Connect with us

Svet

Sara Ferguson dvaput posetila Džefrija Epstajna tokom njegovog boravka u zatvoru u Palm Biču

Nadležni organi ispituju okolnosti poseta bivše vojvotkinje osuđenom seksualnom prestupniku, navodi se u zvaničnim izveštajima

Published

on

Foto Izvor:

Nadležni organi ispituju okolnosti poseta bivše vojvotkinje osuđenom seksualnom prestupniku, navodi se u zvaničnim izveštajima

Bivša vojvotkinja od Jorka, Sara Ferguson, dvaput je posetila Džefrija Epstajna u njegovoj kancelariji u Palm Biču dok je bio na izdržavanju kazne zbog seksualnog zlostavljanja maloletnih lica. Kako je saopšteno, Ferguson je sa ćerkama dolazila u prostorije firme Florida Science Foundation, koje je Epstajn koristio tokom dana kada mu je bio omogućen izlazak iz zatvora.

Prema dostupnim informacijama, Ferguson je prvu posetu ostvarila 4. aprila 2009. godine, devet meseci nakon što je Epstajn započeo izdržavanje kazne. Iz komunikacije između Ferguson i Epstajna vidi se da je bivša vojvotkinja tražila kratak sastanak tokom boravka na Floridi, dok je Epstajn uzvratio informacijama o lokaciji i poslovnim savetima za njenu inicijativu „Majčina vojska“. Nedugo zatim, Ferguson je izrazila zahvalnost i najavila dalju saradnju. Planirana je i treća poseta, koja nije realizovana.

Epstajnu je tokom boravka u zatvoru od juna 2008. do jula 2009. godine odobren program koji mu je omogućavao napuštanje ćelije do 12 sati dnevno. U tom periodu, prema navodima žrtava, pojedine osobe su u kancelarijama firme takođe bile izložene zlostavljanju. Jedna od žrtava, Roza, izjavila je pred Kongresom da joj je Epstajn tokom tog vremena ponudio posao, ali i da ju je zlostavljao u istim prostorijama.

Nadležni organi trenutno ispituju sve okolnosti boravka Epstajna van zatvora, kao i kontakte koje je ostvarivao u tom periodu. Zvanične izjave o eventualnoj odgovornosti drugih lica za sada nisu date.

“Istraga je u toku”, navodi se iz nadležnih službi.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Svet

MISLILI SU DA JE SILOVANA I UBIJENA! Majka četvoro dece nestala u zoru, pronašli je mrtvu na mestu gde je ZAPROŠENA PRE 11 GODINA

Policija vodi istragu, u potragu uključeni građani i volonteri, obdukcija potvrdila uzrok smrti

Published

on

By

Policija vodi istragu, u potragu uključeni građani i volonteri, obdukcija potvrdila uzrok smrti

Džesika Kristina Lindstrom (34), majka četvoro dece, nestala je 4. avgusta 2023. godine u jutarnjim satima tokom samostalnog planinarenja u parku Deem Hills u Feniksu, saopštili su policijski izvori. Njena porodica prijavila je nestanak devet sati nakon što se nije vratila, a potraga je pokrenuta istog dana.

Lindstrom je planirala porodično putovanje u Arizoni kako bi krstila najmlađeg sina. Dva dana pre ceremonije, krenula je u šetnju na mestu koje joj je imalo poseban značaj, jer ju je tu njen suprug zaprosio pre 11 godina. Kako se nije vraćala, suprug je obavestio nadležne navodeći da je njegova supruga iskusna planinarka i da dobro poznaje teren.

Policija i spasilačke službe ubrzo su pokrenule opsežnu potragu, uz podršku građana i volontera. Potraga je vođena po visokim temperaturama, iznad 40 stepeni Celzijusa. Ključni trag policiji dali su turisti koji su Lindstrom poslednji put videli na raskrsnici ’51st Drive’ i ‘Deem Hills Parkway’, što je usmerilo potragu na određeni deo parka.

Telo nestale žene pronađeno je na lokaciji u okviru parka Deem Hills. U zvaničnoj izjavi, policija je navela da je obdukcija potvrdila da je uzrok smrti kombinacija posledica pada i toplotnog udara. Istraga je u toku, a prema dosadašnjim nalazima, nema indicija o nasilju ili učešću trećih lica.

“Istraga je u toku”, saopštio je portparol policije. Lokalna zajednica je izrazila saučešće porodici stradale.

Pročitaj još

Svet

Novi zemljotres pogodio severnu obalu Venecuele, spasilačke ekipe na terenu

Vlasti ograničile pristup La Gvairi, spasilačke službe tragaju za nestalima nakon serije potresa

Published

on

By

Vlasti ograničile pristup La Gvairi, spasilačke službe tragaju za nestalima nakon serije potresa

Zemljotres jačine 4,9 stepeni po Rihteru zabeležen je na severnoj obali Venecuele, saopšteno je iz Evropsko-mediteranskog seizmološkog centra. Potres je registrovan dva dana nakon što su dva snažna zemljotresa pogodila isto područje, usmrtivši prema poslednjim informacijama 920 ljudi, dok se oko 50.000 osoba i dalje vodi kao nestalo. Najnoviji potres osetili su stanovnici Karakasa i Marakaja, a prema trenutnim podacima, nema izveštaja o novoj materijalnoj šteti ili žrtvama.

Privremena predsednica Venecuele Delsi Rodrigez pozvala je građane da ne putuju u saveznu državu La Gvaira, koja se nalazi oko 40 kilometara od Karakasa, kako bi spasilačke ekipe mogle da neometano rade. “Molimo građane da se uzdrže od putovanja u La Gvairu dok su u toku spasilačke aktivnosti”, navela je Rodrigez u zvaničnom saopštenju.

Ministar unutrašnjih poslova Diosdado Kabeljo najavio je da će pristup La Gvairi biti ograničen počev od petka uveče, naglašavajući da je cilj mera da se omogući efikasnija potraga za preživelima i pružanje pomoći povređenima. “Pristup pogođenim područjima biće dozvoljen samo spasilačkim i službenim ekipama”, istakao je Kabeljo.

Podsećamo, Venecuelu su pre dva dana pogodila dva snažna zemljotresa jačine 7,2 i 7,5 stepeni po Rihteru. Prema zvaničnim podacima, poginulo je 920 ljudi, dok je oko 3.000 povređeno, a više od 50.000 osoba i dalje se vodi kao nestalo. Spasilačke ekipe nastavljaju potragu za nestalima, a broj žrtava mogao bi da poraste kako se akcija nastavlja.

“Spasilačke službe rade punom parom, a vreme je presudan faktor u potrazi za preživelima”, rečeno je iz nadležnih službi.

Pročitaj još

Svet

CDC podigao nivo upozorenja zbog epidemije ebole u Kongu na najviši stepen

Američki Centri za kontrolu i prevenciju bolesti angažovali dodatno osoblje, rizik za SAD ocenjen kao nizak

Published

on

By

Američki Centri za kontrolu i prevenciju bolesti angažovali dodatno osoblje, rizik za SAD ocenjen kao nizak

Američki Centri za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) saopštili su da su podigli odgovor na epidemiju ebole u Demokratskoj Republici Kongo na najviši, nivo 1, koji je rezervisan za kritične vanredne situacije. Kako je istaknuto, rizik od širenja bolesti u Sjedinjenim Američkim Državama ocenjuje se kao nizak.

CDC je ovim potezom omogućio raspoređivanje najvećeg mogućeg broja osoblja za reagovanje, kako bi se podržale mere suzbijanja epidemije u pogođenim područjima. Prema zvaničnim informacijama, do sada je 19 članova CDC osoblja upućeno da pomogne timovima na terenu u Africi, dok više od 125 ljudi radi u sklopu kancelarija CDC-a u Kongu i Ugandi i ministarstvima zdravlja obe zemlje.

Rukovodilac za incidente CDC-a na ebolu, doktor Satiš Pilaj, izjavio je da CDC pruža i finansijsku podršku partnerima na terenu, kao i obuku za 25 lokalnih terenskih epidemiologa u oblastima koje su teško dostupne američkom osoblju.

Prema poslednjim podacima, u Kongu je od izbijanja epidemije ebole zaraženo više od 1.200 ljudi. Do sada je u toj zemlji preminula 321 osoba, dok je u susednoj Ugandi zabeleženo 20 smrtnih slučajeva.

Pročitaj još

U Trendu