Connect with us

Politika

Četiri ministra u novoj vladi Mađarske dobila pravo veta na odluke

Premijer Peter Mađar saopštio da ministri zdravlja, pravde, obrazovanja i finansija imaju posebno ovlašćenje

Published

on

Foto Izvor:

Premijer Peter Mađar saopštio da ministri zdravlja, pravde, obrazovanja i finansija imaju posebno ovlašćenje

Premijer Mađarske Peter Mađar objavio je danas u Budimpešti da su ministri zdravlja, pravde, obrazovanja i finansija u novoj vladi dobili pravo veta na odluke izvršne vlasti, navodeći obim i složenost predstojećih zadataka kao razlog za ovu odluku. Kako je istaknuto, ovlašćenje je uvedeno zbog posebno složenih obaveza koje očekuju ove resore tokom novog političkog ciklusa i sprovođenja planiranih reformi.

Na svečanoj ceremoniji u mađarskoj prestonici, predsednik države Tamaš Šuljok zvanično je imenovao članove novog kabineta na predlog premijera Petera Mađara. Svi ministri položili su zakletvu u parlamentu, čime je i formalno formirana nova izvršna vlast u Mađarskoj.

U parlamentu je pročitan akt predsednika Šuljoka sa imenima svih ministara koji su preuzeli funkcije. Predsednica parlamenta Agnes Forštofer proglasila je završetak procesa imenovanja i potvrdila početak rada nove vlade.

“Ministri zdravlja, pravde, obrazovanja i finansija dobiće pravo veta na određene odluke vlade, što će im omogućiti da dodatno zaštite interese svojih resora u narednom periodu”, navedeno je tokom obraćanja premijera.

Očekuje se da će nova vlada u narednim nedeljama izložiti svoje prioritete i detaljan plan reformi u oblastima koje su ocenjene kao ključne za budući razvoj zemlje.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politika

Aleksandar Vučić pozvao građane na skup ‘Srbija jedna porodica’ ispred Narodne skupštine

Predsednik Srbije objavio video poziv na društvenim mrežama, skup zakazan za 27. jun u Beogradu

Published

on

By

Predsednik Srbije objavio video poziv na društvenim mrežama, skup zakazan za 27. jun u Beogradu

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je građane da prisustvuju skupu pod nazivom ‘Srbija jedna porodica’, koji se održava 27. juna na platou ispred Narodne skupštine u Beogradu. Poziv je upućen putem društvenih mreža, gde je Vučić objavio video-snimak na kojem robot dodaje olovku predsedniku, a on zaokružuje datum održavanja skupa na kalendaru.

Prema objavljenom videu, Vučić je uz poziv poručio: „Dobrodošli u Beograd, da zajedno gradimo budućnost Srbije!“. Skup predstavlja veliki događaj Srpske napredne stranke, najavljen kao prilika za okupljanje građana iz cele zemlje.

Skup će biti održan na platou ispred Narodne skupštine, a organizatori očekuju veliki broj učesnika. Ovo okupljanje najavljeno je kao manifestacija jedinstva i zajedništva.

Za sada nisu saopšteni dodatni detalji o programu događaja niti o merama bezbednosti, ali je istaknuto da je skup otvoren za sve građane.

“Dobrodošli u Beograd, da zajedno gradimo budućnost Srbije!”, navedeno je u zvaničnoj objavi predsednika Vučića.

Pročitaj još

Politika

Veliki skup građana ispred Skupštine Srbije u Beogradu

Organizatori najavili bogat program, više hiljada ljudi pešači ka centru, obezbeđena osveženja

Published

on

By

Organizatori najavili bogat program, više hiljada ljudi pešači ka centru, obezbeđena osveženja

Veliki broj građana okupio se danas na platou ispred Skupštine Srbije u Beogradu, gde je organizovan skup sa bogatim celodnevnim programom. Prema najavama, desetine hiljada ljudi očekuje se u centru grada, dok su mnogi već peške krenuli ka mestu događaja.

Program je započeo nakon 11 časova edukativnim aktivnostima i interaktivnim radionicama za decu, u kojima su učestvovali mališani i njihovi roditelji. Oko 15 časova planiran je korteo mladih ka Skupštini, a nešto pre 16 časova najavljeni su koncerti poznatih muzičkih izvođača, među kojima su Vesna Zmijanac, Mira Škorić i Aca Lukas.

Organizatori su za 17 časova najavili dolazak više hiljada bajkera koji će se kolonom kretati kroz grad do Skupštine. Odmah potom, građani će nositi veliku srpsku trobojku, dugu više od pola kilometra i tešku gotovo jednu tonu, od centra grada do prostora ispred Skupštine.

Glavni deo programa planiran je za 18 časova, kada će, nakon intoniranja himne, posetioci moći da vide nastup robota koji igraju tradicionalno srpsko kolo moravac. Prema navodima organizatora, roboti su već imali generalnu probu na bini ispred Doma Narodne skupštine.

Za sve prisutne pripremljeno je bogato posluženje i osveženje, a na više lokacija u centru grada postavljene su cisterne sa vodom. Zbog velikog broja okupljenih, u centru Beograda pojačano je prisustvo redarske službe.

“Cilj događaja je okupljanje i zajedništvo građana, uz bogat kulturno-zabavni program”, saopštili su organizatori. Događaj protiče mirno, a prema informacijama iz organizacije, svi planirani segmenti programa odvijaju se po utvrđenom rasporedu.

Pročitaj još

Politika

Građani iz Novog Sada, Rume i Sremske Mitrovice dočekani u Batajnici tokom pešačenja na skup u Beogradu

Kolona građana iz više gradova stigla je do Batajnice, gde su dočekani tradicionalno uz so i pogaču

Published

on

By

Kolona građana iz više gradova stigla je do Batajnice, gde su dočekani tradicionalno uz so i pogaču

Kolona građana koji su peške krenuli iz Novog Sada, Rume i Sremske Mitrovice na skup u Beogradu stigla je jutros do Batajnice, gde su dočekani po tradicionalnom srpskom običaju uz so i pogaču, saopšteno je iz organizacije učesnika. Prema dostupnim informacijama, koloni iz Sremske Mitrovice juče se u Rumi pridružila i grupa građana iz tog grada, a svi zajedno nastavili su put ka Beogradu. Građani iz različitih delova Srbije započeli su pešačenje u četvrtak, sa ciljem da danas prisustvuju velikom skupu ispred Skupštine Srbije. U Batajnici je organizovan doček, gde su učesnici pozdravljeni i ponuđeni hranom i pićem, kao deo tradicionalnog gostoprimstva. ‘Kolona građana iz više gradova zajedno pešači ka Beogradu, a u Batajnici su dočekani prema običajima’, potvrđeno je u zvaničnoj izjavi. Skup ispred Skupštine Srbije planiran je za danas, a građani su trenutno nadomak cilja.

Pročitaj još

U Trendu