Connect with us

Srbija

Marko Kešelj pohvalio sportske inicijative u Knjaževcu tokom zvanične posete

Nekadašnji košarkaš istakao značaj ulaganja u sportsku infrastrukturu i najavio obnovu sale osnovne škole

Published

on

Foto Izvor:

Nekadašnji košarkaš istakao značaj ulaganja u sportsku infrastrukturu i najavio obnovu sale osnovne škole

Marko Kešelj, bivši košarkaš i član Srpske napredne stranke, posetio je Knjaževac i održao sastanak u Sportskom savezu ove opštine gde su razmatrane teme vezane za razvoj sporta na lokalnom nivou. Tokom posete dogovorena je zamena podloge i postavljanje novog parketa u sportskoj sali Osnovne škole „Dimitrije Todorović Kaplar“, što će, kako je istaknuto, značajno doprineti daljem radu i funkcionisanju lokalnih sportskih klubova.

Kešelj je naveo da je Knjaževac primer dobro organizovane sredine sa razvijenom sportskom infrastrukturom, uključujući fudbalske, košarkaške, odbojkaške i teniske terene, kao i staze za trčanje i školske sale. Tokom obilaska Osnovne škole „Dubrava“, pohvalio je uslove za bavljenje sportom i napore lokalne zajednice u unapređenju infrastrukture.

“Na sastanku u Sportskom savezu Knjaževca vodili smo izuzetno konstruktivan i otvoren razgovor na sve teme vezano za život sporta u ovoj opštini na istoku naše prelepe zemlje. Dogovorili smo da se u sportskoj sali Osnovne škole ‘Dimitrije Todorović Kaplar’, koja je žila kucavica za sve loptaške sportove, zameni podloga i postavi novi parket što je u velikoj meri značiti za dalji rad i funkcionisanje klubova”, izjavio je Kešelj.

On je dodao da je cilj ovih aktivnosti da deca provode više vremena u sportskim salama i na terenima, čime se podstiče zdrav način života i razvoj mladih. Zvaničnici su najavili nastavak ulaganja u sportsku infrastrukturu kako bi omogućili još bolje uslove za sve uzraste.

“Knjaževac je bogat infrastrukturom, od fudbalskih terena, do terena za košarku, odbojku, tenis, staze za trčanje, ali i fantastične školske sale što sam se i uverio tokom posete Osnovnoj školi ‘Dubrava'”, ocenio je Kešelj.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Srbija

RHMZ izdao upozorenje na grmljavinske oluje u centralnoj, istočnoj i jugoistočnoj Srbiji

Republički hidrometeorološki zavod izdao narandžasti meteoalarm, građanima savetovan oprez zbog mogućih opasnih pojava

Published

on

By

Republički hidrometeorološki zavod izdao narandžasti meteoalarm, građanima savetovan oprez zbog mogućih opasnih pojava

Republički hidrometeorološki zavod izdao je danas upozorenje za područje centralne, istočne i jugoistočne Srbije zbog očekivanih izraženih grmljavinskih procesa. Prema najavama, tokom dana će vreme biti promenljivo oblačno i nestabilno, sa mestimičnim pljuskovima i grmljavinom, a lokalno su moguće i kratkotrajne pojave grada, naročito u pomenutim regionima.

Kako je saopšteno, narandžasti meteoalarm uveden je za Šumadiju, Pomoravlje, istočnu i jugoistočnu Srbiju, dok je ostatak zemlje pod žutim meteoalarmom. Narandžasti meteoalarm označava da su prognozirane opasne vremenske pojave koje mogu prouzrokovati materijalnu štetu i biti opasne po ljude i životinje, pa se građanima savetuje povećan oprez i praćenje instrukcija nadležnih službi.

“Upozoravamo građane da budu obazrivi i redovno se informišu o vremenskim uslovima, posebno u područjima pod narandžastim meteoalarmom”, navodi se u saopštenju Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Za danas je prognozirana najviša dnevna temperatura u rasponu od 28 do 32 stepena Celzijusa, uz slab do umeren severni i severozapadni vetar. Nadležne službe prate situaciju i preporučuju građanima da prate aktuelna saopštenja kako bi na vreme preduzeli potrebne mere zaštite.

Pročitaj još

Srbija

Filatelistička izložba Suverenog Malteškog reda otvorena u PTT muzeju u Beogradu

Ambasador Frančesko M. Amoruzo i direktor Pošte Srbije Zoran Anđelković otvorili izložbu posvećenu jubileju diplomatskih odnosa

Published

on

By

Ambasador Frančesko M. Amoruzo i direktor Pošte Srbije Zoran Anđelković otvorili izložbu posvećenu jubileju diplomatskih odnosa

Filatelistička izložba „Poštanske marke Suverenog Malteškog reda” otvorena je u PTT muzeju u Beogradu, a izložbu su svečano otvorili ambasador Suverenog Malteškog reda u Republici Srbiji Frančesko M. Amoruzo i v.d. direktora Pošte Srbije Zoran Anđelković. Postavka je otvorena povodom obeležavanja 25 godina diplomatskih odnosa između Suverenog vojnog Malteškog reda i Republike Srbije.

Ambasador Amoruzo naglasio je simbolički značaj izložbe u godini jubileja, ističući da su odnosi između Malteškog reda i Srbije tokom četvrt veka učvršćeni kroz otvoren i konstruktivan dijalog, kao i saradnju u humanitarnim, zdravstvenim i socijalnim oblastima. Najavio je i izdavanje prigodne poštanske marke Magistralne pošte Malteškog reda u septembru, posvećene srebrnom jubileju diplomatskih odnosa.

Direktor Anđelković izrazio je zadovoljstvo što PTT muzej može da predstavi filatelističko nasleđe Malteškog reda i doprinese promociji zajedničke istorije i saradnji poštanskih uprava i država. Podsetio je na trajne i dobre odnose Srbije i Malteškog reda, uključujući obeležavanje 140. godišnjice od prve donacije Malteškog reda Kraljevini Srbiji, što je obeleženo izdanjem personalizovane poštanske marke. Ukazao je i na višeznačnu, istorijsku, kulturnu i umetničku vrednost poštanskih marki uprkos savremenim tehnologijama.

„Javnost i svi zainteresovani ovde kroz marke mogu videti istoriju, funkcionisanje, saradnju sa našom i drugim državama i humanitarni rad Malteških vitezova. Mi smo uvek otvoreni da u PTT muzeju to i prikažemo”, izjavio je Anđelković i ponudio da izdanje Magistralne pošte u čast jubileja bude predstavljeno u PTT muzeju.

Na izložbi su predstavljene poštanske marke, dopisnice i koverte prvog dana iz fonda poštanske uprave Suverenog vojnog Malteškog reda u Rimu, od osnivanja 1966. godine do danas, uključujući i marke sa motivima jubileja, katoličkih praznika i saradnje sa drugim državama. Među izloženim eksponatima je i marka sa motivom ikone Presvete Bogorodice Filermose iz Istorijskog muzeja Crne Gore.

Izložba „Poštanske marke Suverenog Malteškog reda” dostupna je posetiocima PTT muzeja u Beogradu do 1. septembra, a ulaz je slobodan.

Pročitaj još

Srbija

Učenici završnih razreda danas i sutra popunjavaju liste želja za upis u srednje škole

Škole omogućile elektronsko i neposredno popunjavanje, objava rezultata raspodele zakazana za 29. jun

Published

on

By

Škole omogućile elektronsko i neposredno popunjavanje, objava rezultata raspodele zakazana za 29. jun

Učenici koji su položili završni ispit i stekli uslov za upis u srednje škole danas i sutra mogu da popune liste želja, navodi se u zvaničnoj izjavi. Proces se obavlja elektronski putem portala ‘Moja srednja škola’ ili lično u osnovnim školama od 8 do 15 časova.

Konačni rezultati raspodele po školama i obrazovnim profilima biće objavljeni 29. juna, čime će učenici saznati u koju su srednju školu raspoređeni. Učenicima je savetovano da popune što više mesta na listi želja kako bi povećali šanse za upis u željeni smer.

“Glavni savet je da dobro razmisle i realno popune listu želja prema broju bodova koji imaju. Naš apel je da popune ceo obrazac, odnosno svih 20 želja ili minimum 15, da bismo bili sigurni da će učenici biti raspoređeni u prvom krugu i prema željama za koje su se opredelili”, izjavio je pomoćnik ministra prosvete za predškolsko i osnovno obrazovanje i vaspitanje Ivan Ćilerdžić.

Konačni rezultati završnog ispita objavljeni su u nedelju, 21. juna, na portalu ‘Moja srednja škola’, pre planiranog roka. Analiza rezultata pokazuje da su učenici ove godine ostvarili sličan prosek bodova kao i prethodne godine, uz nešto bolje rezultate iz matematike i trećeg testa, dok su rezultati iz maternjeg jezika neznatno niži u odnosu na prošlu godinu.

Pročitaj još

U Trendu