Connect with us

Region

Medicinska sestra iz pulske bolnice uhvaćena zbog krađe nakita pacijenata

Policija je privela 39-godišnju medicinsku sestru pod sumnjom da je u periodu od decembra do marta krala vredan nakit teško bolesnim osobama.

Published

on

Foto Izvor:

Policija je privela 39-godišnju medicinsku sestru pod sumnjom da je u periodu od decembra do marta krala vredan nakit teško bolesnim osobama.

Policija je završila istragu protiv 39-godišnje žene koja je radila kao medicinska sestra u bolnici u Puli, osumnjičene za šest teških krađa u zdravstvenoj ustanovi. Prema saznanjima portala Danica.hr, ona je od decembra prošle do marta ove godine zloupotrebljavala bespomoćnost pacijenata, čija se starost kretala od 36 do 89 godina. Policija je saopštila da je osumnjičena ukrala raznovrstan nakit ukupne vrednosti od nekoliko hiljada evra. Prilikom pretresa prostorija koje je koristila, pronađen je deo ukradenih predmeta. Medicinska sestra je uhapšena i trenutno se nalazi u pritvoru, gde čeka odluku o istražnom zatvoru.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Region

Dojava o bombi prekinula rad Opštinskog suda u Vinkovcima

Policija i specijalne službe reagovale su na prijavu o eksplozivnoj napravi u zgradi suda u Vinkovcima, a istraga je u toku.

Published

on

By

Policija i specijalne službe reagovale su na prijavu o eksplozivnoj napravi u zgradi suda u Vinkovcima, a istraga je u toku.

Vukovarsko-sremska policija u Hrvatskoj danas je obaveštena o mogućem postojanju eksplozivne naprave u prostorijama Opštinskog suda u Vinkovcima. Lokalna policijska uprava je potvrdila da su preduzete sve potrebne istražne mere, a zaposleni u sudu su privremeno evakuisani iz objekta, prenosi Hina. Na licu mesta angažovani su i pripadnici Službe protiveksplozivne zaštite vukovarsko-sremske policije, koji zajedno sa policijom pretražuju zgradu i okolinu. Istraga je u toku, a javnost će biti obaveštena o daljim informacijama kada budu dostupne.

Pročitaj još

Region

Vanredno stanje proglašeno u Mostaru zbog velikog požara na deponiji Uborak

Požar koji je jutros zahvatio deponiju Uborak izazvao je ogromnu materijalnu štetu i zabrinutost među građanima Mostara.

Published

on

By

Požar koji je jutros zahvatio deponiju Uborak izazvao je ogromnu materijalnu štetu i zabrinutost među građanima Mostara.

U Mostaru je jutros, nakon što je veliki požar zahvatio deponiju Uborak i prouzrokovao gotovo potpunu štetu na tom području, proglašeno vanredno stanje. Ova odluka omogućava brže i efikasnije delovanje svih nadležnih službi u sanaciji posledica i organizovanju privremenog zbrinjavanja otpada. Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je da je posle vanredne sednice gradskog i kantonalnog štaba Civilne zaštite utvrđeno da je požar prouzrokovao značajnu štetu na deponijskom polju, a situacija je izazvala i zabrinutost među stanovnicima zbog gustog dima koji se proširio iznad grada.

“Odmah nakon što smo primili dojavu, na teren su upućene sve nadležne službe – vatrogasci, policija, hitna pomoć i druge. Zatekli smo veliki požar koji je uništio lokalitete Buđevci i Uborak. Reciklažna hala sa celokupnom opremom je izgorela, dok su vatrogasci uspeli da spasu upravnu zgradu”, rekao je Kordić.

On je naglasio da je materijalna šteta gotovo potpuna i da ova situacija predstavlja ozbiljan izazov ne samo za Mostar, već i za širu regiju. Proglašenjem vanrednog stanja omogućeno je Štabu civilne zaštite da donosi hitne mere, posebno u vezi sa organizacijom odlaganja otpada, jer je deponija Uborak teško oštećena.

Kordić je apelovao na građane da odgovorno postupaju sa otpadom i da privremeno ne odlažu komunalni i čvrsti otpad na javne površine, kako bi se izbeglo dodatno opterećenje komunalnog sistema. Privredni subjekti su upućeni da reciklažni materijal odvoze u reciklažno dvorište na Bišće Polju, dok su komunalna preduzeća dobila zadatak da izrade plan reorganizacije sistema zbrinjavanja otpada.

“Trenutno smo u kontaktu sa drugim deponijama u potrazi za privremenom lokacijom za odlaganje otpada dok ne saniramo situaciju na Uborku”, dodao je gradonačelnik.

Pročitaj još

Region

Građanima Mostara savetovano da ostanu u domovima zbog požara na deponiji Uborak

Veliki požar na mostarskoj deponiji izazvao gust dim i štetne materije, sve službe angažovane na gašenju

Published

on

By

Veliki požar na mostarskoj deponiji izazvao gust dim i štetne materije, sve službe angažovane na gašenju

Zvaničnici Mostara apelovali su danas na građane da ne izlaze iz svojih domova zbog velikog požara koji je izbio na deponiji Uborak, odakle se širi gust dim sa štetnim materijama. Takođe je preporučeno da se ne koristi voda iz bunara i izvora u blizini deponije dok nadležne službe ne potvrde njenu ispravnost. Požar je prijavljen jutros u 9.15 sati i proširio se na skladišta, objekte i radne mašine, a svi zaposleni su evakuisani, prenosi portal Klix. Na terenu je angažovano sedam vatrogasnih vozila, 15 vatrogasaca, policija, pripadnici Oružanih snaga BiH i ekipe hitne pomoći, a tokom dana stigao je i gradonačelnik Mostara Mario Kordić. “Strogo se preporučuje izbegavanje bilo kakvih aktivnosti na otvorenom u širokom krugu oko deponije. Građani se pozivaju da zatvore sve prozore i vrata. Ovo je posebno važno u noćnim i jutarnjim satima kada atmosferske prilike spuštaju dim u najniže slojeve vazduha”, ističe se u saopštenju. Grad takođe savetuje da se voda iz otvorenih bunara i izvora u blizini deponije ne koristi sve dok nadležne sanitarne i higijensko-epidemiološke službe ne potvrde njenu bezbednost. Sve gradske službe, komunalna preduzeća i interventne jedinice maksimalno su angažovane na lokalizaciji požara. Požar gase vatrogasci sa više vozila, protivpožarni avion i Oružane snage BiH sa cisternama, a iz vazduha pomaže i er traktor.

Pročitaj još

U Trendu