Connect with us

Politika

Grad Novi Sad ulaže u vodosnabdevanje i uređenje naselja Detelinara

Gradonačelnik Žarko Mićin najavio nove investicije i infrastrukturne projekte na sednici Skupštine grada

Published

on

Foto Izvor:

Gradonačelnik Žarko Mićin najavio nove investicije i infrastrukturne projekte na sednici Skupštine grada

Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin izjavio je danas da će na sednici Skupštine grada poseban fokus biti na prostornom uređenju naselja Detelinara, kao i na daljem unapređenju sistema vodosnabdevanja. Prema njegovim rečima, na dnevnom redu nalaze se planovi za izgradnju škole i vrtića na Detelinari, uklanjanje železničke pruge i izgradnju novih pešačkih staza, kao i podizanje nove policijske stanice radi povećanja bezbednosti građana i ubrzanja izdavanja ličnih dokumenata.

Mićin je naveo da će na Slanoj bari biti više zelenih površina, dok se uskoro očekuje izdavanje upotrebne dozvole za park kod SPENS-a. Istakao je da je Novi Sad značajno unapredio sistem vodosnabdevanja, da više nema restrikcija vode i da je, prema izveštaju koji će biti predstavljen odbornicima, sprovedeno osam regeneracija bunara, čime su povećani kapaciteti snabdevanja vodom. „Sada krećemo sa izgradnjom novog bunara, radimo drenove na dva nova bunara i planiramo ulaganja u Fabriku vode“, dodao je Mićin.

Podsetio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao značaj ulaganja u vodne resurse, napomenuvši da je voda jedan od najvažnijih resursa za razvoj grada. Mićin je posebno istakao predlog odluke o mirnom rešavanju sporova vezanih za eksproprijacije, navodeći da je do sada iz gradskog budžeta isplaćeno 23 milijarde dinara za te namene, što je ekvivalentno vrednosti deset škola i vrtića. Naglasio je da će rešavanje ovih sporova omogućiti efikasnije planiranje i formiranje budžeta u naredne dve godine.

Govoreći o turizmu, Mićin je pohvalio rad Turističke organizacije Grada Novog Sada, naglašavajući povećanje broja noćenja od 18 odsto u odnosu na prethodnu godinu. Što se tiče rešenja za spomenik žrtvama pada nadstrešnice, gradonačelnik je naglasio da je izbor spomenika sproveden nepristrasno od strane stručnjaka.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politika

Predsednik Vučić zahvalio okupljenim građanima na skupu ‘Srbija jedna porodica’ u Beogradu

Predsednik podelio snimke i poruku podrške na društvenim mrežama, najavio obraćanje javnosti

Published

on

By

Predsednik podelio snimke i poruku podrške na društvenim mrežama, najavio obraćanje javnosti

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti putem društvenih mreža povodom održavanja skupa ‘Srbija jedna porodica’, koji je organizovan u Beogradu. Vučić je na Instagramu podelio snimke sa događaja na kojima se vide okupljeni građani i zahvalio svima koji su prisustvovali kako bi mu pružili podršku.

Zvanični deo skupa, kako je najavljeno, trebalo je da počne sat vremena nakon Vučićevog obraćanja na društvenim mrežama. Predsednik je poručio da će se tada javnosti obratiti sa važnim informacijama.

Prema dostupnim podacima, skup je organizovan u centru Beograda, ispred zgrade Skupštine Srbije, a prisustvovalo mu je veliki broj građana. Očekuje se da predsednik tokom obraćanja iznese detalje relevantne za javnost i zemlju.

Zvanične informacije o toku skupa i eventualnim bezbednosnim merama nisu objavljene, a događaj je najavljen kao prilika za okupljanje i podršku državnom rukovodstvu.

“Zahvaljujem svim građanima koji su došli da podrže našu zajedničku budućnost i vrednosti za koje se zalažemo”, naveo je predsednik u objavi na društvenim mrežama.

Pročitaj još

Politika

Najveća srpska zastava razvijena na skupu u Beogradu pred više od 1.000 ljudi

Zastava dužine 500 metara i težine jedne tone prikazana na događaju ‘Srbija jedna porodica’ 27. juna

Published

on

By

Zastava dužine 500 metara i težine jedne tone prikazana na događaju ‘Srbija jedna porodica’ 27. juna

Najveća zastava Srbije, dugačka 500 metara i teška oko jedne tone, prikazana je 27. juna u Beogradu tokom skupa pod nazivom ‘Srbija jedna porodica’. Džinovska trobojka, površine približno 4.000 kvadratnih metara i širine osam metara, nastala je višenedeljnim radom velikog broja ljudi, posebno žena angažovanih na šivenju i završnoj izradi platna.

Zastavu je nosilo više od 1.000 ljudi, što je predstavljalo jedinstven prizor u glavnom gradu. Prema dostupnim informacijama, zastava je izrađena u cilju zajedništva i simbolizuje jedinstvo građana okupljenih na skupu.

Zvaničnih izjava o daljim aktivnostima ili planovima za slične događaje nije bilo, ali je istaknuto da je izrada ove zastave rezultat zajedničkog rada i posvećenosti svih uključenih. Skup je protekao mirno, a okupljeni su imali priliku da prisustvuju prikazu najveće srpske zastave do sada.

Pročitaj još

Politika

Miloš Vučević uputio čestitku povodom Vidovdana ispred Palate Srbija

Predsednik Srpske napredne stranke istakao značaj Vidovdana i posebno se obratio Srbima na Kosovu i Metohiji

Published

on

By

Predsednik Srpske napredne stranke istakao značaj Vidovdana i posebno se obratio Srbima na Kosovu i Metohiji

Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević uputio je čestitku svim Srbima povodom predstojećeg Vidovdana, sa posebnim osvrtom na Srbe koji žive na Kosovu i Metohiji. On je izjavu dao ispred Palate Srbija, gde je stigao na motoru sa oko 200 bajkera iz Novog Sada.

Vučević je naglasio da je Vidovdanski zavet živa reč i da nije mit, već obaveza koja traje kroz vekove. “Čekali smo nekad i vekovima da dočekamo sunce slobode. Daće Bog da što pre budemo mogli da se ovako okupimo na Gazimestanu i da možemo posetiti i Dečane i Arhangele i Pećku patrijaršiju i Gračanicu. Možda to nekom zvuči neverovatno, ali ako mi verujemo u to, možda nećemo dočekati mi, ali će dočekati naši potomci”, rekao je Vučević.

Govoreći medijima ispred Palate Srbija, Vučević je istakao da ne želi da utiče na učesnike skupa “Srbija naša porodica”, ali da je fokusiran na ključna nacionalna i državna pitanja. Takođe je naglasio da, iako dolazi sa severa Srbije, uvek je zagledan ka Kosovu i Metohiji i da razume značaj Republike Srpske.

“Baš neko iz Novog Sada, srpske Atine, koji kaže da je Beograd glavni grad svih nas, voleći svoj rodni grad najviše na svetu, ali kazujući uvek i govoreći glasno i jasno: Beograd je glavni grad svih građana Srbije i svih Srba gde god da žive”, izjavio je Vučević.

On je dodao da su za njega ključne teme bolji životni standard i kvalitet života građana. “Ljudi hoće da bolje žive, to je ključna poruka. Ljudi hoće da život, ovozemaljski, prolazan, ali život ovde provedu što bolje, a ne da razmišljaju da li će neki kreten da baci jaje, kamen ili nešto drugo”, rekao je Vučević.

Na pitanje o kutiji postavljenoj ispred Narodne skupštine, u kojoj se prikazuju snimci napada na prostorije i aktiviste stranke, Vučević je rekao da bi ta “crna kutija” trebalo da predstavlja opomenu i podsećanje na nasilje nad institucijama i građanima.

“Ta kutija opomene treba sve da nas podseti – bilo bi dobro ako bude mogla i duže da stoji na nekoj od lokacija, gde god već grad Beograd proceni da može – da podseti šta su sve radili oni koji se predstavljaju tobože kao mladost Srbije, da se oni bore za lepšu, uredniju, napredniju, pozitivniju Srbiju, Srbiju punu demokratskih vrednosti i tekovina, a činili su sve suprotno”, naveo je Vučević.

On je zaključio da su politički protivnici, govoreći o borbi protiv nasilja, sami činili nasilje, kao i da su, pričajući o ujedinjenju naroda, činili podele.

Pročitaj još

U Trendu