Connect with us

Region

Član škaljarskog klana uhapšen po međunarodnoj poternici Interpola

Nikola M. sa Cetinja, osuđen na 40 godina zatvora, priveden je nakon policijske akcije “Lipa” i sproveden u Spuž.

Published

on

Foto Izvor:

Nikola M. sa Cetinja, osuđen na 40 godina zatvora, priveden je nakon policijske akcije “Lipa” i sproveden u Spuž.

Nikola M. (36) iz Cetinja, poznat kao pripadnik škaljarskog klana, uhapšen je u okviru policijske operacije pod nazivom “Lipa”, saopštila je Uprava policije. Protiv njega je bila raspisana međunarodna poternica Interpola zbog sumnje da je počinio više teških krivičnih dela – formiranje kriminalne organizacije, ubistvo pomaganjem, kao i teško ubistvo kao saizvršilac.

Policija je navela: “Protiv N.M. je vođen postupak po naredbi o sprovođenju istrage pred Specijalnim državnim tužilaštvom Crne Gore, zbog sumnje da je izvršio krivična dela: stvaranje kriminalne organizacije, ubistvo putem pomaganja, kao i krivično delo teško ubistvo u svojstvu saizvršioca, te je za istim raspisana međunarodna poternica u cilju njegovog lociranja i lišenja slobode”.

Nikola M. je, 3. februara 2026. godine, kao član organizovane kriminalne grupe, pravosnažno osuđen od strane Višeg suda u Podgorici na jedinstvenu kaznu od 40 godina zatvora. Pre toga mu je izrečeno više kazni u zbiru od 59 godina. Danas je sproveden u Upravu za izvršenje krivičnih sankcija u Spužu.

Prema saznanjima policije, Nikola M. je blizak saradnik Vladana R., koji je trenutno u bekstvu i osuđen je na 10 godina zatvora zbog stvaranja kriminalne organizacije.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Region

Hemijsko oružje sa nervnim otrovom uništeno na granici Severne Makedonije

Na vojnom poligonu Krivolak uništene su dve granate iz Prvog svetskog rata, pronađene blizu Bitolja i na makedonsko-grčkoj granici.

Published

on

By

Na vojnom poligonu Krivolak uništene su dve granate iz Prvog svetskog rata, pronađene blizu Bitolja i na makedonsko-grčkoj granici.

Dve artiljerijske granate sa bojnim otrovom, poreklom iz Prvog svetskog rata, uništene su juče na vojnom poligonu Krivolak u Severnoj Makedoniji, saopšteno je na konferenciji za medije. O pronalasku i uništavanju govorili su direktor Direkcije za zaštitu i spasavanje Stojanče Angelov i pirotehničar Đorđi Stefanov. Oni su istakli da bi eksplozija ovakvih granata u nekontrolisanim uslovima mogla da izazove ozbiljne, pa čak i smrtonosne posledice za ljude u blizini.

Stefanov je objasnio: “Artiljerijske granate od 75 milimetara iz Prvog svetskog rata, kada bi bile aktivirane, ne dovode do snažne eksplozije, već do oslobađanja i širenja toksičnih agenasa u okolinu. Takva granata izaziva opekotine kože, očiju i pluća. Efekti zavise od agensa – peckanje i suzenje očiju, kašalj, gušenje, otežano disanje. Simptomi se ponekad javljaju i sa zakašnjenjem, čak do 72 sata nakon eksplozije, i nije preporučljivo vraćati se na mesto događaja.”

Jedna granata pronađena je u selu Krklino na ulazu u Bitolj, a druga na području sela Kremenica, blizu makedonsko-grčke granice, obe na njivama. Uništavanje je obavio pirotehničar Stefanov zajedno sa pripadnicima Jedinice za antiterorizam MUP-a, uz prisustvo vojske sa sanitetskim vozilom i vatrogasaca iz Negotina.

Pre Nove godine takođe su uništene dve slične granate pronađene na obali Prespanskog jezera. Stefanov je napomenuo da eksplozija ovakvih projektila može dovesti do trovanja, gušenja i teških opekotina, a posledice mogu biti dugotrajne i uticati na šire područje, zavisno od hemikalija koje sadrže.

Direktor Angelov apelovao je na građane da ne pomeraju oružje ili municiju pronađenu na otvorenom ili u gradovima, već da odmah pozovu broj za hitne slučajeve 112 kako bi stručne službe preuzele dalje mere za uklanjanje opasnosti.

Pročitaj još

Region

Snažan grad i vetar napravili haos u Podgorici nakon tropskih temperatura

Olujno nevreme sa grmljavinom, jakim vetrom i obilnim gradom pogodilo centralni deo Crne Gore, najteže u Podgorici.

Published

on

By

Olujno nevreme sa grmljavinom, jakim vetrom i obilnim gradom pogodilo centralni deo Crne Gore, najteže u Podgorici.

Centralna Crna Gora je tokom popodneva bila zahvaćena izuzetno snažnim nevremenom koje je donelo intenzivnu grmljavinu, jak vetar i krupan grad. Najteže je pogođena Podgorica, gde se vreme naglo promenilo posle veoma toplog i sunčanog dana sa temperaturama iznad 35 stepeni. Nebo se iznenada zamračilo, a zatim je usledila obilna kiša koja je za kratko vreme izazvala poplave na brojnim ulicama i saobraćajnicama. Grad veličine lešnika padao je oko deset minuta, što je dovelo do većih oštećenja na nekim vozilima i objektima. Vetar je obarao drveće, a zbog silovitog pljuska i grada pričinjena je značajna materijalna šteta. Građani su bili iznenađeni brzim razvojem situacije, jer do tada nije bilo naznaka lošeg vremena.

Pročitaj još

Region

Dodik: Pravna improvizacija i hajdučija ne mogu biti pravilo u BiH

Lider SNSD-a kritikovao aktuelni pravni sistem u Bosni i Hercegovini, posebno rad institucija na štetu Republike Srpske

Published

on

By

Lider SNSD-a kritikovao aktuelni pravni sistem u Bosni i Hercegovini, posebno rad institucija na štetu Republike Srpske

Milorad Dodik, predsednik SNSD-a, uputio je oštru poruku povodom trenutne situacije u Bosni i Hercegovini, ističući da je vladavina prava potpuno izgubila smisao. Dodik smatra da je urušavanje pravnog poretka posledica delovanja “plejade unitarista i stranaca” čiji je, kako tvrdi, cilj nestanak Republike Srpske.

Na društvenoj mreži Iks, Dodik je posebno kritikovao ministra komunikacija i transporta BiH Edina Fortu, kao i rukovodstvo Agencije za identifikacione dokumente, evidenciju i razmenu podataka (IDDEEA). Prema njegovim rečima, pomenute institucije ignorišu odluke regulatornih tela i sudova. “Nijedna upravna organizacija neće biti zakonodavac Republici Srpskoj i neće temeljne procese uređivati svojim internim nezakonitim aktima. Dosta je”, naglasio je Dodik.

On je upozorio da digitalizacija ne sme poslužiti kao izgovor za neovlašćenu obradu ličnih podataka građana Republike Srpske i Federacije BiH, niti da bude paravan za proizvoljno tumačenje nadležnosti. Dodik je rekao: “To nije digitalna transformacija – to je pravna improvizacija i hajdučija. A, Boga mi, i kriminal.”

U zaključku, Dodik je poručio da Republika Srpska neće dozvoliti bezakonje i vanustavno delovanje na svojoj teritoriji. Istakao je i da RS ne namerava da sprečava rad drugih institucija, ali je jasno naglasio da takva praksa neće biti prihvaćena u Srpskoj.

Pročitaj još

U Trendu