Connect with us

Ostali sportovi

Milan Piperski: Srbija spremna za Beogradskog pobednika, nastupamo u najjačem sastavu

Selektor bokserske reprezentacije Srbije Milan Piperski najavio je snažan tim za 63. izdanje turnira ‘Beogradski pobednik’, koji se održava od 12. do 18. maja u Obrenovcu.

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Selektor bokserske reprezentacije Srbije Milan Piperski najavio je snažan tim za 63. izdanje turnira ‘Beogradski pobednik’, koji se održava od 12. do 18. maja u Obrenovcu.

Selektor bokserske reprezentacije Srbije Milan Piperski izjavio je da nacionalni tim sa optimizmom dočekuje tradicionalni međunarodni turnir “Beogradski pobednik” i da će nastupiti u izuzetno jakom sastavu. Ovogodišnje, 63. izdanje prestižnog takmičenja biće održano u Obrenovcu, od 12. do 18. maja.

Na ovom renomiranom bokserskom događaju očekuje se nastup više od 300 takmičara iz čak 22 zemlje, što dodatno potvrđuje značaj i ugled turnira na međunarodnoj sceni. “Naši bokseri su u dobroj formi i spremni su da pokažu kvalitet protiv konkurencije iz inostranstva. Srbija će biti predstavljena sa snažnim timom i verujem da ćemo ostvariti zapažene rezultate”, rekao je Milan Piperski.

Turnir “Beogradski pobednik” jedan je od najstarijih i najcenjenijih bokserskih događaja u regionu, a svake godine okuplja najbolje sportiste iz Evrope i sveta. Ove godine, pažnja javnosti biće usmerena na nastupe srpskih boksera koji će imati priliku da se nadmeću sa elitom svetskog boksa.

Piperski je istakao važnost ovog takmičenja za razvoj mladih sportista i promociju srpskog boksa na međunarodnoj sceni. On je naglasio da podrška Bokserskog saveza Srbije dodatno motiviše takmičare pred početak turnira.

Očekuje se da turnir protekne u fer i borbenoj atmosferi, uz brojnu publiku koja tradicionalno prati ovaj sportski događaj. Nastupi srpske reprezentacije biće pažljivo praćeni, a domaći ljubitelji boksa nadaju se uspehu svojih predstavnika.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Horhe Martin: Podijum u Asenu je realan cilj za mene

Vozač Aprilije istakao napredak i bolje osećaje na treningu u Holandiji uprkos padu i teškim uslovima

Published

on

By

Vozač Aprilije istakao napredak i bolje osećaje na treningu u Holandiji uprkos padu i teškim uslovima

Horhe Martin, vozač Aprilije, imao je promenljiv dan tokom prve sesije treninga na Velikoj nagradi Holandije u Asenu. Iako je doživeo pad, uspeo je da se plasira direktno u Q2 i izrazio zadovoljstvo napretkom u odnosu na prethodne trke, posebno ističući bolji osećaj nego što je imao na stazi Brno, ali ne kao u Le Manu gde je slavio pobedu.

“Staza mi odgovara i isprobali smo nešto novo sa prednjim krajem motocikla jutros. Odmah sam osetio da sam brži, a prednji točak mi daje više informacija. To je značajan korak i mislim da bih sa ovim podešavanjima bio mnogo konkurentniji i u Brnu”, rekao je Martin.

Trening je protekao po izuzetno visokim temperaturama, što je predstavljalo dodatni izazov za sve vozače. “Delovalo je kao vulkan, bilo je užasno vruće. Pored toga, mnogo toplote dolazi od motora. Nikada nisam ovako nešto osetio ni na drugim mestima, čak ni u Aziji”, dodao je Španac.

Martin se osvrnuo i na svoj pad: “Pokušavao sam da ne pregrejem zadnju gumu jer nam to stvara problem – ako krenem previše agresivno iz boksa, već sredinom kruga imam probleme sa temperaturom. Ovaj put sam bio oprezan i možda mi je to uzrokovalo pogrešnu raspodelu težine napred pa me zadnji kraj gurnuo i završio sam na zemlji. Srećom, trava pored staze bila je idealna za pad – čestitam organizatorima, za razliku od drugih staza gde nije tako dobro održavana.”

Kada govori o konkurenciji, Martin smatra da su svi Aprilijini vozači konkurentni ove godine: „Vidio sam Marka Beceka veoma jakog – možda korak ispred ostalih. Sve Aprilije su konkurentne ovde.” Pohvalio je rad svog glavnog elektronika Renata Penakija: “Renato Penakijo mi pravi elektronske mape koristeći podatke od Beceka iz prošle godine i naše reference sa drugih staza — odlična osnova za dalji rad. Vrlo sam zahtevan kada su elektronika i kočenje motorom u pitanju.”

Na kraju Martin zaključuje: „Uvek želim biti najbolja verzija sebe. Sa Aprilijom još nisam dostigao maksimum ali verujem da mogu da se borim za podijum ovde – to mi deluje realno, mada nije ista situacija kao u Le Manu gde sam išao na pobedu.”

Pročitaj još

Ostali sportovi

Fernando Alonso: Težak dan u Austriji, problemi sa bolidom i dalje prisutni

Španski vozač Aston Martina završio je treninge na Velikoj nagradi Austrije na 19. mestu, uz nove tehničke izazove

Published

on

By

Španski vozač Aston Martina završio je treninge na Velikoj nagradi Austrije na 19. mestu, uz nove tehničke izazove

Fernando Alonso, vozač Aston Martina, suočio se sa još jednim zahtevnim danom tokom pripremnih treninga za Veliku nagradu Austrije. Tokom petka na stazi u Špilbergu, španski as je imao dodatne probleme sa svojim bolidom AMR26, što ga je ostavilo iza Džeka Krouforda u jutarnjem terminu i Lensa Strola tokom popodneva, sve do poslednjeg pokušaja na mekim pneumaticima u drugom slobodnom treningu. Uprkos tome što je tada ostvario jednu od svojih najboljih vožnji tog dana, tehnički problemi su se nastavili, pa je Alonso dan završio na 19. mestu ispred tri rivalska automobila.

“Da, bio je to komplikovan dan. Ništa zaista novo za nas, ništa što bismo mogli da naučimo iz ovoga. Malo smo eksperimentisali sa podešavanjima tokom prvog treninga i napravili neke izmene u drugoj sesiji. Još nismo unutar optimalnih parametara i verujem da su potrebne dodatne promene za sutra”, izjavio je Fernando Alonso nakon završetka druge sesije.

Alonso je posebno istakao da su se novi problemi pojavili upravo na njegovoj strani garaže: “Pored toga, na mojoj strani garaže postoje još neki problemi sa automobilom koje još istražujemo. Moramo ih rešiti do sutra.” Na pitanje o detaljima ovih problema bio je kratak: “Ne mogu ti reći.”

Kada je reč o motoru Honda koji pokreće Aston Martinov bolid, Alonso nije primetio nikakvu razliku u performansama uprkos promeni nadmorske visine staze u Austriji: “Upravljivost nije bila velika razlika u odnosu na ostale trke ove sezone, tako da nemamo problema sa te strane”, zaključio je dvostruki svetski šampion.

Aston Martin tim sada čeka subotnja sesija kako bi pokušali pronaći optimalna podešavanja i otkloniti tehničke poteškoće koje su ometale Fernanda Alonsa tokom oba slobodna treninga na Red Bull Ringu.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Kimi Antonelli briljira u Austriji, Williams na začelju poretka

Kimi Antonelli ostavio konkurenciju iza sebe na Red Bull Ringu, dok su Alex Albon i Carlos Sainz sa Williamsom suočeni s ozbiljnim problemima i slabim rezultatima

Published

on

By

Kimi Antonelli ostavio konkurenciju iza sebe na Red Bull Ringu, dok su Alex Albon i Carlos Sainz sa Williamsom suočeni s ozbiljnim problemima i slabim rezultatima

Kimi Antonelli nastavlja da impresionira uoči nastavka trkačkog vikenda na stazi Red Bull Ring u Špilbergu, pošto je još jednom izvukao maksimum iz bolida i ostavio rivale daleko iza sebe. Italijan je bio najbrži u drugom slobodnom treningu, nadmašivši Oskara Pjastrija za 0,2 sekunde, Landa Norisa za 0,3 sekunde, a Maks Ferstapena čak za pola sekunde – razlika koja bi na dužim stazama bila još izraženija.

Antonellijev timski kolega nije uspeo da pronađe pravi ritam tokom druge sesije i završio je šesti sa zaostatkom od 0,6 sekundi za liderom šampionata, što jasno pokazuje koliko mu predstoji posla do kvalifikacija. Toto Volf verovatno neće morati da donosi timske naredbe za trku kao što se spekulisalo nakon Hamiltonove pobede u Barseloni. Ferrari ovog vikenda deluje kao da ne može da parira Mercedesu, ali visoke temperature predviđene za nedelju mogu biti odlučujući faktor kada je reč o pouzdanosti.

Luis Hamilton imao je dosta problema sa tempom tokom treninga, dok Šarl Leklerk četvrti put zaredom nije uspeo da ga nadmaši – poslednji put je to učinio pre trke u Majamiju. Maks Ferstapen morao je ranije napustiti bolid zbog problema sa sedištem: “Previše sam nagnut unazad, ovako je nemoguće”, javio je radio vezom. Nakon podešavanja sedišta vratio se na stazu i završio četvrti – rezultat koji ne obećava borbu za podijum.

Williams doživljava težak vikend u Austriji gde nije osvojio bodove od 2017. godine – tada su vozači bili Felipe Masa i Lens Strol. Aleks Albon bio je tek sedamnaesti ovog petka, dok se Karlos Sainc našao na osamnaestoj poziciji jer prvi trening nije vozio zbog debija novajlije Brauning-a. Ispred njih su završili samo Fernando Alonso, Strol i oba Cadillaca (Valtteri Botas i Serhio Perez), koja su imala tehničke probleme.

Tim Williamsa ove nedelje nema unapređenja na svom FW48 bolidu koji ima čak 24 kg više od optimalne težine – što dodatno otežava performanse na zahtevnoj stazi poput Red Bull Ringa gde su motor i hlađenje presudni faktori. Šef tima Džejms Voulz najavio je nova unapređenja tek sledeće nedelje na Velikoj nagradi Velike Britanije.

U nastavku sesije Antonelli se popeo ispred oba Meklarena koristeći srednje tvrde gume koje su bile izbor svih favorita ovog vikenda. Leklerk je posle više pokušaja uspeo da pretekne Hamiltona; Ferstapen završava šesti dok Karlos Sainc startuje tek osamnaesti usled razlike u tempu u odnosu na Albona. Aston Martin bolidi bili su brži samo od Pereza koji ponovo ima tehničke poteškoće i Cadillaca kojem nisu pomogla ni najnovija poboljšanja.

Pročitaj još

U Trendu