Connect with us

Fudbal

Palma Futsal i Etoile Lavalloise igraju za finale Lige šampiona u Peskari

Ekipa Antonija Vadila ima priliku da izbori četvrto uzastopno finale, dok francuski tim želi da prekine špansku dominaciju

Published

on

Foto Izvor: Pexels / Aphiwat chuangchoem

Ekipa Antonija Vadila ima priliku da izbori četvrto uzastopno finale, dok francuski tim želi da prekine špansku dominaciju

Palma Futsal predvođena trenerom Antonijom Vadilom ima jedinstvenu priliku da se plasira u svoje četvrto uzastopno finale Lige šampiona u futsalu. U polufinalu ovog prestižnog evropskog takmičenja, koje će biti odigrano u petak, 8. maja 2026. godine sa početkom u 20:30 časova po srednjeevropskom vremenu, protivnik im je francuski klub Etoile Lavalloise. Grad Peskara u Italiji izabran je od strane UEFA kao domaćin završnog turnira Final Four.

Tim sa Baleara dolazi na završnicu sa velikim entuzijazmom i motivacijom, zadržavajući istu želju koju su imali prilikom osvajanja prvog evropskog trofeja u sezoni 2022/23. Palma Futsal je već upisao istoriju modernog evropskog futsala, a sada je pred njima izazov da pokušaju da nastave pobednički niz i podignu četvrtu titulu zaredom.

Iako je put do Italije bio otežan zbog gubitka dela opreme tokom putovanja, igrači i stručni štab Palminog tima ističu da to neće uticati na njihovu pripremu i fokus. Trener Antonio Vadilo naglasio je pred meč: „Stižemo na Final Four u najboljem trenutku.“

S druge strane terena biće čvrsta ekipa Etoile Lavalloise, koja ove sezone beleži odlične rezultate na domaćoj sceni, uprkos nedavnom porazu od 2:1 kojim su izgubili nepobedivost u Coupa National Francuske. Trener Vadilo posebno upozorava na kvalitet protivnika: „Imaju mnogo internacionalaca iz Maroka i Francuske; radi se o vrlo dinamičnim igračima koji redovno nastupaju za reprezentacije.“

Očekuje se veoma neizvestan duel jer oba tima ulaze sa velikim ambicijama – Palma Futsal želi nastavak evropske dominacije, dok Etoile Lavalloise ima motivaciju da prvi put izbori plasman u finale Lige šampiona.

Pobednik ovog susreta plasiraće se u veliko finale najprestižnijeg klupskog takmičenja Evrope kada je futsal u pitanju.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Mats Grotenbreg, holandski fudbaler i učesnik rijalitija, tragično nastradao u nesreći na jezeru Mokerplas

Grotenbreg preminuo sa 28 godina nakon sudara sa čamcem dok je plivao u mestu Midelar, potvrđeno iz njegovog bivšeg kluba Jonge Kraht

Published

on

By

Grotenbreg preminuo sa 28 godina nakon sudara sa čamcem dok je plivao u mestu Midelar, potvrđeno iz njegovog bivšeg kluba Jonge Kraht

Mats Grotenbreg, holandski fudbaler i poznati učesnik rijaliti programa ‘The Bachelorette’, izgubio je život u 28. godini nakon nesreće koja se dogodila tokom plivanja na jezeru Mokerplas u mestu Midelar, provincija Limburg. Tragedija se desila u četvrtak kada je došlo do sudara između Grotenbrega i čamca na vodi.

Policija Holandije saopštila je da je nakon incidenta jedna osoba poginula, a osumnjičeni za upravljanje čamcem je priveden. Zvanični identitet žrtve nije odmah objavljen od strane nadležnih organa, ali su iz fudbalskog kluba Jonge Kraht potvrdili da je reč o njihovom bivšem igraču Mats Grotenbregu.

Trener kluba Jonge Kraht izjavio je za list ‘De Gelderlander’: “Ovo je neshvatljivo. Mats je bio sjajan momak, uvek nasmejan i pun života.” Od Grotenbrega se oprostio i Đovani Bitner, njegov kolega fudbaler, koji mu je posvetio emotivnu poruku na Instagramu.

Mats Grotenbreg bio je poznat široj javnosti po nastupu u rijalitiju ‘The Bachelorette’, dok se paralelno takmičio u nižim ligama holandskog fudbala. Svoju karijeru započeo je u omladinskim selekcijama PSV-a i Vitesea, igrao za B tim Vitesea iz Arnema, a nastupao još i za klubove Os, Herkules, GVVV i Venendal. Tokom 2023. godine postigao je gol za Herkules protiv Ajaksa u Kupu Holandije.

Nesreća koja se dogodila izazvala je šok među prijateljima i sportskom zajednicom Holandije. Istraga o okolnostima incidenta na Mokerplasu još traje.

Pročitaj još

Fudbal

Partizan otkupio ugovor Demba Seka, potencijalna prodaja već do kraja leta

Demba Sek ostaje u Partizanu nakon otkupa iz Torina za 1.400.000 evra, a italijanskom klubu pripada i 15 odsto narednog transfera

Published

on

By

Demba Sek ostaje u Partizanu nakon otkupa iz Torina za 1.400.000 evra, a italijanskom klubu pripada i 15 odsto narednog transfera

Fudbalski klub Partizan je zvanično završio otkup ugovora senegalskog napadača Demba Seka od italijanskog Torina, potvrđeno je danas. Crno-beli su za ovog igrača izdvojili 1.400.000 evra, dok će Torino imati pravo na 15 odsto od sledeće prodaje Demba Seka. Napadač iz Senegala potpisuje trogodišnji ugovor sa beogradskim timom.

Ovaj potez dolazi nakon što je Partizan prethodnih dana angažovao Aleksa Zekovića, kao i Milana Aleksića, Čake Traorea i Erika Kojzeka. Otkup Demba Seka predstavlja važan korak u jačanju ofanzivnog dela tima pred početak nove sezone.

Sek je prošle sezone nastupao kao pozajmljen igrač Torina u Partizanu i svojim partijama privukao pažnju uprave kluba, koja je odlučila da investira značajnu sumu za njegov ostanak. Klub iz Humske računa na doprinos ovog napadača u borbi za titulu, ali mogućnost njegove prodaje već krajem leta nije isključena ako stigne adekvatna ponuda.

Podsetimo, pored finansijske kompenzacije Torinu, dogovoreno je da italijanski klub zadrži procenat od narednog transfera Seka, što može biti značajan faktor u budućim pregovorima.

Tim trenera Partizana nastavlja sa jačanjem igračkog kadra kako bi što spremnije dočekao izazove na domaćoj i evropskoj sceni tokom predstojeće takmičarske godine.

Pročitaj još

Fudbal

Fudbaleri Železničara iz Pančeva otputovali u Sloveniju na dvonedeljne pripreme

Ekipa će na slovenačkom primorju odigrati više kontrolnih utakmica i raditi na fizičkoj spremnosti pred novu sezonu

Published

on

By

Ekipa će na slovenačkom primorju odigrati više kontrolnih utakmica i raditi na fizičkoj spremnosti pred novu sezonu

Fudbalski klub Železničar iz Pančeva započeo je novu fazu priprema za predstojeću sezonu, odlaskom na dvonedeljne treninge u Sloveniju. Ekspedicija kluba, poznatog pod nadimkom “Dizelka”, stigla je danas na slovenačko primorje, gde će imati optimalne uslove za rad i razvoj forme.

Tokom boravka u Sloveniji, stručni štab planira da organizuje nekoliko kontrolnih utakmica koje će omogućiti procenu trenutne uigranosti tima, kao i proveru novih pojačanja pred početak takmičarske godine. Ove utakmice su prilika da se dodatno testiraju taktičke zamisli trenera i unapredi koordinacija među linijama tima.

Odlazak na pripreme van granica Srbije ukazuje na jasnu ambiciju FK Železničar da što spremnije dočeka izazove koji slede. Poseban akcenat tokom ovog perioda biće stavljen na poboljšanje fizičke pripremljenosti igrača i dodatno taktičko uigravanje celokupnog sastava.

Trenerski tim veruje da će kvalitetni uslovi rada u Sloveniji doprineti boljem startu sezone i omogućiti ekipi iz Pančeva da ostvari zacrtane ciljeve u domaćem prvenstvu. Klub iz Pančeva nastavlja sa praksom temeljnih letnjih priprema kako bi osnažio konkurentnost u narednim izazovima.

Pročitaj još

U Trendu