Connect with us

Politika

Ministarstvo za javna ulaganja najavilo izgradnju nove zdravstvene stanice u Batajnici

Sastanak predstavnika ministarstva i opštine Zemun, početak projekta planiran do kraja 2026. godine

Published

on

Foto Izvor:

Sastanak predstavnika ministarstva i opštine Zemun, početak projekta planiran do kraja 2026. godine

Ministar za javna ulaganja Darko Glišić održao je danas sastanak sa predstavnicima gradske opštine Zemun, predvođenim predsednikom Gavrilom Kovačevićem, na kojem je glavna tema bila izgradnja nove zdravstvene stanice u Batajnici. Prema zvaničnim informacijama, planirano je rušenje postojeće ruinirane zgrade i izgradnja savremenog objekta bruto površine 4.000 kvadratnih metara.

Iz ministarstva je saopšteno da se početak realizacije ovog projekta očekuje do kraja 2026. godine. Stanovnici Batajnice već duže vreme ukazuju na potrebu za boljim uslovima zdravstvene zaštite, a nova ambulanta bi trebalo da unapredi kvalitet usluga za pacijente i medicinsko osoblje.

“Ovaj projekat predstavlja značajan korak ka unapređenju zdravstvene zaštite i boljim uslovima života za građane Batajnice”, navedeno je u zvaničnom saopštenju nakon sastanka.

Projekat izgradnje nove zdravstvene stanice dočekan je sa odobravanjem u lokalnoj zajednici, uz očekivanja da će savremeni objekat zadovoljiti potrebe hiljada stanovnika ovog naselja. Dalji koraci u realizaciji predviđaju izradu projektne dokumentacije, pribavljanje potrebnih dozvola i početak građevinskih radova u planiranom roku.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politika

Građani iz Novog Sada, Rume i Sremske Mitrovice dočekani u Batajnici tokom pešačenja na skup u Beogradu

Kolona građana iz više gradova stigla je do Batajnice, gde su dočekani tradicionalno uz so i pogaču

Published

on

By

Kolona građana iz više gradova stigla je do Batajnice, gde su dočekani tradicionalno uz so i pogaču

Kolona građana koji su peške krenuli iz Novog Sada, Rume i Sremske Mitrovice na skup u Beogradu stigla je jutros do Batajnice, gde su dočekani po tradicionalnom srpskom običaju uz so i pogaču, saopšteno je iz organizacije učesnika. Prema dostupnim informacijama, koloni iz Sremske Mitrovice juče se u Rumi pridružila i grupa građana iz tog grada, a svi zajedno nastavili su put ka Beogradu. Građani iz različitih delova Srbije započeli su pešačenje u četvrtak, sa ciljem da danas prisustvuju velikom skupu ispred Skupštine Srbije. U Batajnici je organizovan doček, gde su učesnici pozdravljeni i ponuđeni hranom i pićem, kao deo tradicionalnog gostoprimstva. ‘Kolona građana iz više gradova zajedno pešači ka Beogradu, a u Batajnici su dočekani prema običajima’, potvrđeno je u zvaničnoj izjavi. Skup ispred Skupštine Srbije planiran je za danas, a građani su trenutno nadomak cilja.

Pročitaj još

Politika

Predsednik Vučić pozvao građane na skup ispred Narodne skupštine u Beogradu

Poziv upućen putem društvenih mreža, događaj zakazan za 27. jun u 18 časova

Published

on

By

Poziv upućen putem društvenih mreža, događaj zakazan za 27. jun u 18 časova

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas poziv građanima da prisustvuju velikom narodnom skupu “Srbija, jedna porodica”, koji će biti održan 27. juna u 18 časova ispred Narodne skupštine u Beogradu. Vučić je putem društvenih mreža objavio pozivnicu za događaj, uz poruku “Vidimo se!”.

Na pozivu je istaknuta centralna poruka: “Kada smo složni, postižemo više”. Skup ima za cilj da okupi građane iz svih krajeva Srbije, a prema najavama, tokom događaja će biti organizovano i glasanje putem posebnih glasačkih kutija.

Posetioci će moći da izaberu pet od 15 ponuđenih prioriteta za razvoj Srbije, čime će, kako je ranije najavljeno, neposredno iskazati koje oblasti smatraju najvažnijim za budućnost države.

Predsednik Vučić je u ranijoj izjavi istakao da će skup biti posvećen zajedništvu, porodici i razgovoru o budućnosti Srbije, uz naglasak na potrebama građana. Događaj se održava ispred Narodne skupštine, a početak je zakazan za 18 časova.

Pročitaj još

Politika

GLASAČKE KUTIJE KAO ZNAK POSTAVLJANJA ČOVEKA U CENTAR POLITIKE! Građani danas glasaju na velikom skupu u Beogradu, sami određuju PRIORITETE ZEMLJE

Prema zvaničnoj izjavi, okupljeni imaju priliku da glasaju o pet od petnaest ključnih tema

Published

on

By

Prema zvaničnoj izjavi, okupljeni imaju priliku da glasaju o pet od petnaest ključnih tema

Veliki narodni skup pod nazivom “Srbija, jedna porodica” održava se danas u Beogradu, gde građani po prvi put direktno biraju prioritete za budućnost zemlje. Skup je zakazan za 27. jun, a prema zvaničnoj izjavi, svi prisutni dobijaju papir sa petnaest važnih tema, od kojih mogu zaokružiti pet koje smatraju najznačajnijim za državu.

Građani imaju mogućnost da odluče o pitanjima kao što su veća briga o ljudima, očuvanje mira i stabilnosti, borba za očuvanje Kosova i Metohije, poboljšanje zdravstvenih usluga, unapređenje obrazovanja, rast penzija, smanjenje cena lekova, energetska sigurnost, kao i veća ulaganja u kulturu i ekologiju.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je da skup ima za cilj da se čuje glas običnih ljudi i da se država okrene potrebama građana. “Svi ljudi koji dođu na skup imaće priliku da dobiju papir, gde će biti 15 važnih tema, od kojih svako ima pravo po pet da zaokruži i kaže da su mu to najvažnije stvari koje bi želeo od države”, naveo je Vučić. Dodao je da se na skupu neće iznositi uvrede, već će fokus biti na dostojanstvu, snazi i ljubavi prema otadžbini.

Organizatori ističu da je cilj događaja da se građanima omogući da svojim izborom utiču na pravce politike i razvoj zemlje. “Neće se govoriti samo o politici, već o ljudima, porodici, kao i volji građana i slušanju njihovih potreba”, saopšteno je.

Na skupu su postavljene glasačke kutije, u koje učesnici mogu ubaciti svoj odabir tema, čime vlast želi da pokaže uključenost građana u kreiranje državnih prioriteta.

Pročitaj još

U Trendu