Connect with us

Domaće

Pucnjava u Malom Orašju i Duboni pre tri godine, devetoro ubijenih

Policija nastavila istragu, porodice žrtava i dalje trpe posledice napada

Published

on

Foto Izvor:

Policija nastavila istragu, porodice žrtava i dalje trpe posledice napada

Pre tri godine, u noći između 4. i 5. maja 2023. godine, u selima Malo Orašje i Dubona došlo je do pucnjave u kojoj je, prema policijskim izvorima, devet mladih ljudi ubijeno, a 13 osoba ranjeno. Osumnjičeni Uroš Blažić (21) je, naoružan, najpre došao do grupe mladića okupljenih oko vatre kod Ravnog Gaja u Malom Orašju, gde je otvorio vatru na okupljene, a zatim se uputio u Dubonu i pucao na još jednu grupu ispred škole.

Svedoci navode da su mladi u oba sela slavili praznike kada je došlo do napada. U Malom Orašju, šest osoba je ranjeno, dok su u Duboni stradali još dva mladića i jedna devojka. Nakon pucnjave, osumnjičeni se kretao kroz selo i pucao na više osoba koje je zatekao.

Porodice žrtava ističu da se život u selima nije vratio u normalu. Snežana Milutinović, baka jednog od ubijenih mladića, izjavila je da je gubitak neizlečiv i da je selo ostalo u žalosti. “Samo idemo po grobljima, a on uživa u zatvoru. Selo se ugasilo, ništa više nije kao što je bilo”, navodi ona. Dragoljub Milutinović, deda nastradalog mladića, istakao je da je celo selo tužno i da je život potpuno promenjen posle gubitka šest mladih ljudi.

Jedan od ranjenih, Jovica Stevanović, ispričao je da je tokom građevinskih radova pogođen hicima i da je zadobio više povreda zbog kojih je ostao invalid. Naveo je i da poznaje osumnjičenog, ali da nije kivan na njega već na njegovog oca. Stevanović navodi da je bio samo jednom na suđenju i da više ne prati dalji tok postupka.

Policija je nastavila istragu o događaju, a zvanično je saopšteno da su sve okolnosti napada predmet daljeg postupanja nadležnih organa.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Domaće

Uhapšena žena u Jagodini zbog sumnje na prevaru i štetu od 1,28 miliona dinara

Policija i tužilaštvo pokrenuli istragu, osumnjičenoj određeno zadržavanje do 48 časova

Published

on

By

Policija i tužilaštvo pokrenuli istragu, osumnjičenoj određeno zadržavanje do 48 časova

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Službe za borbu protiv korupcije, uhapsili su J. A. (1986) iz Beograda, odgovorno lice dva udruženja iz Jagodine, zbog sumnje da je od aprila do decembra 2021. godine izvršila prevaru u službi, saopšteno je iz policijskih izvora. Osumnjičenoj se stavlja na teret da je podnošenjem lažnih obračuna i falsifikovanih ugovora o autorskom pravu dovela u zabludu ovlašćeno lice i na taj način omogućila nezakonitu isplatu ukupno 1.280.000 dinara iz budžeta grada Jagodine.

Prema navodima istrage, sredstva su bila namenjena za realizaciju programa od javnog interesa „Preko tastature do posla“ i „Osnaživanje i podrška socijalno ugrožene dece i njihovih porodica“. Time je, kako se sumnja, sebi pribavila protivpravnu imovinsku korist u istom iznosu.

“Osumnjičenoj je određeno zadržavanje do 48 časova, nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti privedena nadležnom tužilaštvu”, navodi se u zvaničnom saopštenju nadležnih organa.

Istragu vodi Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu, a policija nastavlja rad na otkrivanju i sprečavanju korupcije na teritoriji Republike Srbije.

Pročitaj još

Domaće

Vozač audija uhapšen u Zemunu zbog prekoračenja brzine od 203 km/h

Saobraćajna policija isključila vozača iz saobraćaja, pokrenut postupak za nasilničku vožnju

Published

on

By

Saobraćajna policija isključila vozača iz saobraćaja, pokrenut postupak za nasilničku vožnju

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, zaustavili su sinoć oko 22 časa u Zemunu vozača U. Ž. (28), koji je upravljao automobilom marke audi brzinom od 203 kilometra na čas, na deonici autoputa gde je ograničenje brzine 100 kilometara na čas, saopštili su iz policije.

Vozač je odmah isključen iz saobraćaja, a protiv njega je podneta prekršajna prijava zbog nasilničke vožnje. Policija je navela da se ovakva prekoračenja brzine smatraju izuzetno opasnim i da predstavljaju ozbiljnu pretnju po bezbednost svih učesnika u saobraćaju.

“Od početka godine, pripadnici Uprave saobraćajne policije koji koriste presretače otkrili su gotovo 20.000 prekršaja, od čega 143 prekršaja nasilničke vožnje”, navodi se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.

Ministarstvo je apelovalo na sve vozače da poštuju ograničenja brzine i ostale saobraćajne propise, posebno u periodu kada se beleži najveći broj saobraćajnih nezgoda sa poginulim i povređenim licima. Brzina je i dalje najčešći faktor nastanka saobraćajnih nezgoda sa stradalim osobama, zbog čega se insistira na odgovornom ponašanju svakog vozača.

“Pozivamo sve učesnike u saobraćaju da budu odgovorni i poštuju propise, kako bismo zajednički doprineli većoj bezbednosti na putevima”, poručuju iz MUP-a.

Pročitaj još

Domaće

Dve saobraćajne nesreće tokom noći u Beogradu, povređene dve osobe

Hitna pomoć intervenisala u oba slučaja, policija istražuje okolnosti nesreća

Published

on

By

Hitna pomoć intervenisala u oba slučaja, policija istražuje okolnosti nesreća

Dve osobe lakše su povređene u dve odvojene saobraćajne nesreće koje su se dogodile tokom protekle noći na području Beograda, potvrđeno je iz službe Hitne pomoći. Ekipe su tokom noćne smene imale ukupno 120 intervencija, od kojih su 34 bile na javnim mestima, najčešće zbog osoba u alkoholisanom stanju.

Prema zvaničnoj izjavi, povređeni su nakon ukazane pomoći prevezeni u adekvatne zdravstvene ustanove, a njihovo zdravstveno stanje nije opasno po život. Najviše poziva za pomoć tokom noći uputili su hronični bolesnici i osobe sa povišenim krvnim pritiskom.

Policija je izašla na lice mesta u oba slučaja i trenutno sprovodi istragu kako bi utvrdila uzroke i okolnosti pod kojima su se nesreće dogodile. Za sada nema informacija o težim povredama niti o privođenju učesnika saobraćajki.

“Naši timovi su reagovali odmah po pozivu i obavili neophodne medicinske intervencije. Povređeni su zbrinuti i njihovo stanje je stabilno”, navodi se u saopštenju službe Hitne pomoći.

Saobraćajne nesreće sa lakšim povredama tokom noći nisu retkost u prestonici, posebno u periodima kada je povećana konzumacija alkohola. Službe apeluju na vozače da budu oprezni i odgovorni u saobraćaju, kako bi se sprečile ovakve situacije.

Pročitaj još

U Trendu