Connect with us

Fudbal

Adem Avdić na meti evropskih klubova, Crvena zvezda pred izazovom da ga zadrži

Levi bek Crvene zvezde skrenuo pažnju posle derbija protiv Partizana, a uprava kluba vodi pregovore sa zainteresovanim ekipama.

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Levi bek Crvene zvezde skrenuo pažnju posle derbija protiv Partizana, a uprava kluba vodi pregovore sa zainteresovanim ekipama.

Adem Avdić, talentovani levi bek Crvene zvezde, nalazi se u centru pažnje fudbalske javnosti nakon što je tokom prolećnog dela sezone pokazao izuzetan napredak pod vođstvom trenera Dejana Stankovića. Posebno upečatljiv nastup imao je u večitom derbiju protiv Partizana, gde je postigao gol i upisao asistenciju, čime je dodatno povećao svoj ugled među evropskim skautima.

Na stadionu Rajko Mitić utisci su bili jasni – upravo su Avdićeve partije ostavile najjači utisak kod prisutnih u loži. Njegova igra nije prošla nezapaženo ni kod uprave kluba, koja trenutno vodi pregovore sa više zainteresovanih klubova iz inostranstva. Iako konkretne ponude još nisu stigle na adresu crveno-belih, iz kluba ne kriju da bi finansijski aspekt mogao prevagnuti ukoliko dođe do ozbiljne ponude.

Prema informacijama iz kluba, procenjuje se da bi Avdić uskoro mogao napustiti Marakanu. Navodi se da Crvena zvezda ne razmatra ponude ispod osam miliona evra, dok pojedini belgijski klubovi pokazuju interesovanje ali za sada nisu spremni da izdvoje traženu sumu.

Generalni direktor Zvezde Zvezdan Terzić naglasio je važnost očuvanja stabilnosti tima i otkrio da Nair Tiknizjan neće napustiti klub te da će biti prioritet za trenera Dejana Stankovića dok god je član crveno-belih. Ovakva strategija bi omogućila Zvezdi da profitira od eventualnog transfera Avdića i potencijalne selidbe Vasilija Kostova.

Uprava Zvezde ostaje pri stavu da će doneti odluku u najboljem interesu kluba, uzimajući u obzir razvoj mladih igrača i finansijsku održivost tima pred početak naredne takmičarske sezone.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fudbal

Piero Hincapie postao trajni član Arsenala nakon otkupa iz Bajera Leverkuzen

Ekvadorski defanzivac potpisao ugovor do 2031. godine, Arsenal iskoristio opciju otkupa vrednu 40 miliona evra

Published

on

By

Ekvadorski defanzivac potpisao ugovor do 2031. godine, Arsenal iskoristio opciju otkupa vrednu 40 miliona evra

Fudbalski klub Arsenal realizovao je definitivni transfer Piera Hincapiea, ekvadorskog defanzivca, koji je prethodnu sezonu proveo na pozajmici iz Bajera Leverkuzen. Klub sa Emirejtsa iskoristio je otkupnu klauzulu i potpisao dugoročni ugovor sa Hincapieom do 2031. godine, čime je osigurao značajno pojačanje u poslednjoj liniji tima.

Hincapie je prošlog leta stigao u Arsenal kao pozajmljeni igrač iz Bajera Leverkuzen, gde se afirmisao pod vođstvom trenera Sebastiana Beccacecea i bio deo ekipe koja je osvojila duplu krunu u Nemačkoj – Bundesligu i DFB-Pokal pod rukovodstvom Xabija Alonsa. Njegove partije u dresu Arsenala donele su mu poverenje trenera Mikela Artete, posebno zbog učestalih povreda Riccarda Calafiorija.

Arsenal je za transfer Hincapiea platio 40 miliona evra, dok se njegova tržišna vrednost prema Transfermarktu procenjuje na 50 miliona evra. Tokom svoje prve sezone u Londonu, Hincapie je odigrao 39 utakmica, a kao starter nastupio u čak 30 mečeva uključujući i finale Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena.

Trener Mikel Arteta naglasio je prilikom dolaska: „On je ratnik. Doneće intenzitet, fizičku snagu i emociju timu”, što se pokazalo tačnim kroz njegov doprinos tokom cele sezone.

Ovim potezom Arsenal nastavlja da gradi tim sposoban da zadrži visok nivo igre iz prethodne sezone i ojača konkurenciju na svim takmičenjima narednih godina.

Pročitaj još

Fudbal

Edin Džeko reagovao posle nervoze na klupi tokom pobede Bosne i Hercegovine nad Katarom

Kapiten Edin Džeko iskazao nezadovoljstvo zbog izmene u 64. minutu, ali je tim obezbedio istorijski plasman u nokaut fazu Svetskog prvenstva

Published

on

By

Kapiten Edin Džeko iskazao nezadovoljstvo zbog izmene u 64. minutu, ali je tim obezbedio istorijski plasman u nokaut fazu Svetskog prvenstva

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je istorijski uspeh plasmanom u nokaut fazu Svetskog prvenstva, savladavši Katar rezultatom 3:1. Golove za selekciju Sergeja Barbareza postigli su Kerim Alajbegović i Ermin Mahmić, dok je Maḥmud Abunada postigao autogol.

Tok meča obeležila je situacija iz 64. minuta kada je selektor Barbarez odlučio da iz igre izvede kapitena Edina Džeka i umesto njega uvede Ermina Mahmića. Upravo Mahmić je ubrzo po ulasku postigao treći pogodak za Bosnu i Hercegovinu, čime je otklonio sve dileme oko ishoda utakmice.

Međutim, izlazak Džeka izazvao je buru na klupi „Zmajeva”. Kapiten je demonstrirao vidno nezadovoljstvo — širio je ruke, gunđao, a na klupi besno bacio flašu sa vodom i izgovorio teške reči upućene selektoru Barbarezu, koga nije želeo ni da pogleda pri izlasku iz igre. Snimci su zabeležili trenutak tenzije koji je privukao pažnju javnosti i otvorio pitanje atmosfere unutar tima.

Uprkos incidentu, tenzije su se očigledno smirile nakon utakmice. Selektor Sergej Barbarez istakao je važnost doprinosa Edina Džeka za ekipu prilikom odgovora na pitanje o kapitenu, naglasivši njegov značaj bez osvrta na samu situaciju sa izmenom.

Ova pobeda donela je Bosni i Hercegovini prolazak u narednu fazu Svetskog prvenstva, čime su igrači ispisali novu stranicu fudbalske istorije svoje zemlje.

Pročitaj još

Fudbal

FK Sinđelić Trpinja osvojio titulu u Hrvatskoj posle penala protiv Negoslavaca

Veterani Sinđelića slavili su u finalu Fudbalske lige veterana Zajedničkog veća opština, golman Ognjen Tovilović odbranio tri penala

Published

on

By

Veterani Sinđelića slavili su u finalu Fudbalske lige veterana Zajedničkog veća opština, golman Ognjen Tovilović odbranio tri penala

Veterani Fudbalskog kluba Sinđelić iz Trpinje osvojili su šampionsku titulu u Fudbalskoj ligi veterana Zajedničkog veća opština u Hrvatskoj, savladavši ekipu Negoslavaca nakon penal serije. Finalna utakmica, održana povodom stogodišnjice postojanja kluba iz Trpinje, završena je rezultatom 1:1 posle regularnih 90 minuta igre.

U penal seriji ključnu ulogu imao je golman Ognjen Tovilović, koji je uspeo da odbrani čak tri udarca protivničkih igrača, što je omogućilo Sinđeliću da podigne pehar i vrati trofej u svoje mesto. Klub iz Trpinje, mesta sa većinskim srpskim stanovništvom koje se nalazi neposredno pored Vukovara, poznat je po tome što na svom stadionu koristi ćirilicu uz zvanično pismo države.

Tokom celog finalnog susreta vodila se ravnopravna borba između Sinđelića i Negoslavaca. Nakon izjednačenja tokom regularnog dela meča, pobednik je odlučen tek kroz izvođenje penala. Zahvaljujući sjajnim intervencijama čuvara mreže Ognjena Tovilovića, Sinđelić je ostvario trijumf i još jednom potvrdio status jednog od najuspešnijih klubova srpske zajednice u Hrvatskoj.

Ove sezone klub je obeležio značajan jubilej – sto godina postojanja. Uz veteransku selekciju koja je donela trofej, seniorski tim FK Sinđelić obezbedio je opstanak u Prvoj županijskoj fudbalskoj ligi Hrvatske, što predstavlja peti rang takmičenja u zemlji.

Pročitaj još

U Trendu