Connect with us

Svet

Policija okončala talačku krizu u Zincigu, osumnjičeni pobegli iz banke

Istraga u toku, taoci pronađeni nepovređeni nakon upada specijalne jedinice u filijalu banke

Published

on

Foto Izvor:

Istraga u toku, taoci pronađeni nepovređeni nakon upada specijalne jedinice u filijalu banke

Talačka kriza koja je jutros izbila u filijali banke u nemačkom gradu Zincig završena je nakon što je policija oko 14:15 časova ušla u objekat i pronašla dvojicu taoca, potvrđeno je iz policijskih izvora. U incidentu su učestvovali vozač vozila za transport novca i službenik banke, koji su pronađeni zaključani u prostoriji i nisu povređeni.

Prema zvaničnoj izjavi, specijalne policijske snage nisu zatekle osumnjičene na licu mesta. “Njih dvojica su zbrinuti i trenutno se nalaze pod istragom”, izjavio je portparol policije Jirgen Fahinger. Tokom trajanja akcije, policija nije uspela da uspostavi kontakt ni sa taocima ni sa osumnjičenima.

Policijska operacija velikih razmera je završena, ali na mestu događaja ostaju policijski kordoni dok forenzički timovi obavljaju uviđaj. Potraga za osumnjičenima je i dalje u toku, saopšteno je iz policije.

Incident je započeo jutros u 9.06 časova kada je automatski alarm u filijali banke aktivirao poziv za hitne slučajeve. Prema navodima iz istrage, vozilo za transport novca stiglo je ispred banke, a nepoznati muškarac je presreo i zapretio zaposlenom prilikom ulaska.

Veliki broj policijskih službenika, hitne pomoći i vatrogasaca brzo je stigao na lice mesta. Stanovnicima u neposrednoj blizini nije bilo dozvoljeno da napuštaju svoje domove tokom trajanja akcije.

“Istraga je u toku i preduzimaju se sve mere u cilju identifikacije i pronalaska osumnjičenih”, navedeno je iz policije.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Svet

Razlika od dva glasa između kandidata na izborima za gradonačelnika u Siju Folsu

Zvaničnici okruga potvrdili izuzetno tesan rezultat, očekuje se ponovno prebrojavanje glasova posle potvrde izbora

Published

on

By

Zvaničnici okruga potvrdili izuzetno tesan rezultat, očekuje se ponovno prebrojavanje glasova posle potvrde izbora

Dva kandidata na izborima za gradonačelnika Siju Fols, najvećeg grada u Južnoj Dakoti, razdvojena su sa samo dva glasa nakon što su svi birački okruzi završili brojanje, saopštili su zvaničnici iz kancelarije za izbore okruga Minnehaha. Prema zvaničnim podacima, kandidatkinja Kristin Erikson ima 18.280 glasova, dok je kandidat Džejmi Smit osvojio 18.278 glasova. Konačni rezultat biće potvrđen nakon što gradske vlasti završe zvaničnu verifikaciju glasova.

Zvaničnici su naveli da razlika od dva glasa, koja predstavlja manje od 2% ukupnog broja glasova, omogućava bilo kom kandidatu da zvanično zatraži ponovno prebrojavanje. Prebrojavanje će biti automatski odobreno ukoliko razlika ostane manja od zakonskog praga. Očekuje se da će oba kandidata iskoristiti ovu mogućnost nakon završetka procesa sertifikacije.

Kristin Erikson, koja je ranije bila član Skupštine Južne Dakote, tokom kampanje je isticala bezbednost građana kao ključnu temu. Džejmi Smit, aktuelni senator države Južna Dakota i bivši kandidat za guvernera 2022. godine, vodio je kampanju koja je uključivala teme javne bezbednosti, ekonomskog razvoja i saradničkog odlučivanja, uz podršku političara iz obe glavne partije.

Oba kandidata su izjavila da će u potpunosti poštovati izborni proces i rezultate eventualnog ponovnog prebrojavanja. Erikson je u saopštenju navela da njen tim planira da „postupa sa punom tačnošću i transparentnošću“. Smit je istakao da je cilj da se osigura da volja građana bude precizno izražena i da će nastaviti da se zalaže za pošten izborni proces.

U telefonskoj izjavi, Smit je naglasio značaj izlaska na izbore, navodeći da ovako tesan rezultat predstavlja primer važnosti svakog glasa. Sličan stav izrazila je i Erikson, koja je u saopštenju istakla svoju posvećenost transparentnosti tokom čitavog izbornog procesa.

Zvanični rezultati biće poznati nakon završetka svih proceduralnih koraka, uključujući eventualno ponovno prebrojavanje glasova. Siju Fols, sa više od 210.000 stanovnika, ostaje u iščekivanju konačne odluke o tome ko će preuzeti funkciju gradonačelnika.

Pročitaj još

Svet

Crvena uzbuna u 17 gradova u Italiji zbog toplotnog talasa, preminule četiri osobe

Ministarstvo zdravlja Italije izdalo upozorenje, očekuje se rast temperatura do 40 stepeni Celzijusa

Published

on

By

Ministarstvo zdravlja Italije izdalo upozorenje, očekuje se rast temperatura do 40 stepeni Celzijusa

Ministarstvo zdravlja Italije proglasilo je danas crvenu uzbunu u 17 većih gradova zbog toplotnog talasa koji je zahvatio veći deo zapadne Evrope. Upozorenje je izdato za gradove Ankona, Bari, Bolonja, Bolcano, Breša, Firenca, Frozinone, Latina, Milano, Peruđa, Peskara, Rijeti, Rim, Torino, Venecija, Verona i Viterbo.

Prema najavama meteorološke službe, tokom vikenda i početkom naredne nedelje očekuje se dodatno jačanje afričkog anticiklona, što će dovesti do novih porasta temperatura. Vrhunac toplotnog talasa očekuje se u ponedeljak, 29. juna, sa maksimalnim vrednostima koje mogu dostići 40 stepeni Celzijusa.

Italijanske vlasti potvrdile su da su četiri osobe preminule juče usled posledica visokih temperatura. Zvaničnici apeluju na građane da prate preporuke nadležnih službi i izbegavaju izlaganje suncu u najtoplijem delu dana.

Ekstremni toplotni talas uzrokovan je prilivom vrelog vazduha iz Sahare, što je pogodilo i druge zemlje zapadne i centralne Evrope. Prema dostupnim informacijama, najteže je pogođena Španija, gde je zabeleženo više od 200 smrtnih slučajeva povezanih sa visokim temperaturama, a oboreni su i istorijski temperaturni rekordi za jun u više evropskih država.

“Nadamo se da će građani poštovati preporuke i preduzeti sve mere zaštite tokom predstojećih dana visokih temperatura”, saopšteno je iz Ministarstva zdravlja Italije.

Pročitaj još

Svet

Iranska Revolucionarna garda izvela napad na trgovački brod u Ormuskom moreuzu

Američki zvaničnici potvrdili incident, međunarodne organizacije privremeno obustavile plan evakuacije plovila nakon napada

Published

on

By

Američki zvaničnici potvrdili incident, međunarodne organizacije privremeno obustavile plan evakuacije plovila nakon napada

Iranska Revolucionarna garda izvela je napad na trgovački brod pod singapurskom zastavom u Ormuskom moreuzu u četvrtak, potvrdili su američki zvaničnici. Incident se dogodio u blizini obale Dahita u Omanu, a prema navodima U.K. Maritime Trade Operations Centre, brod je pogođen „nepoznatim projektilom“ sa desne strane mosta. U izveštaju se navodi da nije bilo prijavljenih žrtava niti zabeleženog uticaja na životnu sredinu.

Napad se dogodio nekoliko dana nakon što su međunarodne organizacije pokrenule planove za evakuaciju brodova koji su ostali blokirani u Persijskom zalivu. Međutim, Međunarodna pomorska organizacija (IMO) saopštila je da je nakon ovog incidenta privremeno obustavila sprovođenje evakuacije kako bi ponovo procenila bezbednosne uslove u zoni. Generalni sekretar IMO Arsenio Dominguez izjavio je da „bezbednost pomoraca ostaje prioritet“ i naglasio potrebu za proverom bezbednosnih garancija pre nastavka evakuacije.

U saopštenju IMO ističe se da je trgovački brod već napustio Ormuski moreuz i da nije bio deo zvaničnog evakuacionog plana pod okriljem ove organizacije. Nije precizirano da li je brod prevozio komercijalnu robu ili naftu, niti su izneti dodatni tehnički detalji oštećenja.

Američke vlasti su navele da napad predstavlja izazov naporima administracije Sjedinjenih Američkih Država da ponovo otvori ovaj ključni pomorski koridor za međunarodnu trgovinu. Za sada nije bilo zvaničnih izjava iz Irana povodom događaja, niti su međunarodni posmatrači izneli dodatne procene o mogućim bezbednosnim posledicama za druge brodove u regionu.

Ormuski moreuz je jedna od najvažnijih svetskih pomorskih ruta, kroz koju prolazi značajan deo globalnog snabdevanja energentima. U poslednjim godinama, ovaj region bio je poprište više incidenata između međunarodnih i regionalnih aktera, što dodatno komplikuje situaciju za pomorski saobraćaj.

Planovi za evakuaciju plovila iz Persijskog zaliva razvijani su uz saradnju nekoliko međunarodnih organizacija, ali će njihova realizacija biti odložena dok se ne utvrde nove mere bezbednosti. Nije poznato kada će evakuacija biti nastavljena, a IMO je najavio da će nastaviti praćenje situacije i izdavati preporuke u skladu sa razvojem događaja.

Pročitaj još

U Trendu