševcu. Nadležni organi nastavljaju sa istragom kako bi se utvrdile sve činjenice u ovom slučaju.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Domaće

Nesreća u Begaljici kod Grocke, dete teško povređeno pod točkovima traktora

Policija i tužilaštvo sprovode istragu, lekari se bore za život jednoipogodišnjeg deteta

Published

on

By

Policija i tužilaštvo sprovode istragu, lekari se bore za život jednoipogodišnjeg deteta

Jednoipogodišnji dečak teško je povređen u porodičnom dvorištu u beogradskom naselju Begaljica, opština Grocka, juče oko 18 časova, saopštili su policijski izvori. Prema dostupnim informacijama, dete je palo pod točkove traktora kojim je upravljao njegov deda, dok ga je otac držao u naručju. Lekari se trenutno bore za život povređenog deteta.

Do nesreće je došlo tokom uobičajenih radova oko poljoprivredne mehanizacije. Kako se navodi, deda (57) je upravljao traktorom, dok je otac (34) držao dete u naručju sedeći na vozilu. U jednom trenutku, nakon naglog kočenja, otac je izgubio ravnotežu i ispustio dete, koje je palo na zemlju u blizini točkova. Deda nije primetio šta se dogodilo i nastavio je vožnju, prilikom čega je došlo do povređivanja deteta.

U dvorištu je odmah zavladala panika, a članovi porodice su pokušavali da pomognu povređenom detetu dok na lice mesta nije stigla ekipa hitne pomoći. Prema rečima očevidaca, prizori nakon nesreće su bili potresni.

“Istraga je u toku i preduzimaju se sve radnje kako bi se utvrdile okolnosti pod kojima je došlo do ove nesreće”, rečeno je iz policijskih izvora. Lekari čine sve kako bi stabilizovali zdravstveno stanje deteta koje je zadobilo teške povrede opasne po život.

Meštani Begaljice su u šoku zbog događaja i navode da je porodica poznata po vrednoći i poštenju. Ističu da se ovakva nesreća do sada nije dogodila u njihovom kraju i nadaju se oporavku deteta.

Pročitaj još

Domaće

Policija uhapsila dva crnogorska državljanina u Beogradu zbog kokaina

Služba za borbu protiv organizovanog kriminala zaplenila više od 850 grama droge, osumnjičenima određeno zadržavanje

Published

on

By

Služba za borbu protiv organizovanog kriminala zaplenila više od 850 grama droge, osumnjičenima određeno zadržavanje

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili su dva crnogorska državljanina, P. L. (26) i M. L. (31), u naselju Beograd na vodi, zbog sumnje da su neovlašćeno proizvodili i prodavali opojne droge, saopšteno je iz policije. Hapšenje je obavljeno po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.

Prema navodima iz istrage, osumnjičeni su tokom dužeg vremenskog perioda nabavljali kokain od za sada nepoznatih osoba, koji su potom skladištili u stanu na teritoriji Beograda i prodavali kupcima u glavnom gradu i drugim gradovima Srbije.

Policija je prilikom hapšenja u automobilu kod M. L. pronašla kesu sa oko 150 grama kokaina. Dodatnim pretresom stana, koji je, kako se sumnja, koristio M. L. za skladištenje i pripremu narkotika, zaplenjeno je još 850 grama kokaina i vaga za precizno merenje.

“Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu”, navedeno je u zvaničnom saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.

Slučaj se vodi pod nadzorom Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, a policija nastavlja istragu radi identifikacije svih lica povezanih sa nabavkom i distribucijom narkotika.

Pročitaj još

Domaće

Policija uhapsila 14 osumnjičenih za lažne srpske pasoše u Novom Sadu

Sektor unutrašnje kontrole MUP-a otkrio mrežu, istraga Višeg javnog tužilaštva u toku

Published

on

By

Sektor unutrašnje kontrole MUP-a otkrio mrežu, istraga Višeg javnog tužilaštva u toku

Pripadnici Sektora unutrašnje kontrole Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Novom Sadu, razbili su kriminalnu mrežu koja je omogućavala međunarodnim beguncima izradu srpskih pasoša na tuđe identitete, saopšteno je iz policijskih izvora. Istraga je pokazala da su osumnjičeni pribavljali lične podatke građana Srbije bez pasoša ili policijskog dosijea, kako bi osobama sa poternica Interpola omogućili izradu legalnih dokumenata.

Prema navodima iz istrage, jedan od klijenata bio je i odbegli vođa “kavačkog klana” Radoje Zvicer, koji je navodno za pasoš ponudio iznos od 50.000 evra (oko 5.850.000 dinara). Glavnu ulogu u lancu imao je penzionisani policajac Z. D., koji je, dok je bio u aktivnoj službi od decembra 2022. do novembra 2025. godine, proveravao podatke osoba čiji bi identitet bio zloupotrebljen.

Policija je u prethodnim danima uhapsila 14 osoba, među kojima su B. Š. (35) iz Rume i S. A. (46) iz Novog Sada. Smatra se da je najmanje deset osoba iz Turske, Rusije, Grčke, Bosne i Hercegovine i Crne Gore na ovaj način došlo do srpskih pasoša, koristeći tuđe lične podatke za skrivanje identiteta.

“Za sada je utvrđeno da su među korisnicima lažnih dokumenata i lica za kojima su raspisane crvene Interpolove poternice zbog teških krivičnih dela, uključujući ubistva, trgovinu narkoticima, pranje novca i ilegalnu trgovinu oružjem. Istraga je u toku i očekujemo dalje informacije”, navodi se u zvaničnom saopštenju policije.

Interpol je upozorio na posebno visok rizik od jednog turskog državljanina i jednog crnogorskog begunca koji se dovode u vezu sa organizovanim kriminalom i likvidacijama. Istraga o zloupotrebama srpskih pasoša traje, a Više javno tužilaštvo u Novom Sadu vodi postupak protiv osumnjičenih.

Pročitaj još

U Trendu