Connect with us

Fudbal

Arsenal i Atletiko Madrid igraju revanš polufinala Lige šampiona na Emiratima

Nakon prvog meča bez pobednika (1:1), izabranici Mikela Artete dočekuju Atletiko Madrid, a pobednik ide na boljeg iz duela Bajern – PSŽ

Published

on

Foto Izvor: Tanjug / Steven paston

Nakon prvog meča bez pobednika (1:1), izabranici Mikela Artete dočekuju Atletiko Madrid, a pobednik ide na boljeg iz duela Bajern – PSŽ

Fudbaleri Arsenala i Atletika iz Madrida večeras od 21.00 čas sastaju se na stadionu „Emirejts“ u revanš utakmici polufinala Lige šampiona. Prvi susret između ovih ekipa završen je nerešenim rezultatom 1:1, što dodatno pojačava neizvesnost pred odlučujući duel u Londonu.

Glavni sudija meča je Danijel Ziber, a očekuje se izuzetno takmičarski naboj s obzirom na značaj plasmana u finale najprestižnijeg evropskog klupskog takmičenja. Arsenal, pod vođstvom Mikela Artete, ima priliku da pred svojim navijačima izbori prvo finale Lige šampiona posle više od decenije, dok Atletiko Madrid želi da ponovi uspehe iz prethodnih godina kada su stizali do same završnice.

Timovi su objavili startne postave neposredno pre početka utakmice, što dodatno potvrđuje spremnost oba tima za veliku borbu. Pobednik ovog susreta plasiraće se u finale gde ga očekuje bolji iz dvomeča Bajern Minhen – Pari Sen Žermen. Prvi meč te serije završen je rezultatom 5:4 u korist PSŽ-a.

Revanš duel Arsenala i Atletika privlači ogromnu pažnju ljubitelja fudbala širom Evrope zbog visokih uloga i činjenice da oba tima igraju prepoznatljiv, disciplinovan fudbal pod vođstvom svojih trenera. Tokom dosadašnjeg dela takmičenja oba kluba su pokazala ozbiljnu igru i motivaciju za najveće domete.

Navijači Arsenala nadaju se da će njihova ekipa iskoristiti prednost domaćeg terena i podršku s tribina kako bi napravila korak više nego prošlih sezona. S druge strane, Atletiko Madrid podseća na svoju čvrstu tradiciju u nokaut fazama evropskih kupova i dolazi sa jasnim ciljem da eliminiše engleski klub.

Utakmica počinje u 21 čas po srednjoevropskom vremenu i očekuje se spektakl vredan finala.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Demba Sek produžio ugovor sa Partizanom do 2029. godine

Senegalski napadač postao trajno rešenje crno-belih, prošle sezone upisao 39 nastupa, šest golova i deset asistencija

Published

on

By

Senegalski napadač postao trajno rešenje crno-belih, prošle sezone upisao 39 nastupa, šest golova i deset asistencija

Fudbalski klub Partizan je zvanično potvrdio da će Demba Sek ostati član tima do leta 2029. godine nakon što je postignut dogovor o otkupu njegovog ugovora sa italijanskim Torinom. Ova vest predstavlja značajno pojačanje za crno-bele pred naredne sezone, a navijači kluba mogu biti zadovoljni što je senegalski ofanzivac postao dugoročno rešenje u napadu.

Demba Sek je tokom prethodne sezone opravdao poverenje stručnog štaba i navijača svojim nastupima. U svim takmičenjima upisao je ukupno 39 utakmica, postigavši šest golova i zabeleživši deset asistencija, čime se nametnuo kao jedan od ključnih igrača u ofanzivnoj liniji Partizana.

Rođen 10. februara 2001. godine u senegalskom Gediavajeu, Sek svojim fizičkim predispozicijama (190 cm visine) i iskustvom iz italijanskog fudbala donosi dodatnu dimenziju igri tima iz Humske. Njegovo prisustvo na terenu doprinelo je većoj kreativnosti i realizaciji napadačkog potencijala ekipe.

Potpisivanjem višegodišnjeg ugovora do leta 2029. godine, Partizan je pokazao jasnu nameru da gradi budućnost oko talentovanih mladih igrača poput Seka, koji su već dokazali svoj kvalitet na domaćoj i međunarodnoj sceni.

Očekuje se da će Demba Sek u nastavku karijere nastaviti sa dobrim partijama i dodatno doprineti ambicijama Partizana u Superligi Srbije i evropskim takmičenjima.

Pročitaj još

Fudbal

Mats Grotenbreg, holandski fudbaler i učesnik rijalitija, tragično nastradao u nesreći na jezeru Mokerplas

Grotenbreg preminuo sa 28 godina nakon sudara sa čamcem dok je plivao u mestu Midelar, potvrđeno iz njegovog bivšeg kluba Jonge Kraht

Published

on

By

Grotenbreg preminuo sa 28 godina nakon sudara sa čamcem dok je plivao u mestu Midelar, potvrđeno iz njegovog bivšeg kluba Jonge Kraht

Mats Grotenbreg, holandski fudbaler i poznati učesnik rijaliti programa ‘The Bachelorette’, izgubio je život u 28. godini nakon nesreće koja se dogodila tokom plivanja na jezeru Mokerplas u mestu Midelar, provincija Limburg. Tragedija se desila u četvrtak kada je došlo do sudara između Grotenbrega i čamca na vodi.

Policija Holandije saopštila je da je nakon incidenta jedna osoba poginula, a osumnjičeni za upravljanje čamcem je priveden. Zvanični identitet žrtve nije odmah objavljen od strane nadležnih organa, ali su iz fudbalskog kluba Jonge Kraht potvrdili da je reč o njihovom bivšem igraču Mats Grotenbregu.

Trener kluba Jonge Kraht izjavio je za list ‘De Gelderlander’: “Ovo je neshvatljivo. Mats je bio sjajan momak, uvek nasmejan i pun života.” Od Grotenbrega se oprostio i Đovani Bitner, njegov kolega fudbaler, koji mu je posvetio emotivnu poruku na Instagramu.

Mats Grotenbreg bio je poznat široj javnosti po nastupu u rijalitiju ‘The Bachelorette’, dok se paralelno takmičio u nižim ligama holandskog fudbala. Svoju karijeru započeo je u omladinskim selekcijama PSV-a i Vitesea, igrao za B tim Vitesea iz Arnema, a nastupao još i za klubove Os, Herkules, GVVV i Venendal. Tokom 2023. godine postigao je gol za Herkules protiv Ajaksa u Kupu Holandije.

Nesreća koja se dogodila izazvala je šok među prijateljima i sportskom zajednicom Holandije. Istraga o okolnostima incidenta na Mokerplasu još traje.

Pročitaj još

Fudbal

Partizan otkupio ugovor Demba Seka, potencijalna prodaja već do kraja leta

Demba Sek ostaje u Partizanu nakon otkupa iz Torina za 1.400.000 evra, a italijanskom klubu pripada i 15 odsto narednog transfera

Published

on

By

Demba Sek ostaje u Partizanu nakon otkupa iz Torina za 1.400.000 evra, a italijanskom klubu pripada i 15 odsto narednog transfera

Fudbalski klub Partizan je zvanično završio otkup ugovora senegalskog napadača Demba Seka od italijanskog Torina, potvrđeno je danas. Crno-beli su za ovog igrača izdvojili 1.400.000 evra, dok će Torino imati pravo na 15 odsto od sledeće prodaje Demba Seka. Napadač iz Senegala potpisuje trogodišnji ugovor sa beogradskim timom.

Ovaj potez dolazi nakon što je Partizan prethodnih dana angažovao Aleksa Zekovića, kao i Milana Aleksića, Čake Traorea i Erika Kojzeka. Otkup Demba Seka predstavlja važan korak u jačanju ofanzivnog dela tima pred početak nove sezone.

Sek je prošle sezone nastupao kao pozajmljen igrač Torina u Partizanu i svojim partijama privukao pažnju uprave kluba, koja je odlučila da investira značajnu sumu za njegov ostanak. Klub iz Humske računa na doprinos ovog napadača u borbi za titulu, ali mogućnost njegove prodaje već krajem leta nije isključena ako stigne adekvatna ponuda.

Podsetimo, pored finansijske kompenzacije Torinu, dogovoreno je da italijanski klub zadrži procenat od narednog transfera Seka, što može biti značajan faktor u budućim pregovorima.

Tim trenera Partizana nastavlja sa jačanjem igračkog kadra kako bi što spremnije dočekao izazove na domaćoj i evropskoj sceni tokom predstojeće takmičarske godine.

Pročitaj još

U Trendu