Connect with us

Region

Vozači u Crnoj Gori uhvaćeni pri 180 km/h na auto-putu, izrečene kazne

Policija u Crnoj Gori privela je dvojicu mladih muškaraca zbog vožnje znatno iznad ograničenja, dok je još jedan vozač kažnjen zbog psihoaktivnih supstanci.

Published

on

Foto Izvor:

Policija u Crnoj Gori privela je dvojicu mladih muškaraca zbog vožnje znatno iznad ograničenja, dok je još jedan vozač kažnjen zbog psihoaktivnih supstanci.

Dva muškarca iz Crne Gore, B.D. iz Kolašina (29 godina) i B.A. iz Rožaja (24 godine), uhapšeni su na auto-putu zbog značajnog prekoračenja dozvoljene brzine. Policijska uprava Crne Gore saopštila je da je B.D. vozio 184 kilometra na sat, dok je B.A. upravljao vozilom brzinom od 180 kilometara na sat, iako je ograničenje brzine na toj deonici 100 kilometara na sat.

U drugom slučaju, R.B. iz Novog, star 33 godine, zaustavljen je od strane policije u Baošićima. Tokom kontrole utvrđeno je da je vozio pod uticajem psihoaktivnih supstanci. Policija je navela da je R.B. poznat kao operativno interesantna osoba. Nakon testiranja, R.B. je lišen slobode, a sud ga je kaznio novčanom kaznom u iznosu od 1.250 evra i izrekao mu zabranu upravljanja vozilom “B” kategorije u trajanju od četiri meseca.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Region

Vatrena stihija sa crnogorske strane zahvatila Hrvatsku, kanaderi u akciji iznad Konavala

Požar koji je izbio u Crnoj Gori proširio se na hrvatsko područje kod brda Bjelotina, gde vatrogasci i dva kanadera pokušavaju da ga obuzdaju na teško pristupačnom terenu.

Published

on

By

Požar koji je izbio u Crnoj Gori proširio se na hrvatsko područje kod brda Bjelotina, gde vatrogasci i dva kanadera pokušavaju da ga obuzdaju na teško pristupačnom terenu.

Požar koji je u toku jučerašnjeg dana zahvatio deo Crne Gore, proširio se danas na hrvatsku teritoriju, tačnije na brdo Bjelotina iznad mesta Bani u Konavlima. Prema rečima županijskog vatrogasnog komandanta Stjepana Simovića, na lice mesta su upućena dva kanadera kako bi pomogla u gašenju vatre koja se širi nepristupačnim, šumovitim terenom. Simović je istakao da zbog odsustva vetra kanaderi mogu da olakšaju situaciju, ali će biti potrebno i teško kretanje po terenu da bi se vatra potpuno ugasila. “S obzirom na to da nema vetra, kanaderi bi trebalo malo da ‘omekšaju’ požar, ali biće potrebno i da se pregazi teren. Od jutros probijamo pojedine puteve kako bismo stigli do vrha. Ako mi ugasimo požar, a on ne bude ugašen u Crnoj Gori, postoji mogućnost da se ponovo proširi na neko drugo mesto”, izjavio je Simović za Index. On je naveo i da je požar sinoć izbio u Župi dubrovačkoj, ali je brzom reakcijom 50 vatrogasaca stavljen pod kontrolu. “Bila je to izuzetno zahtevna intervencija na veoma nepristupačnom terenu. Opkolili smo požar crevima i ostavili jednu ekipu da dežura. Nadam se da ćemo večeras još jednom zaliti zgarište i potom se povući”, pojasnio je Simović.

Pročitaj još

Region

Dojava o bombi prekinula rad Opštinskog suda u Vinkovcima

Policija i specijalne službe reagovale su na prijavu o eksplozivnoj napravi u zgradi suda u Vinkovcima, a istraga je u toku.

Published

on

By

Policija i specijalne službe reagovale su na prijavu o eksplozivnoj napravi u zgradi suda u Vinkovcima, a istraga je u toku.

Vukovarsko-sremska policija u Hrvatskoj danas je obaveštena o mogućem postojanju eksplozivne naprave u prostorijama Opštinskog suda u Vinkovcima. Lokalna policijska uprava je potvrdila da su preduzete sve potrebne istražne mere, a zaposleni u sudu su privremeno evakuisani iz objekta, prenosi Hina. Na licu mesta angažovani su i pripadnici Službe protiveksplozivne zaštite vukovarsko-sremske policije, koji zajedno sa policijom pretražuju zgradu i okolinu. Istraga je u toku, a javnost će biti obaveštena o daljim informacijama kada budu dostupne.

Pročitaj još

Region

Vanredno stanje proglašeno u Mostaru zbog velikog požara na deponiji Uborak

Požar koji je jutros zahvatio deponiju Uborak izazvao je ogromnu materijalnu štetu i zabrinutost među građanima Mostara.

Published

on

By

Požar koji je jutros zahvatio deponiju Uborak izazvao je ogromnu materijalnu štetu i zabrinutost među građanima Mostara.

U Mostaru je jutros, nakon što je veliki požar zahvatio deponiju Uborak i prouzrokovao gotovo potpunu štetu na tom području, proglašeno vanredno stanje. Ova odluka omogućava brže i efikasnije delovanje svih nadležnih službi u sanaciji posledica i organizovanju privremenog zbrinjavanja otpada. Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je da je posle vanredne sednice gradskog i kantonalnog štaba Civilne zaštite utvrđeno da je požar prouzrokovao značajnu štetu na deponijskom polju, a situacija je izazvala i zabrinutost među stanovnicima zbog gustog dima koji se proširio iznad grada.

“Odmah nakon što smo primili dojavu, na teren su upućene sve nadležne službe – vatrogasci, policija, hitna pomoć i druge. Zatekli smo veliki požar koji je uništio lokalitete Buđevci i Uborak. Reciklažna hala sa celokupnom opremom je izgorela, dok su vatrogasci uspeli da spasu upravnu zgradu”, rekao je Kordić.

On je naglasio da je materijalna šteta gotovo potpuna i da ova situacija predstavlja ozbiljan izazov ne samo za Mostar, već i za širu regiju. Proglašenjem vanrednog stanja omogućeno je Štabu civilne zaštite da donosi hitne mere, posebno u vezi sa organizacijom odlaganja otpada, jer je deponija Uborak teško oštećena.

Kordić je apelovao na građane da odgovorno postupaju sa otpadom i da privremeno ne odlažu komunalni i čvrsti otpad na javne površine, kako bi se izbeglo dodatno opterećenje komunalnog sistema. Privredni subjekti su upućeni da reciklažni materijal odvoze u reciklažno dvorište na Bišće Polju, dok su komunalna preduzeća dobila zadatak da izrade plan reorganizacije sistema zbrinjavanja otpada.

“Trenutno smo u kontaktu sa drugim deponijama u potrazi za privremenom lokacijom za odlaganje otpada dok ne saniramo situaciju na Uborku”, dodao je gradonačelnik.

Pročitaj još

U Trendu