Connect with us

Košarka

Bešiktaš pobedio Tofaš 98:84 u gostima u 27. kolu turskog prvenstva

Vito Braun najefikasniji u timu Dušana Alimpijevića sa 17 poena, Ugo Beson predvodio Tofaš sa 22 poena

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Vito Braun najefikasniji u timu Dušana Alimpijevića sa 17 poena, Ugo Beson predvodio Tofaš sa 22 poena

Košarkaši Bešiktaša ostvarili su značajnu pobedu na gostovanju ekipi Tofaša, savladavši domaćina rezultatom 98:84 u meču 27. kola turskog prvenstva, koji je odigran 17. aprila u Bursi. Tim sa klupe predvodi selektor Srbije Dušan Alimpijević, a njegov Bešiktaš je ovom pobedom učvrstio poziciju u gornjem delu tabele pred završnicu regularnog dela sezone.

Najefikasniji igrač u redovima Bešiktaša bio je Vito Braun, koji je postigao 17 poena i time dao ključan doprinos trijumfu svog tima. Uz njega, Ante Žižić je dodao 14 poena, dok su Devon Dotson i Brinton Lemar ostvarili po 11 poena. Ovakva raspodela poena pokazuje širinu Bešiktašovog rostera i sposobnost više igrača da preuzmu odgovornost u napadu.

Na suprotnoj strani, najbolji strelac Tofaša bio je Ugo Beson sa 22 poena, dok je Sadik Emir Kabadža zabeležio 19 poena, a Aleks Perez 16. Iako su domaćini imali trojicu dvocifrenih strelaca, nisu uspeli da odole ofanzivno raspoloženim gostima iz Istanbula.

Tokom većeg dela meča, Bešiktaš je održavao prednost i kontrolisao ritam igre, koristeći prednost u tranziciji i dobru realizaciju u šutu sa distance. Tofaš je pokušavao da se rezultatski vrati, ali nije uspeo da ozbiljnije ugrozi vođstvo gostiju.

Ova pobeda Bešiktaša, koji sa klupe vodi Dušan Alimpijević, dodatno ih približava plasmanu u plej-of, dok Tofaš ostaje u donjem delu tabele i suočava se sa izazovima u borbi za opstanak. U narednom kolu, Bešiktaš očekuje još jedan izazovan duel, dok će Tofaš pokušati da se rehabilituje pred svojom publikom.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Košarka

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije putuje na Svetsko prvenstvo u Istanbul

Tim selektora Stevana Mijovića kreće sutra na završne pripreme za šampionat za igrače do 17 godina, prvo protiv Australije

Published

on

By

Tim selektora Stevana Mijovića kreće sutra na završne pripreme za šampionat za igrače do 17 godina, prvo protiv Australije

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije (do 17 godina) otputovaće sutra u Istanbul, gde će od 27. juna do 5. jula učestvovati na Svetskom prvenstvu. Selektor Stevan Mijović odabrao je dvanaest igrača koji će predstavljati Srbiju na ovom prestižnom takmičenju. Na spisku su Petar Bjelica, Matija Lukić, Nikola Đurović, Luka Miladinović, Ognjen Simjanovski, Nikola Kusturica, Luka Pavlović, Luka Galić, Lazar Miličić, Vuk Stepanović, Marko Veselinović i Vaso Šaponjić.

Reprezentacija Srbije nalazi se u grupi sa ekipama koje nisu iz Evrope, što je predstavljalo izazov prilikom pripreme i analize protivnika. Prvi meč na turniru kadeti Srbije igraju protiv Australije, što selektor smatra ključnim za samopouzdanje tima i dobar start šampionata.

“Igraćemo u grupi sa ekipama koje nisu iz Evrope, tako da smo imali problema da dođemo do materijala za skauting. Jako nam je bitna prva utakmica sa Australijom zbog samog samopouzdanja i otvaranja prvenstva, koju smo uspeli da spremimo na adekvatan način. Nadamo se najboljem mogućem ishodu, ne idemo mnogo unapred već korak po korak, utakmicu po utakmicu i razmišljamo samo o narednom protivniku,” izjavio je Stevan Mijović pred polazak u Tursku.

Takmičenje okuplja najbolje mlade selekcije sveta u ovom uzrastu. Srbija će pokušati da ostvari što bolji plasman i potvrdi status jednog od lidera evropske košarke na svetskoj sceni. Nakon duela sa Australijom slediti mečevi prema kalendaru turnira, a ekipu očekuju izazovi protiv neevropskih rivala čiji stil igre nije dovoljno poznat našem stručnom štabu.

Cilj našeg tima biće prolazak grupne faze i što duži ostanak u borbi za medalje. Kompletnu listu igrača čine: Petar Bjelica, Matija Lukić, Nikola Đurović, Luka Miladinović, Ognjen Simjanovski, Nikola Kusturica, Luka Pavlović, Luka Galić, Lazar Miličić, Vuk Stepanović, Marko Veselinović i Vaso Šaponjić.

Pročitaj još

Košarka

Kris Džons novo pojačanje Crvene zvezde, potpisao dvogodišnji ugovor

Američki plejmejker Kris Džons zvanično je predstavljen kao prvo letnje pojačanje Crvene zvezde, dolazi sa bogatim evropskim iskustvom.

Published

on

By

Američki plejmejker Kris Džons zvanično je predstavljen kao prvo letnje pojačanje Crvene zvezde, dolazi sa bogatim evropskim iskustvom.

Američki košarkaš Kris Džons postao je prvo pojačanje Crvene zvezde za predstojeću sezonu, nakon što je danas potpisao dvogodišnji ugovor sa beogradskim klubom. Ova informacija potvrđena je u saopštenju objavljenom na zvaničnom sajtu kluba.

Džons, koji je rođen 10. aprila 1993. godine u Garlandu, Teksas, započeo je svoju profesionalnu karijeru u Evropi nakon što je završio studije na koledžu od 2011. do 2015. godine. Prve sezone proveo je u Švajcarskoj i Belgiji, a od 2019. napravio je značajan iskorak igrajući za Bursu, čime je započeo uspon kroz evropsku klupsku košarku.

U nastavku karijere nastupao je za renomirane klubove poput Makabija iz Tel Aviva, Asvela iz Liona, Valensije i Hapoela, gde se istakao kao pouzdan plejmejker i izuzetno koristan timski igrač. “Danas je Džons jedan od najpouzdanijih plejmejkera u evropskoj klupskoj košarci, i timski igrač koji svoje individualne kvalitete maksimalno stavlja u funkciju tima”, navodi se u saopštenju Crvene zvezde.

Dolazak Krisa Džonsa predstavlja važan korak za Crvenu zvezdu u pripremi za novu sezonu i izazove koji ih očekuju na domaćoj i međunarodnoj sceni. Klub će njegovim angažovanjem dobiti iskustvo i sigurnost na poziciji organizatora igre.

Detalji oko finansijskih uslova ugovora nisu objavljeni, dok se očekuje da će Džons biti predstavljen medijima po dolasku u Beograd.

Pročitaj još

Košarka

Ej Džej Dibantsa prvi pik na NBA draftu, Vašington bira novu zvezdu

Košarkaški klub Vašington izabrao je Ej Džej Dibantsu kao prvog pika NBA drafta, treći put u istoriji franšize da ima prvi izbor.

Published

on

By

Košarkaški klub Vašington izabrao je Ej Džej Dibantsu kao prvog pika NBA drafta, treći put u istoriji franšize da ima prvi izbor.

Košarkaški klub Vašington odlučio je da sa prvog mesta na ovogodišnjem NBA draftu izabere Ej Džej Dibantsu, što je danas potvrđeno na zvaničnom sajtu NBA lige. Draft je održan u Njujorku, a ovaj potez označava novo poglavlje za tim iz prestonice Sjedinjenih Američkih Država.

Ovaj izbor posebno je značajan za franšizu Vašingtona, jer je ovo tek treći put u istoriji kluba da ima privilegiju da bira prvog pika na draftu – prethodni slučajevi dogodili su se 2001. i 2010. godine. Američki mediji podsećaju da su oba ta izbora promenila tok razvoja tima.

Nakon objavljivanja rezultata drafta, Ej Džej Dibantsa nije krio zadovoljstvo zbog ukazane prilike: “Ovaj izbor mi dosta znači i odskočna mi je daska. Međutim, jasno je da je ispred mene još dosta posla”, izjavio je Dibantsa.

Proces izbora odigran je prema očekivanjima analitičara, a mnogi stručnjaci smatraju da bi upravo Dibantsa mogao predstavljati temelj buduće ekipe Vašingtona. Očekuje se da će mu biti pružena šansa za značajnu minutažu već tokom prve sezone.

Vašington sada ulazi u novu sezonu sa velikim očekivanjima i nadom da će ovaj korak doneti pozitivne promene i povratak među konkurentnije ekipe Istočne konferencije NBA lige.

Pročitaj još

U Trendu