Connect with us

Srbija

Teretna vozila na graničnom prelazu Batrovci čekaju četiri sata na izlazu iz Srbije

Prema podacima Uprave granične policije, na putničkim terminalima nema zadržavanja, dok se na pojedinim prelazima formiraju kolone teretnih vozila

Published

on

Foto Izvor:

Prema podacima Uprave granične policije, na putničkim terminalima nema zadržavanja, dok se na pojedinim prelazima formiraju kolone teretnih vozila

Teretna vozila na graničnom prelazu Batrovci na izlazu iz Srbije čekaju do četiri sata, prema podacima Uprave granične policije saopštenim jutros u 5.15 časova. Na ostalim putničkim terminalima graničnih prelaza u Srbiji nema zadržavanja vozila, dok se na pojedinim prelazima za teretna vozila beleži duže čekanje.

Najduže zadržavanje za teretna motorna vozila registrovano je na Batrovcima, gde vozači na izlazu iz zemlje čekaju četiri sata. Na graničnim prelazima Šid i Bezdan teretna vozila čekaju po dva sata, dok je na prelazu Sremska Rača zadržavanje oko sat vremena, navodi se u saopštenju nadležnih službi.

Za putnička vozila na svim graničnim prelazima trenutno nema čekanja, a isto se odnosi i na naplatne stanice na autoputevima u Srbiji, gde se vozila nesmetano kreću.

Javno preduzeće “Putevi Srbije” podsetilo je da će od 1. jula početi primena kaznene politike za vlasnike i korisnike vozila četvrte kategorije koji ne plaćaju putarinu elektronski, upotrebom TAG uređaja. Prevoznici koji još nisu uveli TAG uređaje pozvani su da to učine kako bi izbegli dodatne troškove i obezbedili brži i bezbedniji prolazak kroz naplatne stanice.

“Na graničnim prelazima za putnička vozila nema zadržavanja, dok se na izlazu iz Srbije za teretna vozila na pojedinim prelazima beleže čekanja od jedan do četiri sata”, saopšteno je iz Uprave granične policije.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Udruženje paraplegičara i kvadriplegičara “Paraćin” obeležilo 20 godina rada: Dve decenije podrške, humanosti i sportskih uspeha

Published

on

By

Udruženje paraplegičara i kvadriplegičara “Paraćin” obeležilo je 20 godina uspešnog rada svečanošću održanom u nedelju, 21. juna 2026. godine, u okviru programa “Mobilnost, sport i jednake mogućnosti – put ka većoj samostalnosti”.

Program je realizovan uz podršku Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, koje je za njegovu realizaciju opredelilo ukupno 12.523.989 dinara, dok je za samu aktivnost obeležavanja jubileja odobreno 416.800 dinara.

Svečanosti su prisustvovali članovi udruženja domaćina, predstavnici lokalnih udruženja okupljenih u okviru Saveza paraplegičara i kvadriplegičara Srbije (SPIKS), kao i brojni gosti iz javnog i društvenog života. Među njima su bili predstavnica Sektora za zaštitu osoba sa invaliditetom Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Julijana Stanisavljević, predsednik opštine Paraćin Vladimir Milićević sa saradnicima, predstavnici Centra za socijalni rad, Turističke organizacije Paraćin, kao i privrednici iz ovog grada.

Tokom svečanosti uručene su plakete i zahvalnice institucijama i pojedincima koji su svojim angažovanjem i podrškom doprineli radu i razvoju udruženja tokom protekle dve decenije.

UPIK „Paraćin“ posebno je prepoznatljiv po dugogodišnjoj akciji dobrovoljnog davanja krvi, koju organizuje u saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi Kliničkog centra u Nišu i Crvenim krstom Paraćin. Zahvaljujući toj humanitarnoj aktivnosti, prikupljena je pomoć više od 2.500 dobrovoljnih davalaca krvi.

Udruženje je tokom godina iznedrilo i brojne uspešne sportiste, među kojima se posebno izdvajaju proslavljeni paraolimpijci u atletici Draženko Mitrović i Željko Dimitrijević. Njihovi sportski uspesi, kao i rezultati drugih članova, predstavljaju inspiraciju i podstrek osobama sa invaliditetom da istraju u ostvarivanju svojih ciljeva.

Obeležavanje jubileja završeno je nastupom najmlađih folkloraša osnovnoškolskog uzrasta, koji su igrom, pesmom i autentičnim narodnim nošnjama ulepšali svečanost i izmamili aplauze prisutnih.

Pročitaj još

Srbija

RHMZ izdao upozorenje na grmljavinske oluje u centralnoj, istočnoj i jugoistočnoj Srbiji

Republički hidrometeorološki zavod izdao narandžasti meteoalarm, građanima savetovan oprez zbog mogućih opasnih pojava

Published

on

By

Republički hidrometeorološki zavod izdao narandžasti meteoalarm, građanima savetovan oprez zbog mogućih opasnih pojava

Republički hidrometeorološki zavod izdao je danas upozorenje za područje centralne, istočne i jugoistočne Srbije zbog očekivanih izraženih grmljavinskih procesa. Prema najavama, tokom dana će vreme biti promenljivo oblačno i nestabilno, sa mestimičnim pljuskovima i grmljavinom, a lokalno su moguće i kratkotrajne pojave grada, naročito u pomenutim regionima.

Kako je saopšteno, narandžasti meteoalarm uveden je za Šumadiju, Pomoravlje, istočnu i jugoistočnu Srbiju, dok je ostatak zemlje pod žutim meteoalarmom. Narandžasti meteoalarm označava da su prognozirane opasne vremenske pojave koje mogu prouzrokovati materijalnu štetu i biti opasne po ljude i životinje, pa se građanima savetuje povećan oprez i praćenje instrukcija nadležnih službi.

“Upozoravamo građane da budu obazrivi i redovno se informišu o vremenskim uslovima, posebno u područjima pod narandžastim meteoalarmom”, navodi se u saopštenju Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Za danas je prognozirana najviša dnevna temperatura u rasponu od 28 do 32 stepena Celzijusa, uz slab do umeren severni i severozapadni vetar. Nadležne službe prate situaciju i preporučuju građanima da prate aktuelna saopštenja kako bi na vreme preduzeli potrebne mere zaštite.

Pročitaj još

Srbija

Filatelistička izložba Suverenog Malteškog reda otvorena u PTT muzeju u Beogradu

Ambasador Frančesko M. Amoruzo i direktor Pošte Srbije Zoran Anđelković otvorili izložbu posvećenu jubileju diplomatskih odnosa

Published

on

By

Ambasador Frančesko M. Amoruzo i direktor Pošte Srbije Zoran Anđelković otvorili izložbu posvećenu jubileju diplomatskih odnosa

Filatelistička izložba „Poštanske marke Suverenog Malteškog reda” otvorena je u PTT muzeju u Beogradu, a izložbu su svečano otvorili ambasador Suverenog Malteškog reda u Republici Srbiji Frančesko M. Amoruzo i v.d. direktora Pošte Srbije Zoran Anđelković. Postavka je otvorena povodom obeležavanja 25 godina diplomatskih odnosa između Suverenog vojnog Malteškog reda i Republike Srbije.

Ambasador Amoruzo naglasio je simbolički značaj izložbe u godini jubileja, ističući da su odnosi između Malteškog reda i Srbije tokom četvrt veka učvršćeni kroz otvoren i konstruktivan dijalog, kao i saradnju u humanitarnim, zdravstvenim i socijalnim oblastima. Najavio je i izdavanje prigodne poštanske marke Magistralne pošte Malteškog reda u septembru, posvećene srebrnom jubileju diplomatskih odnosa.

Direktor Anđelković izrazio je zadovoljstvo što PTT muzej može da predstavi filatelističko nasleđe Malteškog reda i doprinese promociji zajedničke istorije i saradnji poštanskih uprava i država. Podsetio je na trajne i dobre odnose Srbije i Malteškog reda, uključujući obeležavanje 140. godišnjice od prve donacije Malteškog reda Kraljevini Srbiji, što je obeleženo izdanjem personalizovane poštanske marke. Ukazao je i na višeznačnu, istorijsku, kulturnu i umetničku vrednost poštanskih marki uprkos savremenim tehnologijama.

„Javnost i svi zainteresovani ovde kroz marke mogu videti istoriju, funkcionisanje, saradnju sa našom i drugim državama i humanitarni rad Malteških vitezova. Mi smo uvek otvoreni da u PTT muzeju to i prikažemo”, izjavio je Anđelković i ponudio da izdanje Magistralne pošte u čast jubileja bude predstavljeno u PTT muzeju.

Na izložbi su predstavljene poštanske marke, dopisnice i koverte prvog dana iz fonda poštanske uprave Suverenog vojnog Malteškog reda u Rimu, od osnivanja 1966. godine do danas, uključujući i marke sa motivima jubileja, katoličkih praznika i saradnje sa drugim državama. Među izloženim eksponatima je i marka sa motivom ikone Presvete Bogorodice Filermose iz Istorijskog muzeja Crne Gore.

Izložba „Poštanske marke Suverenog Malteškog reda” dostupna je posetiocima PTT muzeja u Beogradu do 1. septembra, a ulaz je slobodan.

Pročitaj još

U Trendu