Connect with us

Fudbal

Saša Obradović pod kritikama zbog vođenja tima protiv Barselone

Nakon eliminacije iz Evrolige, postavljena pitanja o izostanku Ognjena Dobrića i odlasku Minića iz stručnog štaba

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Nakon eliminacije iz Evrolige, postavljena pitanja o izostanku Ognjena Dobrića i odlasku Minića iz stručnog štaba

Košarkaši Crvene zvezde završili su učešće u Evroligi porazom od Barselone rezultatom 80:72 u plej-in fazi. Utakmica je odigrana u Barseloni, a ovim neuspehom okončana je sezona u kojoj su crveno-beli imali najavljene visoke ambicije i rekordni budžet u istoriji kluba.

Tokom meča, ekipa Crvene zvezde nije uspela da pronađe pravi ritam protiv španskog tima, a posebno je bilo primetno neigranje Ognjena Dobrića, koji nije proveo nijedan minut na parketu. Ovaj potez izazvao je dodatne polemike među navijačima i sportskom javnošću, s obzirom na značaj Dobrića u dosadašnjem toku sezone.

Najviše kritika u javnosti upućeno je Saši Obradoviću, treneru Crvene zvezde, zbog odluka tokom utakmice i vođenja tima. Pored pitanja o razlozima neigranja Ognjena Dobrića, pažnju je privuklo i razrešenje Minića iz stručnog štaba, što je dodatno pojačalo nezadovoljstvo rezultatima i atmosferom unutar ekipe.

Barselona je tokom celog meča održavala prednost i pokazala više stabilnosti i kolektivne igre. Crvena zvezda nije uspela da se vrati u igru u poslednjoj četvrtini, pa je španski tim rutinski priveo utakmicu kraju i obezbedio plasman u narednu fazu takmičenja.

Eliminacija iz Evrolige predstavlja veliko razočaranje za Crvenu zvezdu, koja je u ovu sezonu ušla sa velikim očekivanjima. Iako je tim imao značajna pojačanja i najveći budžet do sada, ispadanje u plej-in fazi otvara brojna pitanja o daljim koracima, uključujući i status trenera Saše Obradovića i eventualne promene u igračkom i stručnom kadru za narednu sezonu.

Navijači i javnost sada očekuju zvanične komentare iz kluba, kao i odluke o budućnosti ključnih ljudi u ekipi, dok se pažnja okreće domaćem prvenstvu i pokušaju da se sezona završi sa osvojenim trofejom na nacionalnom nivou.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Piero Hincapie postao trajni član Arsenala nakon otkupa iz Bajera Leverkuzen

Ekvadorski defanzivac potpisao ugovor do 2031. godine, Arsenal iskoristio opciju otkupa vrednu 40 miliona evra

Published

on

By

Ekvadorski defanzivac potpisao ugovor do 2031. godine, Arsenal iskoristio opciju otkupa vrednu 40 miliona evra

Fudbalski klub Arsenal realizovao je definitivni transfer Piera Hincapiea, ekvadorskog defanzivca, koji je prethodnu sezonu proveo na pozajmici iz Bajera Leverkuzen. Klub sa Emirejtsa iskoristio je otkupnu klauzulu i potpisao dugoročni ugovor sa Hincapieom do 2031. godine, čime je osigurao značajno pojačanje u poslednjoj liniji tima.

Hincapie je prošlog leta stigao u Arsenal kao pozajmljeni igrač iz Bajera Leverkuzen, gde se afirmisao pod vođstvom trenera Sebastiana Beccacecea i bio deo ekipe koja je osvojila duplu krunu u Nemačkoj – Bundesligu i DFB-Pokal pod rukovodstvom Xabija Alonsa. Njegove partije u dresu Arsenala donele su mu poverenje trenera Mikela Artete, posebno zbog učestalih povreda Riccarda Calafiorija.

Arsenal je za transfer Hincapiea platio 40 miliona evra, dok se njegova tržišna vrednost prema Transfermarktu procenjuje na 50 miliona evra. Tokom svoje prve sezone u Londonu, Hincapie je odigrao 39 utakmica, a kao starter nastupio u čak 30 mečeva uključujući i finale Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena.

Trener Mikel Arteta naglasio je prilikom dolaska: „On je ratnik. Doneće intenzitet, fizičku snagu i emociju timu”, što se pokazalo tačnim kroz njegov doprinos tokom cele sezone.

Ovim potezom Arsenal nastavlja da gradi tim sposoban da zadrži visok nivo igre iz prethodne sezone i ojača konkurenciju na svim takmičenjima narednih godina.

Pročitaj još

Fudbal

Edin Džeko reagovao posle nervoze na klupi tokom pobede Bosne i Hercegovine nad Katarom

Kapiten Edin Džeko iskazao nezadovoljstvo zbog izmene u 64. minutu, ali je tim obezbedio istorijski plasman u nokaut fazu Svetskog prvenstva

Published

on

By

Kapiten Edin Džeko iskazao nezadovoljstvo zbog izmene u 64. minutu, ali je tim obezbedio istorijski plasman u nokaut fazu Svetskog prvenstva

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je istorijski uspeh plasmanom u nokaut fazu Svetskog prvenstva, savladavši Katar rezultatom 3:1. Golove za selekciju Sergeja Barbareza postigli su Kerim Alajbegović i Ermin Mahmić, dok je Maḥmud Abunada postigao autogol.

Tok meča obeležila je situacija iz 64. minuta kada je selektor Barbarez odlučio da iz igre izvede kapitena Edina Džeka i umesto njega uvede Ermina Mahmića. Upravo Mahmić je ubrzo po ulasku postigao treći pogodak za Bosnu i Hercegovinu, čime je otklonio sve dileme oko ishoda utakmice.

Međutim, izlazak Džeka izazvao je buru na klupi „Zmajeva”. Kapiten je demonstrirao vidno nezadovoljstvo — širio je ruke, gunđao, a na klupi besno bacio flašu sa vodom i izgovorio teške reči upućene selektoru Barbarezu, koga nije želeo ni da pogleda pri izlasku iz igre. Snimci su zabeležili trenutak tenzije koji je privukao pažnju javnosti i otvorio pitanje atmosfere unutar tima.

Uprkos incidentu, tenzije su se očigledno smirile nakon utakmice. Selektor Sergej Barbarez istakao je važnost doprinosa Edina Džeka za ekipu prilikom odgovora na pitanje o kapitenu, naglasivši njegov značaj bez osvrta na samu situaciju sa izmenom.

Ova pobeda donela je Bosni i Hercegovini prolazak u narednu fazu Svetskog prvenstva, čime su igrači ispisali novu stranicu fudbalske istorije svoje zemlje.

Pročitaj još

Fudbal

FK Sinđelić Trpinja osvojio titulu u Hrvatskoj posle penala protiv Negoslavaca

Veterani Sinđelića slavili su u finalu Fudbalske lige veterana Zajedničkog veća opština, golman Ognjen Tovilović odbranio tri penala

Published

on

By

Veterani Sinđelića slavili su u finalu Fudbalske lige veterana Zajedničkog veća opština, golman Ognjen Tovilović odbranio tri penala

Veterani Fudbalskog kluba Sinđelić iz Trpinje osvojili su šampionsku titulu u Fudbalskoj ligi veterana Zajedničkog veća opština u Hrvatskoj, savladavši ekipu Negoslavaca nakon penal serije. Finalna utakmica, održana povodom stogodišnjice postojanja kluba iz Trpinje, završena je rezultatom 1:1 posle regularnih 90 minuta igre.

U penal seriji ključnu ulogu imao je golman Ognjen Tovilović, koji je uspeo da odbrani čak tri udarca protivničkih igrača, što je omogućilo Sinđeliću da podigne pehar i vrati trofej u svoje mesto. Klub iz Trpinje, mesta sa većinskim srpskim stanovništvom koje se nalazi neposredno pored Vukovara, poznat je po tome što na svom stadionu koristi ćirilicu uz zvanično pismo države.

Tokom celog finalnog susreta vodila se ravnopravna borba između Sinđelića i Negoslavaca. Nakon izjednačenja tokom regularnog dela meča, pobednik je odlučen tek kroz izvođenje penala. Zahvaljujući sjajnim intervencijama čuvara mreže Ognjena Tovilovića, Sinđelić je ostvario trijumf i još jednom potvrdio status jednog od najuspešnijih klubova srpske zajednice u Hrvatskoj.

Ove sezone klub je obeležio značajan jubilej – sto godina postojanja. Uz veteransku selekciju koja je donela trofej, seniorski tim FK Sinđelić obezbedio je opstanak u Prvoj županijskoj fudbalskoj ligi Hrvatske, što predstavlja peti rang takmičenja u zemlji.

Pročitaj još

U Trendu