Connect with us

Fudbal

Rasim Ljajić najavio održavanje Skupštine Partizana između juna i septembra

Predsednik crno-belih istakao važnost novih upravljačkih struktura i najavio konsultacije sa privrednicima

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Predsednik crno-belih istakao važnost novih upravljačkih struktura i najavio konsultacije sa privrednicima

Fudbalski klub Partizan, pod vođstvom Rasima Ljajića, obratio se javnosti zvaničnim saopštenjem u kojem je najavljeno održavanje Skupštine kluba između juna i septembra tekuće godine. Ljajić, predsednik Partizana, informisao je navijače i širu sportsku javnost o radu trenutne Uprave, ističući značaj faze stabilizacije kroz koju je klub prošao.

Prema njegovim rečima, došlo je vreme da Partizan krene u novu fazu razvoja, što podrazumeva i potencijalne promene u rukovodećim strukturama kluba. U saopštenju je naglašeno da će u narednom periodu biti otpočeti razgovori sa uglednim privrednicima, dugogodišnjim partizanovcima i svim zainteresovanim pojedincima koji žele da daju doprinos novom projektu kluba iz Humske.

Ljajić je istakao da je cilj predstojeće Skupštine da Partizan dobije upravljačku strukturu sposobnu da odgovori na izazove koji slede, kao i da obezbedi dugoročnu stabilnost i napredak kluba. “Posle faze stabilizacije, vreme je da klub uđe u fazu razvoja i napretka. Ne bežimo ni od promena u rukovodećim strukturama, ukoliko to bude neophodno za dobrobit Partizana”, navedeno je u saopštenju.

Uprava Partizana planira da u procesu priprema za Skupštinu uključi sve relevantne aktere koji mogu doprineti ostvarivanju ambicioznih ciljeva kluba. Ljajić je posebno naglasio važnost saradnje sa privrednim sektorom, kao i otvorenost za predloge i podršku bivših igrača, partnera i navijača.

Ova najava dolazi u trenutku kada se Partizan suočava sa potrebom za daljim jačanjem organizacije i unapređenjem rezultata na domaćoj i evropskoj sceni. Očekuje se da će predstojeća Skupština omogućiti klubu da izabere novo rukovodstvo, ukoliko se proceni da je to najbolji put za ostvarenje postavljenih ciljeva.

Navijači i javnost će u narednim mesecima biti redovno informisani o toku konsultacija i detaljima vezanim za održavanje Skupštine, dok se u klubu nadaju da će ovaj proces doprineti dugoročnoj stabilnosti i uspešnom razvoju Partizana.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Partizan otkupio ugovor Demba Seka, potencijalna prodaja već do kraja leta

Demba Sek ostaje u Partizanu nakon otkupa iz Torina za 1.400.000 evra, a italijanskom klubu pripada i 15 odsto narednog transfera

Published

on

By

Demba Sek ostaje u Partizanu nakon otkupa iz Torina za 1.400.000 evra, a italijanskom klubu pripada i 15 odsto narednog transfera

Fudbalski klub Partizan je zvanično završio otkup ugovora senegalskog napadača Demba Seka od italijanskog Torina, potvrđeno je danas. Crno-beli su za ovog igrača izdvojili 1.400.000 evra, dok će Torino imati pravo na 15 odsto od sledeće prodaje Demba Seka. Napadač iz Senegala potpisuje trogodišnji ugovor sa beogradskim timom.

Ovaj potez dolazi nakon što je Partizan prethodnih dana angažovao Aleksa Zekovića, kao i Milana Aleksića, Čake Traorea i Erika Kojzeka. Otkup Demba Seka predstavlja važan korak u jačanju ofanzivnog dela tima pred početak nove sezone.

Sek je prošle sezone nastupao kao pozajmljen igrač Torina u Partizanu i svojim partijama privukao pažnju uprave kluba, koja je odlučila da investira značajnu sumu za njegov ostanak. Klub iz Humske računa na doprinos ovog napadača u borbi za titulu, ali mogućnost njegove prodaje već krajem leta nije isključena ako stigne adekvatna ponuda.

Podsetimo, pored finansijske kompenzacije Torinu, dogovoreno je da italijanski klub zadrži procenat od narednog transfera Seka, što može biti značajan faktor u budućim pregovorima.

Tim trenera Partizana nastavlja sa jačanjem igračkog kadra kako bi što spremnije dočekao izazove na domaćoj i evropskoj sceni tokom predstojeće takmičarske godine.

Pročitaj još

Fudbal

Casemiro potpisuje trogodišnji ugovor sa Interom iz Majamija

Brazilski vezista će biti deo tima Lionela Mesija do 2029. godine, dok Inter jača ambicije u MLS i Concachampionsu

Published

on

By

Brazilski vezista će biti deo tima Lionela Mesija do 2029. godine, dok Inter jača ambicije u MLS i Concachampionsu

Casemiro, iskusni brazilski fudbaler, biće uskoro i zvanično predstavljen kao novi igrač Intera iz Majamija. Prema najnovijim informacijama, Casemiro će potpisati trogodišnji ugovor sa klubom iz MLS-a, što znači da će ostati u timu do kraja 2029. godine. Ovaj transfer dolazi u trenutku kada Major League Soccer najavljuje prelazak na evropski kalendar takmičenja od sezone 2027/28.

Ulaskom Casemira, Inter iz Majamija dodatno pojačava svoj sastav u kojem je već Lionel Mesi, jedan od najpoznatijih igrača sveta. Zanimljivo je da Mesijev ugovor traje do kraja 2028. godine, što je za godinu dana manje od perioda koji je predviđen za Casemira.

Prema pravilima MLS-a, svaki klub može imati tri ‘designated player’ mesta namenjena igračima sa najvećim platama – trenutno su to Lionel Mesi, Rodrigo De Paul i German Berterame. Iako Casemiro neće biti među ovom trojicom najbolje plaćenih zbog ograničenja lige, postoje drugi mehanizmi kojima će njegov ugovor biti uklopljen u finansijsku strukturu kluba.

Ovim potezom vlasnici kluba, braća Mas, jasno pokazuju želju da Inter iz Majamija postane jedan od glavnih kandidata za sve trofeje u narednim sezonama. Poseban akcenat stavljen je na osvajanje Concachampionsa, takmičenja koje još nije osvojeno u istoriji ove američke franšize.

Pročitaj još

Fudbal

Fudbaleri Železničara iz Pančeva otputovali u Sloveniju na dvonedeljne pripreme

Ekipa će na slovenačkom primorju odigrati više kontrolnih utakmica i raditi na fizičkoj spremnosti pred novu sezonu

Published

on

By

Ekipa će na slovenačkom primorju odigrati više kontrolnih utakmica i raditi na fizičkoj spremnosti pred novu sezonu

Fudbalski klub Železničar iz Pančeva započeo je novu fazu priprema za predstojeću sezonu, odlaskom na dvonedeljne treninge u Sloveniju. Ekspedicija kluba, poznatog pod nadimkom “Dizelka”, stigla je danas na slovenačko primorje, gde će imati optimalne uslove za rad i razvoj forme.

Tokom boravka u Sloveniji, stručni štab planira da organizuje nekoliko kontrolnih utakmica koje će omogućiti procenu trenutne uigranosti tima, kao i proveru novih pojačanja pred početak takmičarske godine. Ove utakmice su prilika da se dodatno testiraju taktičke zamisli trenera i unapredi koordinacija među linijama tima.

Odlazak na pripreme van granica Srbije ukazuje na jasnu ambiciju FK Železničar da što spremnije dočeka izazove koji slede. Poseban akcenat tokom ovog perioda biće stavljen na poboljšanje fizičke pripremljenosti igrača i dodatno taktičko uigravanje celokupnog sastava.

Trenerski tim veruje da će kvalitetni uslovi rada u Sloveniji doprineti boljem startu sezone i omogućiti ekipi iz Pančeva da ostvari zacrtane ciljeve u domaćem prvenstvu. Klub iz Pančeva nastavlja sa praksom temeljnih letnjih priprema kako bi osnažio konkurentnost u narednim izazovima.

Pročitaj još

U Trendu