Connect with us

Ostali sportovi

Andrea Stella demantovao prelazak u Ferrari i govorio o dolasku Gianpiera Lambiasea u McLaren

Italijanski šef McLarena Andrea Stella jasno odbacio spekulacije o transferu u Ferrari i najavio buduću saradnju sa Gianpierom Lambiaseom od 2028. godine

Published

on

Foto Izvor: Pexels / Jonathan borba

Italijanski šef McLarena Andrea Stella jasno odbacio spekulacije o transferu u Ferrari i najavio buduću saradnju sa Gianpierom Lambiaseom od 2028. godine

Andrea Stella, šef tima McLaren, oglasio se zvaničnim saopštenjem u kojem je odlučno demantovao spekulacije o svom navodnom prelasku u Ferrari, kao i o navodnim astronomskim platama za Gianpiera Lambiasea. Nakon što su poslednjih nedelja u Formuli 1 kružile glasine o potencijalnom odlasku Stelle u Maranello i mogućem dolasku Lambiasea na čelo McLarena, italijanski inženjer je rešio da stavi tačku na nagađanja.

Stella je u obraćanju javnosti izjavio da u McLarenu postoji jasan plan razvoja i da nije spreman da napusti tim, bez obzira na interesovanje Ferrarija. “To su otrovni kolačići”, naglasio je Stella, koristeći ironične metafore da opiše neistinite informacije koje su se pojavile u medijima. “Iskreno, neki od tih tračeva o neverovatnim platama i nepostojećim predugovorima su me nasmejali. Ove godine Silly Season izgleda da je počela ranije”, rekao je Stella.

Takođe, jasno je podvukao da u timu nema nikakve krize niti unutrašnjih sukoba. “Kao da je neki zavidni poslastičar pokušao da pokvari desert McLarena”, slikovito je opisao pokušaje destabilizacije tima. Stella je istakao da McLaren zna da razlikuje prave vrednosti od pokušaja medijskog sabotaža.

Govoreći o budućoj ulozi Gianpiera Lambiasea, koji bi u tim trebalo da pristigne 2028. godine, Stella je precizirao da Lambiase neće preuzimati njegovu funkciju, već će imati zadatak da ojača postojeću strukturu kao Direktor za takmičenje. “Njegov dolazak je šlag na tortu. On će biti ključna podrška kao Direktor za takmičenje, funkciju koju trenutno obavljam paralelno sa pozicijom šefa tima”, objasnio je Stella. Ovim potezom McLaren želi da podeli odgovornosti i omogući svom lideru da se fokusira na širu strategiju, dok će Lambiase biti zadužen za operativni deo tokom trka.

Stella je naglasio i odličan odnos i saradnju sa generalnim direktorom Zakom Brownom, ističući da su zajedno izgradili horizontalnu strukturu unutar tima i da je ključ uspeha poverenje u ljude koji vode McLaren. Ipak, priznao je da je zbog rasta tima i novih izazova neophodno delegirati zadatke: “Sa ovakvim pristupom, dvostruka funkcija koju trenutno obavljam ne bi bila održiva na duže staze”, priznao je Stella, ističući strateški značaj angažovanja Lambiasea za budućnost tima.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Red Bull sprema veliku nadogradnju za trku Formule 1 u Austriji, Verstappen i tim pod pritiskom

Red Bull uvodi ključne izmene na bolidu pred domaću trku na Red Bull Ringu, dok Mercedes i Ferrari nastavljaju borbu za vrh

Published

on

By

Red Bull uvodi ključne izmene na bolidu pred domaću trku na Red Bull Ringu, dok Mercedes i Ferrari nastavljaju borbu za vrh

Formula 1 se vraća na evropsko tlo nakon nedelju dana pauze, a naredna stanica je Velika nagrada Austrije koja će biti održana na stazi Red Bull Ring. Ova trka je od izuzetnog značaja za ekipu Red Bulla i njihovog vozača Maksa Verstapena, koji još nisu uspeli da zabeleže pobedu ove sezone i žele da prekinu negativan niz upravo na domaćem terenu.

Za predstojeći vikend, Red Bull tim planira da uvede značajnu nadogradnju na svom bolidu sa ciljem da konačno ostvari prvu pobedu u aktuelnoj sezoni. Očekuje se da će ova tehnička unapređenja doprineti boljim performansama i dodatno ojačati poverenje Maksa Verstapena u ceo projekat tima iz Milton Kinsa. Uprkos velikim očekivanjima, konkurencija ne miruje — Mercedes i Ferrari prikazuju visok nivo forme, što će dodatno otežati put do pobede.

Unutar Mercedes tima situacija je napeta; rivalstvo između vozača iz prijateljskog je preraslo u otvorenu borbu za lidersku poziciju unutar ekipe. Komunikacija preko radija često je burna, a nezadovoljstvo među članovima tima sve je vidljivije u padoku. Menadžment Totoa Volfa nalazi se pod velikim pritiskom kako bi balansirao ambicije svojih vozača bez štete po interese Mercedesa kao tima.

Tokom vikenda na Red Bull Ringu gledaoci će imati priliku da prate sve sesije treninga, sprint kvalifikacije i samu trku. Prvi slobodni trening (FP1) zakazan je za petak 26. juna od 13:30 časova, dok će drugi trening (FP2) početi istog dana u 17:00 sati. Treći slobodni trening (FP3) održava se u subotu 27. juna od 12:30 časova, nakon čega slede glavne kvalifikacije sa početkom u 16:00 sati. Sama trka planirana je za nedelju 28. juna sa startom u 15:00 časova uz ukupno 71 krug.

Red Bull želi maksimalno iskoristiti prednost domaće staze i tehničke inovacije kako bi pokušao da preokrene tok šampionata, dok rivali iz Mercedesa i Ferrarija nastavljaju borbu za vrh poretka.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Marco Bezzecchi, Marc Márquez i Jorge Martín predvode borbu za pol poziciju na MotoGP trci u Brnu

Aprilia pokazala snagu na treninzima, dok Marc Márquez nakon pobede u Mađarskoj želi da smanji zaostatak za Bezzecchijem na stazi gde je prošle godine slavio

Published

on

By

Aprilia pokazala snagu na treninzima, dok Marc Márquez nakon pobede u Mađarskoj želi da smanji zaostatak za Bezzecchijem na stazi gde je prošle godine slavio

Velika nagrada Republike Češke u MotoGP šampionatu donosi izuzetno neizvesnu borbu za pol poziciju, s obzirom na odlične rezultate koje su zabeležili Marco Bezzecchi, Marc Márquez, Jorge Martín, Pedro Acosta, Fabio Di Giannantonio i aktuelni šampion Pecco Bagnaia tokom slobodnih treninga na stazi u Brnu. Nakon jučerašnjih vožnji postalo je jasno da će kvalifikacije odlučiti o značajnoj prednosti za nedeljnu trku, s obzirom na karakteristike ovog tehnički zahtevnog kruga.

Marc Márquez dolazi u Češku posle uspeha u Mađarskoj gde je pobedom smanjio bodovni zaostatak za liderom šampionata Bezzecchijem, koji je tamo doživeo pad. Španac iz Cervere ima dodatni motiv jer mu staza Brno tradicionalno odgovara i brani titulu sa prošlogodišnje trke. Očekuje se da će žestoka konkurencija među vodećim vozačima rezultirati uzbudljivim kvalifikacijama i neizvesnom glavnom trkom.

U Moto2 klasi Manu González drži lidersku poziciju sa gotovo 50 bodova prednosti ispred Izana Guevare. Celestino Vietti trenutno zauzima treće mesto i preti da preuzme drugu poziciju od Guevare zahvaljujući konstantnom napretku tokom sezone. Na stazi u Brnu Vietti ima priliku da nadmaši svog timskog kolegu.

Što se tiče klase Moto3, Maksimo Quiles vodi sa impresivnih 170 bodova i čak 59 poena više od najbližeg pratioca Álvara Carpea. Marco Morelli je treći, dok David Almansa zauzima četvrtu poziciju sa samo jednim bodom manje od Morellija.

Raspored trkačkog vikenda uključuje kvalifikacije i sprint trku u subotu 20. juna: FP2 sesije startuju od 8:40 časova (Moto3), a završavaju se sprint trkom MotoGP-a od 15:00 sati (10 krugova). U nedelju 21. juna planiran je warm up od 9:40 časova, zatim glavna trka Moto3 (16 krugova) počinje u 11:00 sati, Moto2 (18 krugova) u 12:15 sati i MotoGP (21 krug) zakazana je za 14:00 časova.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Fernando Alonso: Moja lojalnost Aston Martinu ostaje neupitna uprkos spekulacijama

Španski vozač ističe da veruje u projekat tima iz Silverstona i osuđuje zloupotrebu na društvenim mrežama usled slabih rezultata

Published

on

By

Španski vozač ističe da veruje u projekat tima iz Silverstona i osuđuje zloupotrebu na društvenim mrežama usled slabih rezultata

Fernando Alonso, dvostruki svetski šampion Formule 1, jasno je poručio da ostaje potpuno posvećen timu Aston Martin, uprkos brojnim glasinama o njegovoj budućnosti i potencijalnom povratku u Alpine. Ova tema postala je jedno od najčešće diskutovanih pitanja poslednjih dana u F1 zajednici, posebno nakon što su se pojavile spekulacije o Alonsovom nastavku karijere posle 2027. godine.

“Uvek postoje glasine. Prema nama su se spolja ponašali veoma loše… I to je normalno. Naši rezultati su ispod očekivanja, prolazimo kroz težak period i kada dođu letnji odmori, uvek se pojavljuju ovakve priče. To nije rezervisano samo za vodeće timove – kada rezultati nisu na nivou, glasine stižu i do nas”, izjavio je Alonso, osvrćući se na kontekst svih spekulacija koje prate ekipu.

Alonso je naglasio svoj lični stav: “Kao što sam više puta rekao, moja posvećenost Aston Martinu prevazilazi vreme koje provodim za volanom. Verujem u ovaj projekat i imamo prave ljude na pravim mestima. Sa Adrianom Neweyjem, sa Hondom – imamo najbolje uz sebe.” Dodao je da su svesni početne slabosti: “Počeli smo sa određenim nedostatkom, ali radimo naporno da stvari preokrenemo što pre. Međutim, zbog lošeg plasmana često smo laka meta na društvenim mrežama i često se prave šale na naš račun.”

Španac smatra da je deo kritika prema timu i Hondi prešao granicu prihvatljivog: “Neki od tih momenata verovatno dostižu nivo zloupotrebe na društvenim mrežama. Nismo zadovoljni trenutnim plasmanom, ali svi u timu daju maksimum – radimo sedam dana u nedelji po osam sati kako bismo rešili probleme. I siguran sam da će rešenja doći s vremenom.” Alonso je istakao da veruje u ljude iz tima: “Verujem u projekat, imam poverenje u ekipu i svi smo zajedno u ovome. Prolazimo kroz jednu od najtežih faza jer se takmičimo svake nedelje i suočavamo sa medijima dok nismo konkurentni koliko bismo želeli.”

Na pitanje o izjavi šefa tima Mikea Kracka koji ga je pohvalio zbog brzine i sugerisao da ne bi trebalo još da se povlači iz sporta, Alonso odgovara: “To ništa ne menja za mene. Ne treba mi potvrda od Mikea – osećam svoju brzinu svakog kruga na stazi. Još nisam doneo odluku o budućnosti; verovatno ću odlučiti tokom letnje pauze u avgustu.” Španski vozač dodaje: “Posle leta dolaze trke u Zandvoortu i Monci – tada ću znati šta dalje za sledeću sezonu. Nastaviću da vozim jer sam brz, motivisan i uživam u ovom poslu. Ne želim još da stanem jer mi trkanje donosi zadovoljstvo.”

Alonso ponavlja svoju vezanost za Aston Martin čak i van trkačkog kokpita: “Volim Formulu 1 i ostajem posvećen timu bez obzira vozio ili ne vozio sledeće godine. Počeli smo ovaj put zajedno uz određeni uspeh prošle godine uz brojne promene unutar kompanije i saradnju sa Hondom i Aramcom.” On zaključuje: “Mnogo toga smo gradili zajedno – ovaj tim ima temelje za budući uspeh i borbu za titule. Ne znam hoće li to biti sledeće godine ili za tri ili osam godina – možda tada više ne budem vozio – ali želim osvojiti titulu s Aston Martinom bilo kao vozač ili kao deo projekta.”

Pročitaj još

U Trendu