Connect with us

Ostali sportovi

Mladen Bojinović: Srbija spremna za izazov protiv Mađarske, podrška navijača ključna

Sportski direktor Mladen Bojinović ističe da se rukometna reprezentacija Srbije ne plaši nijednog protivnika i veruje u prednost domaćeg terena u Nišu

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Sportski direktor Mladen Bojinović ističe da se rukometna reprezentacija Srbije ne plaši nijednog protivnika i veruje u prednost domaćeg terena u Nišu

Mladen Bojinović, sportski direktor rukometne reprezentacije Srbije, poručio je danas da “orlovi” ulaze bez straha u predstojeći duel baraža za Svetsko prvenstvo 2027. godine protiv selekcije Mađarske. Prvi meč igraće se 14. maja u dvorani “Čair” u Nišu, a Bojinović naglašava značaj pune hale i podrške domaće publike.

“Ne plašimo se nikoga. Puna hala ‘Čair’ može da nas povede do pobede protiv Mađarske”, izjavio je Bojinović, istakavši kako veruje u kvalitet srpskog tima i atmosferu koja može biti odlučujući faktor. Prema njegovim rečima, zajedništvo ekipe i energija sa tribina biće ključni aduti na putu ka plasmanu na svetsku smotru rukometa.

Rukometaši Srbije vredno se pripremaju za ovaj važan dvomeč baraža, svesni da ih protivnik iz Mađarske očekuje sa respektom, ali i sopstvenim ambicijama za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine. Meč u Nišu prvi je korak ka ostvarenju cilja, dok će revanš biti odigran nekoliko dana kasnije u Mađarskoj.

Bojinović posebno apeluje na navijače da ispune dvoranu i pruže podršku reprezentaciji tokom svih 60 minuta igre. “Podrška sa tribina nam mnogo znači, verujem da zajedno možemo do povoljnog rezultata pred revanš u gostima”, dodaje on.

Pobeda nad Mađarskom otvorila bi Srbiji vrata još jednog velikog takmičenja i nastavila kontinuitet nastupa na svetskim prvenstvima. Reprezentacija Srbije poslednjih godina beleži stabilne rezultate na međunarodnoj sceni i želi da potvrdi napredak upravo kroz duel sa jednim od najjačih timova iz regiona.

Utakmica između Srbije i Mađarske zakazana je za 14. maj u hali “Čair” u Nišu, a očekuje se veliki odziv publike i prava rukometna atmosfera.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Mercedes najavljuje velike promene, Ferrari odgovara unapređenjima pred trku u Austriji

Andrea Kimi Antonelli ulazi u trku sa 41 bodom prednosti ispred Luisa Hamiltona, dok Mercedes i Ferrari uvode tehnička poboljšanja za Red Bull Ring

Published

on

By

Andrea Kimi Antonelli ulazi u trku sa 41 bodom prednosti ispred Luisa Hamiltona, dok Mercedes i Ferrari uvode tehnička poboljšanja za Red Bull Ring

Formula 1 šampionat nastavlja se ovog vikenda na stazi Red Bull Ring, gde će se u nedelju, 28. juna od 15:00 časova voziti Velika nagrada Austrije. Nakon dominantnog starta sezone i pet uzastopnih pobeda, Andrea Kimi Antonelli je doživeo peh u Barseloni usled kvara na bolidu, što je omogućilo Ferrariju i Luisu Hamiltonu da dođu do značajne pobede i povrate samopouzdanje pred nastavak prvenstva. Uoči trke u Austriji, Antonelli ima prednost od 41 boda ispred Hamiltona i 50 bodova više od Džordža Rasela.

Trka na Red Bull Ringu biće izazov zbog visokih temperatura i izražene degradacije pneumatika karakteristične za ovu srednjoevropsku stazu. Dok Mercedes i Ferrari vode glavnu reč u borbi za titulu, ozbiljnu konkurenciju pružaju McLaren, Red Bull i Alpine koji se ističe među timovima iz sredine tabele. Međutim, centralna tema pred austrijsku trku su tehnička unapređenja koja najavljuju oba glavna rivala – Mercedes i Ferrari.

Mercedes je nakon odustajanja Džordža Rasela u Kanadi i kvara na bolidu Andree Kimija Antonellija u Montmelu odlučio da ubrza implementaciju novih ažuriranja s posebnim fokusom na pouzdanost. Šef tima Toto Volf ističe važnost ovog segmenta: “Barselona je bila referenca našeg učinka i pokazala nam realno stanje. Izgubili smo deo prednosti i moramo odgovoriti.” On dodaje: “Ne stojimo u mestu – donosićemo unapređenja u Austriju sa fokusom na performanse i pouzdanost. Imamo mali prostor za greške i potrebno nam je poboljšanje jer smo izgubili mnogo poena zbog kvarova.”

Na drugoj strani, Ferrari odgovara novim paketom unapređenja pogonske jedinice upravo od trke na Red Bull Ringu. Nakon što su prethodno predstavili aerodinamičke izmene u Barseloni, sada će uz pomoć sistema ADUO krenuti sa promenama koje uključuju modifikovanu komoru za sagorevanje sa čeličnom glavom motora radi boljeg upravljanja pritiscima i temperaturama. Prema informacijama italijanskog izdanja Motorsport-a, uskoro ih očekuje još jedan korak napred – obnova turbo-komponente koja je već bila kompaktnija od konkurencije.

Šef Ferrarija Fred Vasseur poručuje: “Dolazimo u Austriju puni entuzijazma zbog pozitivne forme iz prethodnih trka, ali svesni da nas čeka mnogo posla. Zadržavamo isti mentalitet kao na početku sezone i želimo čiste vikende bez problema.” Ove izmene imaju za cilj smanjenje razlike prema Mercedesu kako bi se ravnopravno uključili u borbu za vrh tabele.

Nastavak šampionata obećava neizvesnu borbu dva najjača konstruktora uz sve jaču konkurenciju ostalih timova. Trka na Red Bull Ringu mogla bi biti prekretnica ukoliko neka od najavljenih inovacija donese prevagu.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Srbija poražena od Japana 1:3 u Orleanu na startu druge sedmice Lige nacija

Veljko Mašulović postigao 16, a Lazar Marinović 14 poena za Srbiju; Ran Takahaši predvodio Japan sa 22 poena

Published

on

By

Veljko Mašulović postigao 16, a Lazar Marinović 14 poena za Srbiju; Ran Takahaši predvodio Japan sa 22 poena

Odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je poraz od selekcije Japana rezultatom 1:3 (17:25, 15:25, 25:22, 16:25) u francuskom Orleanu na otvaranju druge sedmice Lige nacija. Meč je završen slabijim izdanjem srpskog tima, dok su Japanci nastavili svoj pobednički niz.

U prva dva seta Japan je dominirao i stekao ubedljivo vođstvo (25:17, 25:15), dok je Srbija uspela da se vrati i osvoji treći set rezultatom 25:22. Međutim, četvrti set ponovo je pripao Japancima (25:16), čime su potvrdili trijumf i ostvarili petu pobedu zaredom u ovogodišnjem izdanju takmičenja.

Najefikasniji igrač Srbije bio je Veljko Mašulović sa 16 osvojenih poena, dok je Lazar Marinović dodao još 14 poena. U redovima Japana posebno se istakao Ran Takahaši sa čak 22 poena, a kapiten Juki Išikava doprineo je sa 12 poena.

Ovim porazom Srbija je upisala drugi neuspeh u Ligi nacija i trenutno zauzima peto mesto na tabeli sa ukupno devet bodova. Japan se nalazi na vodećoj poziciji sa maksimalnih pet pobeda i ukupno 14 bodova.

U narednom kolu reprezentacija Srbije igra protiv Kube u petak od 20.30 časova, dok će Japan istog dana odmeriti snage sa Iranom od 17.00 časova.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Feliks Rosenkvist napušta Meyer Shank Racing nakon osvajanja Indijanapolisa 500

Šveđanin Feliks Rosenkvist, aktuelni pobednik trke Indijanapolis 500, završava saradnju sa ekipom Meyer Shank Racing na kraju ove sezone, a spekuliše se o njegovom povratku u McLaren ili prelasku u Andretti.

Published

on

By

Šveđanin Feliks Rosenkvist, aktuelni pobednik trke Indijanapolis 500, završava saradnju sa ekipom Meyer Shank Racing na kraju ove sezone, a spekuliše se o njegovom povratku u McLaren ili prelasku u Andretti.

Feliks Rosenkvist, aktuelni pobednik prestižne trke Indijanapolis 500, neće produžiti ugovor sa timom Meyer Shank Racing nakon završetka ove sezone u IndyCar šampionatu. Švedski vozač je ove godine postao jedan od najtraženijih imena na tržištu zahvaljujući velikoj pobedi i isteku ugovora, što je otvorilo brojne mogućnosti za nastavak njegove karijere.

Rosenkvist je deo tima Meyer Shank Racing bio tokom tekuće sezone, a ova ekipa funkcioniše kao tehnički partner Chip Ganassi Racinga. Pored toga, Šveđanin ima bogato iskustvo iz prethodnih angažmana: vozio je za Chip Ganassi Racing 2019. i 2020. godine (gde mu je tadašnji timski kolega bio Alek Palou), zatim tri godine za McLaren (2021–2023), da bi potom prešao u Meyer Shank.

Prema informacijama američkih izvora, Rosenkvist ima dve realne opcije: povratak u ekipu McLarena, gde su trenutno pod ugovorom Pato O’Ward i Kristijan Lundgard dok je mesto Nolana Sigela upražnjeno; druga mogućnost je prelazak u Andretti Autosport umesto sunarodnika Markusa Eriksona koji takođe ima titulu pobednika Indijanapolisa 500. Odlazak Eriksona iz Andretti ekipe mogao bi pokrenuti dodatne promene na tržištu vozača.

Oslobođeno mesto u Meyer Shank Racing timu moglo bi biti posebno privlačno za druge vozače jer postoje nagoveštaji da će Honda upravo ovu ekipu imenovati za svog zvaničnog predstavnika od sledeće sezone. To bi značajno povećalo atraktivnost tima za potencijalne kandidate.

Na tržištu vozača pred sezonu 2027. očekuju se brojne promene. Ipak, Alek Palou nedavno je produžio dugoročni ugovor sa Chip Ganassi Racingom i njegova situacija ostaje stabilna. U isto vreme, postoji neizvesnost oko Skota Diksona koji bi posle više od dve decenije mogao napustiti Ganassi kako bi pokušao osvojiti osmu šampionsku titulu — potencijalno uz podršku McLarena.

Pored toga, pažnja javnosti usmerena je i ka drugim vozačima čiji ugovori ističu na kraju ove godine — Markus Erikson, Markus Armstrong i Rinus VeeKay — dok bivši vozači poput Linusa Lundkvista (bivši član Ganassija) i Kaluma Ilota (bivši Prema) takođe traže nove angažmane.

Pročitaj još

U Trendu