Connect with us

Politika

Ministar Gašić prisustvovao polaganju zakletve kandidata za specijalne jedinice u Valjevu

Kandidati položili zakletvu u kasarni „Vojvoda Živojin Mišić“, ministar istakao značaj vojne službe i podršku države

Published

on

Foto Izvor:

Kandidati položili zakletvu u kasarni „Vojvoda Živojin Mišić“, ministar istakao značaj vojne službe i podršku države

Ministar odbrane Bratislav Gašić prisustvovao je danas svečanosti polaganja zakletve kandidata za prijem u profesionalnu vojnu službu u specijalne jedinice Vojske Srbije. Događaj je održan u kasarni „Vojvoda Živojin Mišić“ u Valjevu.

Tokom ceremonije, ministar Gašić čestitao je kandidatima na položenoj zakletvi i naglasio da su time učinili čast zalogom ispunjenja dužnosti prema zemlji i narodu. “Onaj ko se zakune da će, ako zatreba, stati na branik otadžbine, vredan je časti i poštovanja. To je legat svih onih koji su decenijama i vekovima nosili vojne uniforme”, rekao je ministar Gašić.

On je istakao da su kandidati postavili visoke standarde ličnog dostignuća odlučivši se za prijem u elitne specijalne jedinice. “Zaslužiti znak na ramenu, bordo ili crvenu beretku nije lako. To je put pun prepreka i odricanja, ali status i čast na cilju su ogromni”, naglasio je Gašić.

Ministar je u svom obraćanju rekao da je Vojska Srbije danas značajno unapređena u odnosu na prethodnu deceniju, posebno u pogledu tehničko-tehnološke opremljenosti, brojnosti i infrastrukture, ali i brige o uslovima života i rada pripadnika. “Država vas danas vidi i vrednuje vaš trud. Vaš je zadatak da uspešno savladate obuku i zaslužite zvanje pripadnika specijalnih jedinica”, poručio je kandidatima.

Posebnu poruku ministar Gašić uputio je roditeljima i rodbini, ističući ponos zbog toga što su njihova deca stupila u službu otadžbine. “Budite im oslonac i moralna podrška u životnim i profesionalnim izazovima”, rekao je ministar i dodao da se iz Valjeva šalje poruka snage i mira.

Na kraju, ministar Gašić je istakao da je Srbija zemlja dostojanstvenih ljudi i da poseduje snagu da se odbrani ukoliko je to potrebno. “Neka večno živi slobodna i dostojanstvena Srbija i njena hrabra vojska”, zaključio je.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politika

Svedok naveo ometanje istrage ubistva advokata Ognjanovića na suđenju u Beogradu

Specijalni sud u Beogradu saslušao člana radne grupe ‘Mangusta’, završne reči očekuju se u narednom periodu

Published

on

By

Specijalni sud u Beogradu saslušao člana radne grupe ‘Mangusta’, završne reči očekuju se u narednom periodu

Suđenje bivšim rukovodiocima MUP-a Srbije, Dijani Hrkalović i Dejanu Milenkoviću, nastavljeno je u Specijalnom sudu u Beogradu, gde je svedok Dragoslav Damjanović izneo tvrdnje o ometanju istrage ubistva advokata Dragoslava Miše Ognjanovića. Damjanović, koji je bio član policijske radne grupe ‘Mangusta’, izjavio je da su bivši načelnik beogradske policije Veselin Milić i nekadašnji rukovodilac Službe za specijalne istražne metode UKP, Tomislav Radovanović, sprečavali operativni rad na ovom slučaju.

Svedok je naveo da je tokom istrage postojao osumnjičeni, Strahinja Marković, koji je želeo da postane zaštićeni svedok i sarađuje sa policijom i tužilaštvom, ali do saradnje nije došlo. Damjanović je istakao da veruje da je Marković u međuvremenu ubijen, a prema njegovim rečima, na takav razvoj događaja ukazivalo je i “ćutanje” njegovih nadređenih. Damjanović je upozorio Markovića na moguću ugroženost, što, kako tvrdi, može da potvrdi i Markovićev otac. Marković se sada vodi kao nestala osoba.

Tokom svedočenja, Damjanović je govorio i o slučaju tajnog snimka razgovora između Ognjanovića i Dragoslava Miloradovića, u kojem se pominjala tadašnja državna sekretarka Dijana Hrkalović. Optužnicom se Hrkalovićevoj stavlja na teret da je uticala na uništavanje dela snimljenog materijala, ali Damjanović tvrdi da je ceo snimak preuzet i prosleđen tužiocu, bez brisanja delova.

Tužilac Milenko Mandić je osporio navode svedoka, navodeći da nije bilo saznanja o Markoviću, dok je advokat optužene, Vladimir Đukanović, izjavio da sve tvrdnje treba dodatno proveriti. Damjanović je dodao da je o saznanjima obavestio svoje nadređene i tužioca Mandića, s kojim je dogovorio sastanak koji nije realizovan.

Sud je naredno ročište zakazao za 3. septembar, uz rok Tužilaštvu za organizovani kriminal da se izjasni o eventualnim novim svedocima. Tužilaštvu, optuženima i njihovim braniocima naloženo je da pripreme završne reči, čime se suđenje približava kraju.

Pročitaj još

Politika

Ministarka Stamenkovski pozvala građane na skup ispred Skupštine u subotu

Ministarka za rad najavila okupljanje u Beogradu, ističući obnovu dijaloga i važnost slobode

Published

on

By

Ministarka za rad najavila okupljanje u Beogradu, ističući obnovu dijaloga i važnost slobode

Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski pozvala je građane da prisustvuju velikom skupu koji će biti održan u subotu na platou ispred Narodne skupštine u Beogradu. Kako je istakla, cilj okupljanja je potvrda, kako je navela, istorijske odluke i isticanje slobode kao najvažnije vrednosti.

Stamenkovski je u svojoj izjavi naglasila da se politički život vraća u Srbiju, napominjući značaj obnove dijaloga i dogovora među svim akterima društva. Prema njenim rečima, aktuelni period je vreme povratka normalnosti, ali i odgovornosti svih građana bez izuzetka.

Ona je navela da je predstojeće okupljanje u subotu drugačije od prethodnih, naglašavajući važnost zajedništva i podrške uoči Vidovdana. „Politički život se vraća u Srbiju. Ovo su dani obnove dijaloga, dogovora, razgovora… Vraća se normalnost. Ali i odgovornost svih, bez razlike“, poručila je ministarka.

Organizatori očekuju veliki odziv građana i naglašavaju miran karakter skupa, sa posebnim akcentom na isticanje slobode i zajedničkih vrednosti. Dodatne informacije o tačnom vremenu okupljanja i programu nisu objavljene.

Zvaničnici pozivaju sve zainteresovane da se priključe događaju i na taj način doprinesu, kako je navedeno, potvrdi zajedničkih ciljeva i vrednosti.

Pročitaj još

Politika

’27. JUNA ORGANIZUJEMO SUSRET LJUDI KOJI VOLE NAŠU OTADŽBINU’ Predsednik Vučić pozvao građane na veliki skup u centru Beograda

Predsednik Srbije pozvao građane na okupljanje radi razgovora o budućnosti i napretku zemlje

Published

on

By

Predsednik Srbije pozvao građane na okupljanje radi razgovora o budućnosti i napretku zemlje

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je građane na veliki skup koji će biti održan 27. juna u centru Beograda, sa ciljem razgovora o budućnosti Srbije i njenom razvoju. Vučić je u svom obraćanju istakao da je Srbija u poslednjih deset godina ostvarila snažan napredak, zahvaljujući strpljenju i odgovornosti građana, navodeći povećanje investicija, plata, penzija, kao i izgradnju novih infrastrukturnih objekata.

“Srbija je u poslednjoj deceniji napredovala mnogo, snažno. Sve to, dragi građani, postigli smo zahvaljujući vama, vašoj trpeljivosti, vašem strpljenju, vašem odgovornom i ozbiljnom pristupu. Danas je Srbija zemlja koja raste među najbržim u Evropi, zemlja rekordnih investicija, većih plata i penzija, novih puteva, pruga, fabrika, bolnica i škola. Sve to uspeli smo ujedinjeni i zajedno”, izjavio je predsednik Vučić.

Skup će, prema njegovim rečima, biti prilika da građani razgovaraju o izazovima i planovima za budućnost zemlje. Predsednik je naglasio važnost zajedništva i pozvao sve koji vole svoju otadžbinu da prisustvuju događaju u centru Beograda.

Zvanična izjava navodi da je cilj okupljanja podsticanje dijaloga o napretku Srbije i daljim koracima u razvoju društva i ekonomije.

Pročitaj još

U Trendu