Connect with us

Estrada

Ane Paška otvoreno o borbi sa psihozom: Nesanica mi je promenila život

Hrvatska pevačica iskreno u emisiji o teškim trenucima i dijagnozi psihoze F23

Published

on

Foto Izvor:

Hrvatska pevačica iskreno u emisiji o teškim trenucima i dijagnozi psihoze F23

Ane Paška, poznata hrvatska pevačica i kantautorka, nedavno je u emisiji “Nedjeljom u 2” prvi put javno progovorila o ozbiljnim psihičkim problemima sa kojima se suočila. Ona je podelila da joj je dijagnostikovana psihoza F23, koju su pratile izuzetno teške nesanice.

“Tri nedelje sekunde nisam spavala, ne znam da li to možete razumeti. To je jedno neopisivo teško iskustvo i život u haosu. Nemate više sutra kada ne spavate, nema energije. Ja sam mogla razgovarati, ali mene je vaša energija napadala. Telo je bilo tu, a prolaziš teški haos i neopisivu bol. Prođe tramvaj i tebe to reže, to je takva vrsta osećaja”, ispričala je Ane Paška u emisiji.

Pevačica je objasnila da su intenzivne životne obaveze i konstantan pritisak uticali na njeno mentalno zdravlje. “Bilo je jako teško, zato što smo bili prenakrcani teretom. Trebalo je pročitati toliko knjiga, trebalo je ići na predstave i filmove. Ono što mi je najteže padalo je da si ti zapravo bio uvek pod pritiskom, pogotovo dramaturgija je taj slučaj da uvek moraš imati mišljenje i moraš biti pametan. To meni kao umetničkoj duši, nije leglo baš najbolje, jer Akademija zapravo nije prilagođena toliko ljudima koji su umetničke duše. Toliko i lepote istovremeno, ali jedan intenzivan način života, dok u jednom trenutku ni moje fizičko, ni mentalno, ni emocionalno, energetsko, spiritualno telo više nije zapravo moglo to podneti i počelo je pucati”, objasnila je ona.

Posebno je istakla težinu nesanice, uporedivši je sa halucinogenim iskustvom: “To vam je kao da ste na 30 LSD-a i to je vaša realnost.”

Ova njena ispovest izazvala je pažnju javnosti i pokazala koliko je važno otvoreno govoriti o mentalnom zdravlju, posebno među umetnicima i javnim ličnostima.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Estrada

Boškić progovorio o priči sa Milicom Veličković: Otkrio pravu istinu o odnosu

Nakon što je Anita Stanojlović iznela tvrdnje u emisiji, Boškić je dao svoj komentar i otkrio detalje

Published

on

By

Nakon što je Anita Stanojlović iznela tvrdnje u emisiji, Boškić je dao svoj komentar i otkrio detalje

Boškić, bivši dečko Anite Stanojlović i prijatelj Nenada Marinkovića Gastoza, oglasio se povodom navoda iznesenih tokom emisije “Pretres nedelje”. U emisiji je Anita Stanojlović izjavila da je Milica Veličković bila u ljubavnom odnosu u troje sa njim, što je izazvalo brojne reakcije u javnosti.

Nakon što su ove tvrdnje odjeknule među gledaocima i na društvenim mrežama, Boškić je za Pink.rs otkrio svoj stav o celoj situaciji. On je istakao da između njega i Milice Veličković nije bilo nikakvog intimnog odnosa, niti situacije koju je Anita opisala. Boškić je naglasio da su on i Milica samo dobri prijatelji.

“Ne, naravno da nije istina. Nemam ništa drugo da kažem, ostaću suzdržan. Ne znam što me spominju, obećala mi je kad je ušla da neće pričati o meni, ali džabe. Milica i ja nismo imali nikakvu trojku, dobri smo drugari”, rekao je Boškić.

Ostaje da se vidi kako će Anita Stanojlović reagovati na Boškićev demant. Gledaoci i dalje prate razvoj situacije, dok se komentari na društvenim mrežama nižu. Ovim povodom nisu najavljeni dalji planovi ili izjave od strane Boškića ili Milice Veličković.

Pročitaj još

Svet

Šeron Ozborn otkrila razlog odsustva sa Helfesta: Fanovi zabrinuti zbog nove hospitalizacije

Poznata TV ličnost javila se pratiocima na društvenim mrežama i zahvalila organizatorima festivala na podršci

Published

on

By

Poznata TV ličnost javila se pratiocima na društvenim mrežama i zahvalila organizatorima festivala na podršci

Šeron Ozborn, nekadašnja članica žirija i poznata televizijska ličnost, obratila se javnosti otkrivši da je još jednom morala u bolnicu, što je izazvalo zabrinutost među njenim fanovima. Na društvenim mrežama objasnila je zbog čega nije mogla da prisustvuje svečanom otkrivanju statue svog supruga Ozija Ozborna na festivalu Helfest u Francuskoj, održanom 18. juna.

“Žao mi je što nisam mogla da budem na Helfestu na otkrivanju Ozijeve statue. Nažalost, početkom nedelje imala sam neočekivanu posetu bolnici”, napisala je Šeron, ne otkrivajući više detalja o svom zdravstvenom stanju. Zahvalila se organizatorima festivala i posebno istakla koliko joj znači pažnja koju su posvetili Oziju, ali i njoj samoj.

“Veliko hvala Olivijeu Garnijeu, Benu Barbou i svima na Helfestu. Posebno hvala na apsolutno predivnoj statui!”, dodala je Šeron u svojoj objavi.

Ova vest dolazi nakon što je Šeron poslednjih godina bila otvorena o svojim zdravstvenim problemima. Tokom 2022. godine hospitalizovana je zbog iznenadnog medicinskog slučaja, a u januaru 2023. pojavila se u britanskoj emisiji „The Talk“, gde je govorila o situaciji kada se iznenada onesvestila tokom snimanja. Takođe, 2020. godine Šeron je nakratko bila u bolnici nakon što je bila pozitivna na Kovid-19, a ranije je javno govorila o svojoj borbi sa rakom debelog creva, od kojeg je sada u remisiji.

Iako nije otkrila više detalja o najnovijoj hospitalizaciji, njeni pratioci na društvenim mrežama poslali su brojne poruke podrške. Organizatori Helfesta su takođe izrazili zahvalnost Šeron na emotivnoj poruci i podršci.

Pročitaj još

Estrada

Filip Đukić otvoreno o žurkama u Eliti: Fanovi ga podržali zanimljivim komentarom

Učesnik rijalitija često opušta atmosferu na žurkama, a fanovi su na Instagramu opravdali njegovo ponašanje

Published

on

By

Učesnik rijalitija često opušta atmosferu na žurkama, a fanovi su na Instagramu opravdali njegovo ponašanje

Filip Đukić, aktuelni takmičar rijaliti programa “Elita”, ponovo je privukao pažnju gledalaca. Poznat po tome što na žurkama utorkom često popije koju čašicu više, Filip je i ovog puta bio tema komentara na društvenim mrežama. Njegovi fanovi su na zvaničnom Instagram profilu podelili poruku kojom su dali svoje viđenje njegovih izliva opuštenosti tokom zabava.

Na fotografijama sa žurke, koje su objavljene na Instagramu, vidi se Đukić u društvu, dok se dobro zabavlja. Fanovi nisu ostali ravnodušni, pa su u komentaru stali u njegovu odbranu i opravdali njegovo ponašanje.

“Pametan čovek je ponekad prisiljen da se napije, ne bi li izdržao društvo idiota”, stoji u objavi na Đukićevom Instagram profilu, što je izazvalo lavinu reakcija njegovih pratilaca. Ova poruka naišla je na simpatije i prepoznata je kao duhovita odbrana Filipovih postupaka tokom žurki u rijalitiju.

Podrška fanova nije izostala, a komentari na društvenim mrežama jasno pokazuju da mu mnogi gledaju kroz prste kada je reč o žurki i opuštanju. Filip Đukić već je poznat po svom opuštenom stavu i neposrednosti, što ga čini jednim od zapaženijih učesnika “Elite”.

Pročitaj još

U Trendu