Connect with us

Ostali sportovi

Veljko Ražnatović potpisao za Balkan Boxing, ugovore zaključili i Sara Ćirković i Jovan Nikolić

Srpski bokser Veljko Ražnatović priključio se organizaciji Balkan Boxing, dok su Sara Ćirković i Jovan Nikolić takođe potpisali nove profesionalne ugovore.

Published

on

Foto Izvor: Ataimages / Ata images

Srpski bokser Veljko Ražnatović priključio se organizaciji Balkan Boxing, dok su Sara Ćirković i Jovan Nikolić takođe potpisali nove profesionalne ugovore.

Veljko Ražnatović, jedan od najpoznatijih srpskih boksera, zvanično je danas postao član organizacije Balkan Boxing. Pored Ražnatovića, svoje profesionalne ugovore sa ovom bokserskom platformom potpisali su i istaknuti mladi sportisti Sara Ćirković i Jovan Nikolić. Ceremonija potpisivanja održana je u Beogradu, a događaju su prisustvovali predstavnici Bokserskog saveza Srbije.

Predsednik Bokserskog saveza Srbije Nenad Borovčanin tom prilikom je naglasio da je cilj ove inicijative dodatno unapređenje uslova za razvoj profesionalnog boksa u zemlji. “Bokserski savez kao krovna organizacija se trudi da u svim segmentima priredi uslove za razvoj boksa, preko nacionalnih selekcija i evo sada, novi segment je profesionalni boks, u saradnji sa Asocijacijom profesionalnog boksa i našim prijateljima iz inostranstva,” izjavio je Borovčanin.

On je dodao da je ambicija saveza da u naredne dve godine u Beogradskoj Areni bude organizovan profesionalni meč za svetsku titulu nekog od srpskih boksera. Potpisivanjem ovih ugovora, Balkan Boxing nastavlja sa jačanjem svoje baze domaćih takmičara, a ulazak Veljka Ražnatovića posebno se ističe kao važan podsticaj za popularizaciju ovog sporta među mladima.

Sara Ćirković i Jovan Nikolić predstavljaju novu generaciju srpskih boksera koji već beleže zapažene rezultate na nacionalnom i međunarodnom nivou. Njihovo priključenje Balkan Boxingu ocenjuje se kao strateški potez koji bi mogao doprineti daljem razvoju profesionalnog boksa u Srbiji.

Planirano je da narednih meseci ova trojica sportista nastupe na više turnira pod okriljem Balkan Boxing organizacije, dok javnost očekuje informacije o njihovim budućim protivnicima i terminima borbi.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ostali sportovi

Karlos Sainc: Fokusiran sam na napredak Vilijamsa, o budućnosti ću razmišljati tek posle leta

Španac ističe da je prioritet nastavak saradnje sa Vilijamsom, dok poboljšanja na bolidu očekuje tek u poslednjoj trećini sezone

Published

on

By

Španac ističe da je prioritet nastavak saradnje sa Vilijamsom, dok poboljšanja na bolidu očekuje tek u poslednjoj trećini sezone

Karlos Sainc, vozač tima Vilijams, istakao je pred trku za Veliku nagradu Austrije da mu je trenutno u fokusu isključivo rad na napretku ekipe i rešavanje tehničkih izazova, a da će o svojoj budućnosti razmišljati tek po završetku letnje pauze. Predstojeća trka na stazi Red Bul Ring donosi dodatni izazov zbog visokih temperatura i nadmorske visine od oko 700 metara, što dodatno opterećuje mehaničke komponente bolida. Sainc smatra da su ovakvi uslovi često ključni za vozače koji umeju da izvuku maksimum iz zahtevnih situacija.

“U Barseloni je bilo veoma toplo, ali smo tada bili na nivou mora. Ovde imamo i visinu koja sigurno menja stvari. Oduvek je ovo bila teška trka za kočnice i motor, pa verujem da neće svi završiti”, rekao je Sainc i dodao: “Nadam se da ćemo mi biti među onima koji će doći do cilja i pokušati da osvojimo bodove.” Nakon slabijeg plasmana u Barseloni, gde nije uspeo da uđe među deset najboljih zbog ograničenja bolida, Sainc želi povratak u bodove upravo u Austriji.

Govoreći o unapređenjima na bolidu FW48, Španac je naglasio da se značajnija poboljšanja očekuju tek u poslednjem delu sezone: “Već sam najavio timu da ne očekujemo velike korake sve do poslednje trećine sezone. Do tada ćemo donositi manje novitete koji bi mogli pomoći da ostanemo blizu top 10 ili bar ne izgubimo priključak. Najvažnije mi je trenutno skupljati bodove kao što smo uspeli u Kanadi ili Majamiju”, izjavio je Sainc.

Pitanje njegove budućnosti postalo je aktuelno s obzirom na to da mu ugovor sa Vilijamsom ističe krajem 2026. godine. Na direktno pitanje engleskog kolege o potencijalnim pregovorima sa drugim timovima, Karlos Sainc odgovorio je otvoreno: “Iskreno, ne gledam okolo jer imam previše posla ovde i mnogo vremena provodim sa timom — od simulacija do brojnih sastanaka proteklih meseci. Rekao sam svom menadžerskom timu (Caco Oñoro i Karlos Sainc stariji) da me ostave na miru do letnje pauze kako bih mogao maksimalno pomoći Vilijamsu.” On naglašava važnost lične etike i angažovanja oko svakog segmenta tima.

Sainc dodaje: “Naravno, tokom odmora će biti vreme za razmišljanje o opcijama. Mislim da ekipa zna moje namere — želim dugoročnu saradnju jer verujem u ovaj projekat.” Ipak, napominje da pre nove odluke želi videti konkretne pomake unutar tima: “Nije samo stvar performansi već procesa i rada iza kulisa. Sa Džejmsom Voulzom (direktor tima) i ostatkom rukovodstva pokušavam utvrditi gde su nastali problemi prošle zime i kako ih najbrže prevazići.”

Zahvaljujući iskustvu stečenom kroz karijeru u Red Bulu (Toro Roso), Renou, Meklarenu, Ferariju i sada Vilijamsu — uz podršku porodice preko Kakoa Oñora i Karlosa Sainca starijeg — španski as ističe odgovornost prema timu kao glavni prioritet: “Idealno bi bilo ostati ovde dugoročno, ali moram prvo videti dovoljno pozitivnih promena unutar Vilijamsa pre nego što donesem konačnu odluku”, zaključio je Karlos Sainc.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Pedro Acosta: Najveći izazov karijere biće saradnja sa Markom Markesom u Dukatiju

Pedro Acosta najavio prelazak u Ducati 2027. i istakao značaj budućeg timskog partnerstva sa Markom Markesom u MotoGP-u

Published

on

By

Pedro Acosta najavio prelazak u Ducati 2027. i istakao značaj budućeg timskog partnerstva sa Markom Markesom u MotoGP-u

Pedro Acosta, španski motociklista, potvrdio je svoju odluku da od 2027. godine vozi za Ducati, što će mu doneti priliku da deli garažu sa iskusnim Markom Markesom. Na konferenciji pred Veliku nagradu Holandije u Asenu, Acosta je privukao pažnju pojavivši se u crvenoj majici, simbolizujući svoj budući tim. Osvrćući se na ovu vest, rekao je: „Mislim da je ovo bila najlošije čuvana tajna u celom padoku. Iskreno, zadovoljan sam. Smatram da će to biti najvažniji izazov mog života.“

Acosta je istakao da ga raduje prilika da sarađuje sa sedmostrukim šampionom sveta, navodeći: „Idem u tim sa mnogo iskustva, ulazim u novu kategoriju i verujem da mi to može pomoći da napredujem kao vozač.“ Dodao je i da veruje svom menadžeru Albertu Valeri i timu koji ga vodi: „Uvek su me vodili tamo gde želim i ni sada nije drugačije.“

Govoreći o izazovima koje donosi nova sezona i promena pravila, Acosta je rekao: „Ne znam šta nas čeka sledeće godine sa novim pravilima, ali moj menadžment tim i ja smo želeli konja za pobedu; uspeli smo. Videćemo kako će biti.“ On smatra da nije imao mnogo prilika za zajedničko takmičenje s Markesom: „Mislim da ne bih imao još mnogo šansi da delim boks sa Markom. Biće veoma zanimljivo.“

Analizirajući trenutni razvoj situacije u MotoGP-u, Acosta je naveo: „Neverovatno je koliko brzo smo došli do ove tačke. Prve tri godine Svetskog prvenstva nisam stigao ni da se snađem po kategorijama; sve se desilo jako brzo.“ Dodao je i razmišljanje o tehničkim aspektima: „Motori koje imamo sada idu veoma brzo, pa nas promene mogu iznenaditi kao povratak na Moto2. Sa KTM-om smo dobro radili, bilo je pozitivno.“

O odnosu sa Markesom kaže: „Imamo profesionalan odnos; nema potrebe za zagrljajima ili zajedničkim večerama. Rivalitet nastaje kada se borite za titulu, ne zato što neko dođe u vaš tim. Za sada rivaliteta nema.“

Acosta zaključuje bez dileme oko svoje odluke: „Sumnje nisam imao. Uradio sam sve što sam mogao. Motocikl nije pod mojom kontrolom — videćemo kakav paket nam KTM sutra donosi i možemo li ostati konkurentni na visokom nivou.“ Njegov fokus ostaje na kontinuiranom napretku i doslednosti tokom narednih sezona.

Pročitaj još

Ostali sportovi

Mark Markes: Uživanje je sada moj glavni cilj u MotoGP karijeri

Mark Markes produžio ugovor sa Ducatijem na dve godine i istakao želju da uživa u poslednjim sezonama na stazi

Published

on

By

Mark Markes produžio ugovor sa Ducatijem na dve godine i istakao želju da uživa u poslednjim sezonama na stazi

Mark Markes, jedan od najuspešnijih vozača MotoGP-a, govorio je pred početak Velike nagrade Holandije u Asenu o produžetku saradnje sa ekipom Ducati na još dve sezone. Španski motociklista izrazio je zadovoljstvo zbog postignutog dogovora i otkrio da mu je prioritet da maksimalno uživa u završnim godinama svoje karijere.

“Veoma sam zadovoljan što smo objavili nastavak saradnje, to je ono što sam želeo. Zima mi nije bila laka zbog nesreće i povrede u Indoneziji. Ducati me je želeo i dao mi vreme za oporavak, ali kad ste u procesu rehabilitacije, svaki trenutak vam znači. Sada sam mentalno spreman jer želim da nastavim sa svojom strašću i da me povrede poštede”, rekao je Markes.

On se osvrnuo na izazove koje donose povrede: “Ove nedelje su mi potvrdile da sam na prihvatljivom nivou. Sada sam fokusiran na 2026. godinu, jer je sadašnjost najvažnija. Najvažnije je da uživam u poslednjim godinama karijere. Drugi su možda mrzeli te godine zbog povreda ili rezultata, ali moj glavni cilj je zadovoljstvo na stazi.”

Govoreći o svom novom klupskom kolegi Pedru Akosti, Markes kaže: “Bio je jedan od najboljih vozača dostupnih na tržištu, odličan izbor za svakoga. Mlad je, talentovan i brz. Iz poštovanja prema Peccu ne bih komentarisao više od toga.”

Markes se dotakao i svog procesa donošenja odluka tokom pregovora sa Ducatijem: “Kao i uvek kada osećam poštovanje i dolaze rezultati, želim da ostanem veran timu – zato nisam slušao druge ponude. Počeo sam razgovore sa Ducatijem kad su mi to predložili, ali sam ih prekinuo zbog povrede dok nisam bio siguran hoću li moći ponovo da vozim motor.”

Na pitanje o očekivanjima za trku u Asenu, Markes ističe: “Ako pobedimo ovde u nedelju… Uvek patimo. Prošle godine sam pobedio bez najbržeg tempa; ove godine očekujem još veći izazov. Brno me naučio da idem dan po dan – bez ograničenja i ciljeva.”

Na kraju, Markes zaključuje: “Želim samo da uživam u svojoj strasti. Ne znam hoće li ovo biti moj poslednji ugovor – želim konkurentnost i maksimum od sebe, a o svemu ćemo pričati tokom zime.”

Pročitaj još

U Trendu