Connect with us

Beograd

Rekonstrukcija saobraćajnica na Čukaričkoj padini, izdvojeno 38 miliona dinara

JKP ‘Putevi Beograda’ izvodi radove, završetak predviđen u Strugarskoj i Ulici obalskih radnika

Published

on

Foto Izvor:

JKP ‘Putevi Beograda’ izvodi radove, završetak predviđen u Strugarskoj i Ulici obalskih radnika

Na Čukaričkoj padini u Beogradu u toku je rekonstrukcija Strugarske ulice i Ulice obalskih radnika, saopšteno je iz nadležnih gradskih službi. Investitor radova je JKP ‘Putevi Beograda’, a ukupna vrednost investicije iznosi 38 miliona dinara.

Prema navodima, u Ulici obalskih radnika biće uklonjen dotrajali sloj asfalta, regulisani šahtovi i slivnici, sanirana kolovozna konstrukcija na kritičnim mestima i postavljen novi završni sloj asfalta u dužini od 1.200 metara. Vrednost ovih radova procenjuje se na 30 miliona dinara.

Slični radovi izvode se i u Strugarskoj ulici, na deonici dugoj 300 metara, za šta je izdvojeno osam miliona dinara. Radovi obuhvataju uklanjanje starog asfalta, sanaciju i postavljanje novog završnog sloja.

Predsednik opštine Čukarica Nikola Aritonović izjavio je da će nakon završetka radova u Strugarskoj ulici i Ulici obalskih radnika uslediti rekonstrukcija ulica Dušana Vlajića i Živka Nastića Babe, čime će se dodatno unaprediti saobraćajna infrastruktura na ovom području.

“Naš cilj je da obezbedimo bezbednije i kvalitetnije saobraćajnice za sve građane Čukarice”, naveo je Aritonović.

Pročitaj još
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Beograd

Rekonstrukcija Strugarske i Ulice obalskih radnika na Čukaričkoj padini

JKP „Putevi Beograda“ izvodi radove, vrednost investicije 38 miliona dinara, najavljena dalja obnova

Published

on

By

JKP „Putevi Beograda“ izvodi radove, vrednost investicije 38 miliona dinara, najavljena dalja obnova

Na Čukaričkoj padini u Beogradu u toku su radovi na rekonstrukciji Strugarske ulice i Ulice obalskih radnika, saopšteno je iz nadležnih institucija. Investitor je JKP „Putevi Beograda“, a ukupna vrednost radova iznosi 38 miliona dinara.

U Ulici obalskih radnika trenutno se uklanja dotrajali asfalt, regulišu šahtovi i slivnici, sanira kolovozna konstrukcija na pojedinim mestima, a zatim će biti postavljen završni sloj asfalta na deonici dužine 1.200 metara. Vrednost radova na ovoj ulici iznosi 30 miliona dinara. Slični radovi obavljaju se i u Strugarskoj ulici, na deonici dugoj 300 metara, sa investicijom od osam miliona dinara.

Predsednik opštine Čukarica, Nikola Aritonović, izjavio je da će nakon završetka radova u Strugarskoj ulici i Ulici obalskih radnika, uslediti rekonstrukcija ulica Dušana Vlajića i Živka Nastića Babe. Kako je naveo, očekuje se da će ove aktivnosti dodatno unaprediti saobraćajnu infrastrukturu na teritoriji opštine Čukarica.

“Radovi se izvode prema planu i očekujemo da će rekonstrukcija doprineti većoj bezbednosti i kvalitetu saobraćaja u ovom delu grada”, naveo je Aritonović u zvaničnoj izjavi.

Pročitaj još

Beograd

Grad Beograd usvojio plan za Bajdinu padinu u Mirijevu

Plan predviđa modernu kanalizaciju, rešavanje divlje gradnje i sadnju 15 hektara šume

Published

on

By

Plan predviđa modernu kanalizaciju, rešavanje divlje gradnje i sadnju 15 hektara šume

Plan detaljne regulacije za područje Bajdine padine u Mirijevu, koji obuhvata 66 hektara, usvojen je nakon višegodišnjeg čekanja, saopštile su gradske vlasti. Usvajanje ovog plana omogućava izgradnju moderne vodovodne i kanalizacione mreže, rešavanje problema divljih deponija i formiranje 15 hektara planski zasađene šume na ovom području.

Dugogodišnji nemar doveo je do toga da Bajdina padina postane prostor sa brojnim nelegalnim objektima i ekološkim problemima, uključujući nesanitarne deponije i klizišta koja ugrožavaju naselje. Prema zvaničnim informacijama, oko 500 porodica, vlasnika zemljišta, godinama nije moglo da koristi svoje parcele zbog nedostatka regulative, dok su istovremeno plaćali poreze na građevinsko zemljište.

Odluku o usvajanju plana pratile su polemike sa pojedinim opozicionim strankama i ekološkim aktivistima, koji su se protivili urbanizaciji i zalagali za očuvanje postojećeg rastinja. Gradske vlasti navode da je plan izrađen u skladu sa Generalnim urbanističkim planom Beograda i Planom generalne regulacije sistema zelenih površina, čime se ispunjavaju zakonske obaveze prema vlasnicima parcela.

Jedan od ključnih elemenata plana je dogovor sa vlasnicima zemljišta da se 15 hektara teritorije trajno očuva kao zelena površina, gde će biti planski zasađena šuma sa ciljem stabilizacije tla i sprečavanja klizišta. “Ovo je jedini stručni i efikasan način da se reši problem koji decenijama ugrožava Mirijevo”, navodi se u zvaničnom saopštenju.

Usvajanjem plana, predviđeno je i infrastrukturno opremanje prostora, povezivanje na gradsku kanalizaciju i vodovod, kao i izgradnja novih saobraćajnica koje će poboljšati povezanost Mirijeva sa ostatkom grada.

Pročitaj još

Beograd

Aleksandar Šapić najavio delimično zatvaranje Bulevara despota Stefana i radove na novom mostu u Beogradu

Gradonačelnik Beograda predstavio planove za rekonstrukciju saobraćajnica, izgradnju mosta i obnovu tramvajskog voznog parka

Published

on

By

Gradonačelnik Beograda predstavio planove za rekonstrukciju saobraćajnica, izgradnju mosta i obnovu tramvajskog voznog parka

Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić obratio se danas javnosti na konferenciji u Starom dvoru, gde je detaljno govorio o aktuelnim infrastrukturnim projektima u prestonici. Najvažnije teme bile su radovi na Bulevaru despota Stefana, izgradnja novog mosta preko Save i obnova tramvajskog voznog parka.

Šapić je istakao da Bulevar despota Stefana neće biti u potpunosti zatvoren tokom radova. Prema njegovim rečima, privremena obilaznica kroz Poenkareovu ulicu je već uspostavljena, a deo bulevara biće zatvoren za saobraćaj na šest do sedam meseci dok traju radovi na izmeštanju instalacija. Nakon toga, uvek će biti prohodna barem jedna traka, čak i tokom iskopavanja tunela. “Bulevar će biti prohodan makar u jednoj traci i tokom daljih radova”, izjavio je Šapić.

Govoreći o izgradnji tunela, Šapić je naglasio da se trenutno čeka završetak procesa izmeštanja instalacija zbog problema sa prostorom za njihovo premeštanje, što će potrajati skoro godinu dana. Tek nakon toga započeće iskopavanje tunela.

Osvrćući se na izgradnju novog mosta preko Save, Šapić je naveo da radovi napreduju planiranom dinamikom i da nema većih kašnjenja, uz napomenu da je došlo do manjeg zastoja zbog nesrećnog slučaja na gradilištu. Gradonačelnik očekuje da most bude pušten u upotrebu na proleće ili leto 2027. godine, u vreme otvaranja sajma Expo 15. maja. Takođe je najavio da će most predložiti za naziv “Novi srpski most”.

Šapić je izvestio i o drugim infrastrukturnim projektima. Radovi na pristupnoj saobraćajnici na kružnom toku u ulici Vladimira Popovića su u toku, dok se završetak dugotrajnih radova u Karađorđevoj ulici očekuje u aprilu. Gradonačelnik je naglasio da su ovi projekti deo priprema grada za međunarodne događaje i unapređenje saobraćajne infrastrukture.

Na Novom Beogradu, radovi na podvožnjaku ispod pruge u Bulevaru umetnosti produženi su do kraja godine zbog složenih uslova, budući da železnički saobraćaj nesmetano funkcioniše tokom izvođenja radova.

Gradonačelnik je podsetio i na modernizaciju Autobuske stanice, kao i na izgradnju nove stanične zgrade površine 27.000 kvadratnih metara. Najavio je da će na jesen Pariska ulica biti zatvorena za automobilski saobraćaj, dok će tramvaj nastaviti da saobraća. Planirano je i uvođenje električnih vozila nalik na stare tramvaje, koji bi saobraćali češće i omogućili bolju povezanost sa ostalim linijama.

Šapić je istakao da su radovi na platou ispred Hrama svetog Save podeljeni u dve faze, sa planom da Karađorđev park i prostor oko Hrama budu u potpunosti uređeni tokom naredne godine.

U vezi sa gradskim prevozom, gradonačelnik je najavio nabavku i remont 29 “španskih” tramvaja, dok je jedan iz te serije potpuno uništen. Remont će obuhvatiti zamenu spoljašnjeg i unutrašnjeg enterijera, a grad očekuje da u naredne dve do dve i po godine dobije 30 novih ili obnovljenih tramvaja. Pored toga, u planu je nabavka još 80 do 100 potpuno novih tramvaja, u zavisnosti od potreba grada.

Pročitaj još

U Trendu