Connect with us

Košarka

Ebuka Izundu novčano kažnjen zbog incidenta na meču Crvene zvezde i Zlatibora

Pored Izundua, disciplinske mere izrečene su Nikoli Kaliniću i Dejanu Davidovcu, dok je klub novčano sankcionisan za tehničku grešku.

Published

on

Foto Izvor:

Pored Izundua, disciplinske mere izrečene su Nikoli Kaliniću i Dejanu Davidovcu, dok je klub novčano sankcionisan za tehničku grešku.

Centar Crvene zvezde Ebuka Izundu dobio je novčanu kaznu zbog učešća u tuči tokom četvrtfinalne utakmice Košarkaške lige Srbije protiv Zlatibora. Incident koji se dogodio tokom meča dobio je svoj epilog dan kasnije, kada su nadležni organi doneli odluke o sankcijama.

Najstrože je prošao Nikola Kalinić, kome su izrečene dve utakmice suspenzije i novčana kazna od 840.000 dinara. Ebuka Izundu i Dejan Davidovac kažnjeni su sa po 120.000 dinara. Pored individualnih kazni, Crvena zvezda kao klub moraće da plati simboličnih 8.400 dinara zbog tehničke greške zabeležene tokom utakmice.

Na strani Zlatibora, disciplinska komisija izrekla je identične novčane kazne od po 120.000 dinara igračima Mateju Čibeju, Stefanu Saviću i Terensu Hanteru Vilfridu zbog njihovog učešća u incidentu.

Majstorica između Crvene zvezde i Zlatibora zakazana je za sutra od 19 časova u hali Pionir, a epilog ovog incidenta mogao bi uticati na sastave oba tima u odlučujućoj utakmici četvrtfinala KLS-a.

Ove disciplinske mere jasno pokazuju stav lige prema nesportskom ponašanju, a svi učesnici će morati da snose posledice svojih postupaka na terenu.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Srbija poražena od Australije 88:66 na startu Svetskog prvenstva za kadete u Istanbulu

Nikola Kusturica predvodio Srbiju sa 17 poena, dok je Jahja Basaran bio najefikasniji kod Australije u prvom kolu grupe D.

Published

on

By

Nikola Kusturica predvodio Srbiju sa 17 poena, dok je Jahja Basaran bio najefikasniji kod Australije u prvom kolu grupe D.

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije (do 17 godina) izgubila je od selekcije Australije rezultatom 88:66 u okviru prvog kola grupe D Svetskog prvenstva, koje se održava u Istanbulu. Meč je odigran 27. juna, a srpski tim nije uspeo da pronađe rešenje za razigrane Australijance tokom većeg dela susreta.

Australija je od početka nametnula visok tempo i stekla značajnu prednost već do poluvremena. Srbija je pokušavala da uhvati priključak, ali protivnik je konstantno održavao dvocifrenu razliku. U poslednjoj četvrtini Australijanci su dodatno povećali prednost i priveli meč rutinskoj pobedi.

Najefikasniji igrač u redovima Srbije bio je Nikola Kusturica sa 17 poena, dok se Matija Lukić istakao sa 16 poena, a Vuk Stepanović dodao još 10 poena. Na drugoj strani, kod Australije najbolji učinak imao je Jahja Basaran, koji je postigao 15 poena i predvodio svoj tim ka prvim bodovima na turniru.

Ovim porazom kadeti Srbije započinju takmičenje bez bodova i pred njima su ključni mečevi u nastavku grupne faze Svetskog prvenstva. Sledeći protivnici biće poznati prema zvaničnom rasporedu takmičenja, a srpski tim ima priliku da popravi utisak u narednim kolima.

Pročitaj još

Košarka

Balša Koprivica i Bahčešehir sporazumno raskinuli saradnju pred novu sezonu

Srpski centar napušta turski klub posle 21 utakmice u Evrokupu i 15 nastupa u nacionalnom prvenstvu

Published

on

By

Srpski centar napušta turski klub posle 21 utakmice u Evrokupu i 15 nastupa u nacionalnom prvenstvu

Srpski košarkaš Balša Koprivica više nije član Bahčešehira, saopšteno je iz turskog kluba. Koprivica i Bahčešehir su sporazumno raskinuli saradnju neposredno pre početka sezone 2025/26, uz zahvalnost na dosadašnjem doprinosu i želje za uspeh u nastavku karijere.

U Bahčešehir je bivši centar Partizana i povremeni reprezentativac Srbije stigao pred sezonu 2025/26, a tokom boravka u klubu odigrao je ukupno 21 utakmicu u okviru Evrokupa. U tom takmičenju beležio je prosečno 5,5 poena i 3,2 skoka po meču. U domaćem šampionatu Turske nastupio je na 15 utakmica, sa prosekom od 5,7 poena i 3,5 skokova.

Iz Bahčešehira su poručili: “Naš klub i Balša Koprivica sporazumno su završili saradnju. Balša je u naš tim stigao uoči sezone 2025/26, a ovom prilikom želimo da mu zahvalimo na svemu što je pružio u našem dresu i poželimo mnogo sreće i uspeha u nastavku karijere.”

Koprivica se ranije afirmisao igrajući za Partizan, dok je takođe imao nastupe za seniorsku reprezentaciju Srbije. Odlazak iz Bahčešehira otvara mu prostor za nastavak karijere u drugom klubu, a turski tim će sezonu započeti bez njega na rosteru.

Istanbul ostaje upisan kao još jedna stanica u karijeri Balše Koprivice, koji nakon solidnog učinka u međunarodnim i domaćim okvirima traži novu sredinu za dalji razvoj.

Pročitaj još

Košarka

Evroliga i naredne sezone sa 20 klubova, Bešiktaš umesto Monaka

Bešiktaš dobio pozivnicu za Evroligu posle povlačenja Monaka, potvrđeno u Barseloni – lista učesnika ostaje skoro nepromenjena

Published

on

By

Bešiktaš dobio pozivnicu za Evroligu posle povlačenja Monaka, potvrđeno u Barseloni – lista učesnika ostaje skoro nepromenjena

Košarkaška Evroliga će i u sezoni 2024/25 brojati ukupno 20 klubova, a jedina izmena na listi učesnika je zamena Monaka turskim Bešiktašem, što su čelnici takmičenja zvanično potvrdili u Barseloni. Bešiktaš je dobio priliku da nastupi kao poraženi finalista Evrokupa, nakon što je francuski Burg odustao od učešća, a Monako odlučio da ne nastavi takmičenje.

Na listi klubova koji će igrati narednu sezonu Evrolige nalaze se Olimpijakos, Partizan, Crvena zvezda, Pariz, Efes, Asvel, Baskonija, Dubai, Olimpija Milano, Barselona, Bajern Minhen, Fenerbahče, Hapoel Tel Aviv, Makabi Tel Aviv, Panatinaikos, Real Madrid, Valensija, Virtus Bolonja i Žalgiris. Pridružuje im se Bešiktaš kao poslednji potvrđeni učesnik.

Bešiktaš je do pozicije u Evroligi stigao zahvaljujući plasmanu u finale Evrokupa gde je poražen, ali se situacija na evropskoj sceni promenila nakon što je Burg iz Francuske doneo odluku da ne igra elitno takmičenje sledeće sezone. Na osnovu pravila Evrolige i rangiranja timova koji su ostvarili najbolji učinak van stalnih članova takmičenja i prema plasmanu u Evrokupu prošle sezone dodeljena je “vajld karta” turskom klubu.

Ova izmena znači da će region Balkana i dalje imati dva predstavnika – Partizan i Crvena zvezdu. Uz njih će igrati svi standardni predstavnici iz Španije (Barselona, Real Madrid, Valensija), Italije (Virtus Bolonja, Olimpija Milano), Izraela (Makabi Tel Aviv i Hapoel Tel Aviv), Nemačke (Bajern Minhen), Turske (Fenerbahče i Efes), Litvanije (Žalgiris), Grčke (Olimpijakos i Panatinaikos), kao i ekipe Pariza i Dubaija.

Zvanična potvrda ovog formata doneta je na sastanku uprave Evrolige u Barseloni 26. juna 2026. godine. Raspored utakmica za novu sezonu biće poznat tokom leta.

Pročitaj još

U Trendu